Závada vyhrala vonku

Preseľany uhrali remízu v Rajčanoch.

V Kuzmiciach brali tri body hostia zo Závady.V Kuzmiciach brali tri body hostia zo Závady. (Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Prašice – Kovarce 1:2 (0:2)

V prvom polčase mali Kovarce viac z hry a z viacerých šancí si vypracovali dvojgólové vedenie. Po druhom góle sa hostia uspokojili, domáci však prvopolčasové náznaky šancí do gólu nepremenili. Po zmene strán prevzali taktovku domáci, zvýšenou bojovnosťou mali územnú i hernú prevahu, ale najslabším článkom bol rozhodca, ktorý zbytočne kúskoval hru a viac sa nehralo ako hralo. Domáci majú ťažké srdce na rozhodcu, pretože dve diskutabilné situácie v šestnástke hostí nevyhodnotil ako nedovolené, a preto si hostia odviezli všetky tri body.

Načítavam video...

Góly: 82. M. Streďanský – 15. M. Gregor, 29. E. Gregor (11 m), rozhodoval Krajčík, 120 divákov. OFK: V. Grežďo – P. Malinka (19. E. Ďurík), P. Grežďo, Streďanský, Urminský, Bajzík, Juraj Lacika (71. P. Herda), Pátrovič, Pikna, Grznár, Čakajda (58. Vaňovič). OFK: Vrbjar – Belan, J. Švec, Hula, Vrábel, M. Gregor, E. Gregor, Maruna, Mekýš, Kerek (82. Kováčik), Kutňanský (90. Černo).

Kuzmice – Závada 0:3 (0:1)

Domáci majú aj naďalej problémy so skladaním zostáv na zápasy, no napriek tomu si vypracovali prvú šancu, z ktorej nastrelili brvno. Hostia udreli v 41. minúte, keď skóre otvoril M. Hazda. Domácich tento gól zlomil a od tohto momentu už brankára hostí vôbec neohrozili. V druhom polčase hostia pridali ďalšie dva góly a zaslúžene v Kuzmiciach zvíťazili. Závada vyhrala prvý zápas na ihrisku súpera.

Góly: 41. M. Hazda, 73. M. Božik, 89. H. Herda, rozhodoval Kiss, 90 divákov. OFK: M. Kaman – S. Pajgert, Goga, Marek Lacika, Fuksík, Hábek, V. Herda (84. Melendez), Bezucha, Franko, Rusňák, Minárik (46. P. Virdzek). OŠK: Jamrich – Suriak, Buc, D. Herda, M. Detko, Janček (67. Nováčik), Bizoň (89. F. Herda), H. Herda, M. Hazda, Božik (88. T. Hazda), Okša (81. V. Halo).

Čermany – Ludanice 1:0 (1:0)

Domáci po viacerých nepresvedčivých výkonoch predviedli zlepšenú hru a spolu s hosťami prispeli ku kvalitnému prvému polčasu. Obe mužstva dobre bránili a šance sa rodili iba sporadicky. Domáci sa ujali vedenia z priameho kopu, ktorý pekne premenil M. Kolmokov. Prvý polčas narušilo nepríjemne zranenie A. Zelísku, ktorému prajeme rýchle uzdravenie. V druhom polčase bol zápas nervózny, keď rozdiel bol stále jednogólový. Domácim sa nedarilo streliť poisťujúci gól a hostia neustále hrozili vyrovnaním. Nakoniec mala navrch domáca obrana a zápas sa skončil najtesnejším rozdielom.

Gól: 20. M. Kolmokov, rozhodoval Lackovičová, 50 divákov. TJ: Kuchtiak – M. Bisák, J. Prostredný, Gubáň, T. Chňapko, D. Hruboň, P. Hruboň (88. M. Zelíska), Kolmokov, A. Zelíska (45. I. Jakubička), I. Prostredný, M. Maček. OFK: Žovic – Šuchman, Balajka, Buday, L. Krajčík, J. Krajčík, Královič, Král, Bačovský (69. M. Uhlár), J. Candrák, Z. Holek.

