Piatok, 27. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslav

Obaja vezú body

Šimonovany stiahli manko na lídra z Malženíc.

Holíč – Šimonovany 1:3 (0:0)

Na posledný domáci zápas v jesennej časti do Holíča prišiel súper z popredia tabuľky – Šimonovany. O tom, že Holíčania už nie sú len mužstvom do počtu, sa presviedčali po celý zápas. Obe mužstvá predvádzali vyrovnaný duel, v ktorom si každý strážil svoje územie a pozície. Prvú strelu na bránku vyslal v 22. minúte hosťujúci Rolinec, no Ravas i na dvakrát šancu pokryl. O dve minútky na opačnej strane strieľal Nečas, no minul pravú tyč. V 29. minúte Mihálik strelou z diaľky takmer prekvapil Lacka v bráne, no ten loptu s problémami vytlačil. V poslednej minúte sa ešte vyznamenal domáci brankár, keď pokryl nečakanú strelu hostí do priestoru brány. V druhom polčase sa poriadne ani mužstvá nezohriali, hostia dostali veľa priestoru na rozohrávky, k zakončeniu sa dostal Sobota a otvoril skóre stretnutia – 0:1. Vyrovnať sa podarilo domácim v 66. minúte, keď sa krásnou strelou spoza šestnástky prezentoval gólovo Vlado Mráz – 1:1. Neubehla poriadne ani minúta, hostia kopali priamy kop z asi 20 metrov a Rybanský aj s pomocou bočnej tyče zvýšil na 1:2. Domáci sa snažili s vypätím všetkých síl vyrovnať, no skórovať sa im nedarilo. Štyri minúty pred koncom stretnutia sa na bránku rútil hosťujúci Žikavský, Ravas vybehol proti nemu, no pri tom sa nebezpečne zrazili, avšak lopta sa odrazila do domácej bránky a uzatvorila skóre zápasu na 1:3. Domácim sa tak nepodarilo udržať si bodovú šnúru a vyšli naprázdno.

Góly: 66. V. Mráz – 48. M. Sobota, 68. P. