Z Trnavy si odviezli všetky body

Topoľčany vyhrali v Trnave, zajtra hostia Prešov.

Topoľčany na ľade Trnavy strelili päť gólov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Trnava – Topoľčany 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Hostia mali výborný vstup do zápasu a vedenia sa ujali hneď počas prvej presilovky, kedy sa presadil obranca Ďurčo – 0:1. Aj v ďalšom priebehu sa hral rýchly hokej, domácim sa v 12. minúte podarilo vyrovnať Košeckým – 1:1. Aj vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, Duran v 24. minúte poslal Topoľčany opäť do vedenia. V ďalších minútach mali hostia vylúčených až troch hráčov, domáci hrali aj krátku presilovku päť na tri, no Kompas držal tesný náskok. V 46. minúte po akcii celého útoku zvýšil Tábi na 1:3. Domáci v 50. minúte zápas zdramatizovali gólom na 2:3, ale Pekarčík v 53. minúte vrátil hosťom dvojgólové vedenie. V poslednej minúte Pätoprstý pridal gólovú poistku na 2:5. Domáci vzápätí o 14 sekúnd Szalayom už len upravili na konečných 3:5. Hostia zaslúžene vyhrali.

Góly: 12. Košecký, 50. Kamenický, 60. Szalay – 2. Ďurčo, 24. Duran, 46. L. Tábi, 53. F. Pekarčík, 60. D. Pätoprstý. Rozhodovali Valachovič – Beniač, Šefčík, vylúčenia 2:3, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 195 divákov. HC: Kompas – Král, Ďurčo, Bystričan, Nitriansky, Duran, Hrudík, Geier, Novik – Tábi, Uhnák, Pätoprstý – Minárik, Laššo, Pekarčík – König, Novák, Podstavek – F. Hudec, Hrabčák, J. Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Trnava ako súper nám nesedí, vedia nám narobiť problémy. Hlavne na domácom ľade sú nepríjemní, čo sa nám potvrdilo aj v tomto stretnutí. Domáci dobre korčuľovali, boli agresívni, no my sme sa na nich zodpovedne pripravili. Od začiatku zápasu sme kontrolovali priebeh hry, i keď sme sa nevyhli hluchým miestam, s čím nemôžem byť spokojný. Miestami sme sa dostávali pod tlak, Trnava mohla viackrát vyrovnať. Na druhej strane sme ale my nepremenili obrovské množstvo vyložených gólových šancí a zle sme riešili niektoré situácie pred bránkou či prečíslenia. Do Trnavy sme však šli pre tri body a tie máme. Hru sme mali vo svojich rukách a tiež som rád, že sa nikto nezranil. Tešíme sa už na Prešov, verím, že ľudia prídu v hojnom počte. Samozrejme, na domácom ľade chceme nadviazať na naše dve víťazstva.

Ostatné výsledky 17. kola: Michalovce – Sp. Nová Ves 7:5, Prešov – Osmos Bratislava 3:2pp, Dubnica – Skalica 3:7, N. Zámky B – Pov. Bystrica 6:0.

Ďalší program: 10. 11. (piatok) o 18.00 hod.: Topoľčany – Prešov.