Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Ďalšia hanba pre MFK

Inkasovali sedem gólov, Bánovce s bodom.

Topoľčany – Trnava B 1:7 (1:2)

Hostia mali výborný štart do zápasu. Po dvoch chybách dua topoľčianskych legionárov pri rozohrávkach viedli hostia už v 10. minúte dvojgólovým vedením. V 30. minúte sa zaskvel domáci brankár Kochan, ktorý zneškodnil pokutový kop. Domáci po skvele zahranej štandardke Švajlenom strieľali kontaktný gól, ten však pre ofsajd neplatil. V 44. minúte sa MFK predsa len dočkalo, Matejov znížil na 1:2. Hneď po zmene strán zvýšil Vantruba na 1:3 a od tohto momentu to bola jednostranná záležitosť. Hostia si s domácimi hráčmi robili, čo chceli, na topoľčiansku bránku sa rútil útok za útokom. Domácim nič nevychádzalo, iba odkopávali lopty. Hostia po pekných akciách pridali ďalšie štyri góly, no pri väčšom dôraze pri niektorých zakončeniach mohlo byť víťazstvo hostí i dvojciferné.

Góly: 44. P. Matejov – 5. a 76. I. Cherednychenko, 10. O. Janso, 55. T. Vantruba, 68. M. Pavlovčík, 74. M. Oravec, 85. D. Martinka. R Valent, ŽK: Pakanec, S. Pavlović, Ncube, 80. MFK: Kochan – Švajlen, Rama Salim, N. Pavlović, S. Pavlović, Ncube (75. Kopkáš), Mpofu (75. Adamkovič), Pakanec, Fiala, Matejov, Rusnák (46. Babač), tréner V. Ilko.

(RD)

Gabčíkovo – Bánovce 1:1 (1:1)

Po troch prehrách začali Gabčíkovčania v snahe vrátiť sa na víťaznú vlnu ofenzívne. Rýchlu, sľubne vyzerajúcu akciu v 8. minúte nezakončil Hlaváč presnou strelou. Hostia mohli ísť do vedenia v 12. minúte, keď Barta sa rútil sám na domácu bránu, jeho krížnu strelu však Izsmán bravúrnym zákrokom zneškodnil. V 16. minúte zaznamenal šťastný gól Bazsó, keď jeho strelu tečoval do vlastnej brány jeden z obrancov hostí a Hipp už bol bezmocný. Stredopoliar domácich po 317 neúrodných minútach ukončil gólové suchoty Gabčíkova. O dve minúty na to Bazsó sa zavesil do vzduchu, ekvilibristickým spôsobom loptu síce zasiahol, ale bránu netrafil. V 32. minúte hostia zahrávali nepriamy kop a Barta po priťuknutí poslal loptu cez deravý múr do siete. V 37. minúte otestoval Izsmánovu pohotovosť Mrocek, gólman domácich loptu smerujúcu do stredu brány chytil. V úvode druhého polčasu mohli hostia potrestať nekoncentrovanosť Gabčíkovčanov. V 46. minúte Mrocek trafil brvno, vzápätí nezatočil loptu do siete Oravec. V 65. minúte zlikvidoval Hipp Polákovu dorážku zblízka. Domácim nepomohli ani striedania. V 86. minúte po Krištanovej strele vyboxoval loptu do bezpečia gólman hostí. Domáci zaostali za očakávaním, kým hostia podali snaživý výkon, a vzhľadom na priebeh stretnutia je deľba bodov spravodlivá.

Góly: 14. Bazsó – 32. Barta. R A. Gádoši, ŽK: Bujka – Oravec, Gajdošík, 250 divákov. SPARTAK: Hipp – Tabak, Poštrk, Oravec (90. Hrabal), Mrocek, Barta (89. Minárik), Bakši (85. Turoň), Olej (75. Láska), Svatík, Gajdošík, Halás. Tréner M. Slovák.

ŠTEFAN ÁGH

Galanta – Púchov 1:0 (1:0), 41. Revák.

Borčice – Dubnica 1:1 (1:1), 38. Zuziak – 26. Vaško.

Šaľa – N. Zámky 0:2 (0:1), 13. M. Letko, 86. M. Švajda.

Prievidza – Nemšová 0:1 (0:1), 33. Radenović.

FC Nitra jun. – V. Ludince 2:0 (1:0), 42. Zelenka, 67. Šurnovský (11 m).

Led. Rovne – ViOn B Vráble 4:1 (1:0), 38. Kollár, 46. Lipták, 56. Chmelík, 65. M. Buček – 79. Baggio.

DAC B/Vrakúň – Beluša 2:0 (0:0), 60. Csóka, 75. A. Mészáros.

1. Noerr advised on WebSupport deal
  2. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  3. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
  4. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
  5. eKasa prichádza na Slovensko
  6. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  7. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Sály chcel rekonštruovať aj bývalý správca topoľčianskej nemocnice

Prečo sa začína s rekonštrukciou operačných sál až teraz? Pozreli sme sa, prečo sa pôvodný projekt rekonštrukcie zmaril.

Mobilné operačné jednotky v roku 2014 pri nemocnici. Lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ľubomír Ševčík v nich jednoznačne zakázal operovať.

Hurtajovci majú prvý bod, rozhodol Uhnák

Topoľčianski hokejisti znížili stav série s Michalovcami na 1:2, domácim tlieskal vypredaný štadión.

Juraj Halo v nájazdoch opäť neinkasoval ani gól.

Historik: Matúš Čák má korene v Topoľčanoch

Prvé z majetkov, ktoré sa podarilo Čákovcom získať na území dnešného Slovenska, boli v topoľčianskom regióne.Topoľčanci boli najvernejší služobníci najmocnejšieho muža v Uhorsku.

Matúš Čák Trenčiansky bol uhorský šľachtic a vojvodca.

Vyhral šport, oba kluby sa dohodli

Hokejisti v piatok a v sobotu odohrajú dva domáce zápasy v semifinálovej play-off sérii. Hádzanári doma hostia v nadstavbe Nové Zámky.

Hokejistov Topoľčian čaká v piatok i v sobotu dvojzápas na domácom ľade.