Chrabrany – Krnča 3:2 (2:1)

Domáci začali náporom a už v 5. minúte otvoril skóre R. Pastva – 1:0. V 10. minúte po krásnej akcii zaznamenal druhý gól M. Hano a v 16. minúte domáci nastrelili žrď. V 35. minúte hostia znížili na 2:1. V úvode druhého polčasu dal najlepší hráč na ihrisku Hano tretí gól domácich. Hostia už len zo štandarsky v 81. minúte znížili na konečných 3:2. Domáci zaslúžene v domácom zápase získali všetky tri body.

Góly: 5. R. Pastva, 10. a 51. M. Hano – 35. a 81. T. Streicher, rozhodoval P. Rybanský, 60 divákov. OFK: V. Priečko – Holek, Labuda, Lovás, Mikát, Pastva, Goga (46. R. Vaňo), Macko, Hano, P. Vaňo (46. S. Vaňo), Šupa. OFK: Prec – T. Meluš, Š. Remeň, Chrkavý, D. Košík, R. Remeň, Knápek, Fráter, M. Meluš, Streicher, J. Krošlák (71. Guliš).

Rajčany – Preseľany 2:2 (2:1)

Domáci mali výborný vstup do zápasu a v 16. minúte sa ujali i vedenia, keď sa presadil J. Dovalovský. Hostia hrali na brejky a po jednom z nich si J. Jankovič po centri strelil nešťastný vlastný gól. Domáci do polčasu ešte zvýšili aktivitu a po premenenom pokutovom kope poslal domácich do vedenia Sekereš – 2:1. V druhom polčase sa domáci tlačili dopredu, ale poisťujúci gól sa im nepodarilo streliť. Naopak, hostia pri záverečnom vabanku vyrovnali T. Daňovičom na konečných 2:2.

Góly: 16. J. Dovalovský, 45. D. Sekereš (11 m) – 39. vlastný (J. Jankovič), 88. T. Daňovič, rozhodoval Lieskovec, 30 divákov. TJ: Jankech – J. Jankovič, J. Rodina (81. T. Blaho), A. Gális, Brňo, V. Legéň (46. O. Hostačný), Sekereš (73. P. Legéň), Polúch, M. Dovalovský, J. Dovalovský, T. Jankovič. TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, T. Daňovič, Imríšek, Bubla (64. Molnár), M. Piterka, J. Guniš, F. Jančovič, Domanický (83. M. Candrák), Kasana, Vaverka.

N. Streda – Práznovce 1:2 (0:2)

Prvý polčas sa hral v réžii hostí, ktorí sa hneď v 3. minúte ujali vedenia, keď ležal zranený domáci hráč na hranici šestnástky, ale útočníci hostí pokračovali ďalej v hre a Jančovič skóroval – 0:1. Druhý gól padol v 23. minúte, keď nezištnú prihrávku Vidu hlavou nechytateľne poslal Mikuláš do siete – 0:2. V prvom polčase ešte zaujal moment, keď brankár hostí Macko zostal ležať nezavinene v bezvedomí na zemi. Po piatich minútach sa prebral a prvý polčas dochytal. Do druhého polčasu však už do bránky hostí nastúpil hráč Buček. V 61. minúte po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko hosťujúci Mikuláš a domáci prebrali iniciatívu. Podarilo sa im znížiť na 1:2, keď Králik obišiel i brankár a z ostrého uhla skóroval. Po tomto góle sa hralo neustále na polovice hostí, ale bez gólového efektu. Na prekvapenie všetkých fanúšikov, hlavný rozhodca Wenderla nenastavil ani minútu, a tak hostia odchádzali s tromi bodmi. Za druhý polčas by si domáci remízu zaslúžili.

