Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Vyhrali iba Veľké Uherce

Bošany i Uhrovec doma nebodovali.

V. Uherce – Ladce 4:1 (3:0)

Domáci mali výborný štart do zápasu, už v 8. minúte poslal center do šestnástky hostí Petráš a Kováč hlavou otvoril skóre zápasu – 1:0. V 35. minúte potiahol Valter loptu po pravej strane, spätnou prihrávkou našiel Cígera, ktorý namieril presne k ľavej tyči – 2:0. V 35. minúte prihral Cíger Kováčovi, ktorý si prehodil loptu z pravej nohy na ľavú a delovkou zariadil domácim už trojgólové vedenie. Hneď po zmene strán poslal center do šestnástky hostí Gajdoš a Kováč zprvej takmer roztrhal sieť – 4:0. Domáci sa uspokojili s vedením a hral sa iba priemerný futbal. Hostia značne prestriedali a práve striedajúci J. Haluska v 69. minúte zaznamenal čestný úspech hostí.

Góly: 8., 35. a 47. R. Kováč, 26. M. Cíger – 69. J. Haluska. R Jordanov, 100. TJ: Bohuš – Štálnik, Cíger, Kundala, Preťo (50. Jankula), Petráš (83. Gubka), Beliansky, Gajdoš (67. Klimant), Valter, Kováč, Gaži.

Bošany – Z. Kostoľany 1:4 (0:1)

Po najslabšom výkone v jesennej časti súťaži a po hrubých chybách v obrane prehrali Bošany s favoritom zápasu 1:4. V 7. minúte kopali hráči Bošian rohový kop, zabudli sa vrátiť a po výkope od bránky hostí sa lopty zmocnil Rybnický, ktorý našiel Mokoša, a ten ponad Horváta otvoril skóre – 0:1. V 10. minúte mohli Bošany vyrovnať, keď Stopperovu nahrávku si na prsiach spracoval Jánošov, ale ľavačkou mieril nad bránku. O dve minúty na to po ľavej strane ušiel Zaťko, Horvát jeho strelu vyrazil. V 31. minúte po rohu Jánošov spoza šestnástky mieri nad bránku. V 35. minúte Mišeje po centri vystrelil, Horvát vyrazil na Rybnického, ten z deviatich metrov strieľa nad bránku. Ďalšia strela Mišejeho o dve minúty letela nad bránku. V 42. minúte po narážačke s Jánošovom sa ocitol pred Zvalom Meluš, ale v rozhodujúcom momente spadol. Hneď po otvorení druhého polčasu hostia zvýšili vedenia na 0:2, keď autorom gólu bol Mišeje. V 70. minúte zvýšil na 0:3 Rybnický, keď prvú strelu Horvát vyrazil, no na dorážku už nestačil. V 74. minúte Mokoš ušiel po pravej strane, nacentroval do stredu a Liptaj sám pred Horvátom sa nemýlil – 0:4. Čestný úspech zaznamenali Bošany v 90. minúte, keď Jánošov hlavou prekonal Zvalu po akcii D. Guniša.

Góly: 90. T. Jánošov – 7. T. Mokoš, 46. P. Mišeje, 70. P. Rybnický, 74. M. Liptaj. R Polena, 50. OFK: Horvát – Stopper, M. Meluš (70. Rychtárech), Jánošov, Neubauer, Rumanko, Zaťko, Gábriška (39. E. Tkáč), Žigrai, D. Guniš, Omelka (81. Rybár).

JOZEF JANÍK

Uhrovec – Lehota p/Vt. 0:2 (0:1)

V Uhrovci to bol futbalový sviatok. Na zápas proti lídrovi piatej ligy sa prišlo pozrieť až takmer tri stovky divákov a tí rozhodli nemohli ľutovať. Videli totiž výborný futbal v podaní oboch tímov. Hostia sa už v 14. minúte ujali vedenia gólom Kohúta. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale narážali na výbornú obranu hostí. Na druhej strane domácich podržal brankár Kolárik. V závere sa domáci pokúšali o vyrovnanie, ale hostia Hubočanom pridali druhý gól a z Uhrovca si zaslúžene odviezli všetky tri body.

Góly: 14. T. Kohút, 79. M. Hubočan. R Miksa, 250. TJ TATRAN: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stuparič, Čabrák, Baniat, Vavro (75. Kušnier), Bežo, Malina, Pavlovič.

Ostatné výsledky: Chocholná-Vel. – Plevník 3:1 (2:0), 28. Lobík, 33. Sabadka, 52. Gvizd – 46. P. Ďurkech. St. Turá – Brvnište 2:0 (1:0), 33. a 65. Majtás. Podolie – Tr. Turná 0:0.V. Hradná – Cigeľ 1:2 (1:1), 43. Ševčík – 16. Jankeje, 61. Drozd. Pov. Bystrica – Kanianka 1:1 (1:0), 20. J. Valient (11 m) – 76. Strečanský.

Dohrávky: Ladce – St. Turá 1:0 (0:0), 80. P. Štrbák. Lehota po Vt. – Veľká Hradná 6:1 (2:0), 21., 46. a 89. Matuškovič (prvý z 11 m), 36., 49. Hubočan (prvý z 11 m), 54. Benčat – 60. Kováč. Kanianka – Chocholná-Velčice 0:1 (0:0), 55. J. Tuhársky.

1. Lehota p/Vt. 13 12 1 0 44:8 37

2. Cigeľ 13 12 0 1 32:10 36

3. Z. Kostoľany 13 9 1 3 38:19 28

4. V. Uherce 12 8 1 3 41:17 25

5. P. Bystrica 12 7 3 2 20:13 24

6. Kanianka 13 6 2 5 22:18 20

7. Uhrovec 12 5 3 4 22:23 18

8. Plevník-Dr. 12 5 1 6 18:28 16