Góly: 71. F. Králik – 3. D. Jančovič, 23. D. Mikuláš, rozhodoval Wenderla, ČK: 61. D. Mikuláš (Práznovce) po druhej ŽK, 60 divákov. OFK: Košút – J. Košík (72. R. Ryban), Marko, M. Kováč, Junás, Síleš, Chuťka, Petrík (79. J. Remeň), F. Králik, L. Ryban, Klačanský. OFK: Macko (46. Jamrich) – Galbavý (76. Sojka), Buček, Báleš (83. D. Karvay), Kolbik, Vida, Holeščák, Paulovič, D. Mikuláš, Jančovič, Janček (87. Uhrovský).

V. Dvorany – Bojná 3:0 (1:0)

V derby zápase sa v úvode stretnutia obe mužstva iba oťukávali. S pribúdajúcimi minútami domáci prevzali taktovku zápasu a takmer po celých 90 minút dominovali. V 13. minúte zahadzuje tutovku M. Jančovič. V 17. minúte sa presadzuje nestarnúci Marek Šnirc strelou k žrdi – 1:0. V 36. minúte vypálil T. Rybanský st. z 30 metrov, lopta končí na brvne hosťujúceho brankára. Do druhého polčasu domáci museli striedať nútené dvoch hráčov kvôli povinnostiam. Napriek tomu domáci ešte pridali a postupne strelili dva góly. V 70. minúte po trestnom kope M. Jančoviča doráža T. Rybanský st. na 2:0. V 80. minúte zvyšuje už na 3:0 z penalty po ruke hosťujúceho hráča kanonier domácich Martin Jančovič. Hostia „ušpinili“ domáceho brankára až v 86. minúte propagačnou strelou z 25 metrov. Skóre zápasu mohlo byť aj vyššie, ale Veľké Dvorany aj tak potvrdili, že v tabuľke patria na vyššie priečky.

Góly: 17. M. Šnirc, 70. T. Rybanský, 80. M. Jančovič (11 m), rozhodoval P. Žember, 120 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, Blaško (46. Trávnik), T. Jančovič, K. Števčík (63. Chudý), J. Jančovič, Šnirc (86. M. Rybanský), M. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič (46. V. Rybansky), P. Zachar (88. R. Zachar). TJ SLOVAN: Michalec – Vavrda, M. Konštiak, M. Jančovič, Galbavý (46. Vacula), M. Ďurák, Štefkovič, Mosný (72. S. Pavlík), Vyletelka, F. Kováčik, M. Ducký.

V. Bedzany – V. Ripňany 1:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, bez šancí na oboch stranách. Domáci túžili po víťazstve, mali tlak, ale vyloženú šancu si nedokázali vypracovať. O osude zápasu rozhodla 89. minúta, kedy sa hlavičkou presadil Mucha – 1:0. Stretnutie malo dobrú úroveň, domáci zaslúžene vyhrali, pretože v druhom polčase viac túžili streliť gól.

Gól: 89. J. Mucha, rozhodoval Petruš, 80 divákov. TJ SLOVAN: Píšťanský – P. Ondruška (68. Koprda), T. Barborík, Tlstý, Bocman, F. Kolenčík, Pirťan, Žaťko (78. Žembera), Filipeje, Mucha, Gerbel (90. Ľ. Kolenčík). OFK: Szkuban – Goga, Bosý (46. J. Bartošek), I. Vlasák, T. Mikula, Ozimák (76. Gocala), Frťala, Krasňanský, Balážik (61. M. Štetka), Kopčan, A. Štetka.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

11 g.: J. Filipeje (V. Bedzany), E. Gregor (Kovarce),

10 g.: Š. Kopčan (V. Ripňany), I. Kšinant (Kovarce), D. Jančovič (Práznvoce).

Zostava kola: V. Priečko (Chrabrany) – M. Bisák (Čermany), R. Žaťko (V. Bedzany), T. Daňovič (Preseľany), T. Rybanský ml. (V. Dvorany) – D. Jančovič (Práznovce), M. Hano (Chrabrany), M. Božik (Závada), T. Jančovič (V. Dvorany) – T. Streicher (Krnča), L. Pirťan (V. Bedzany)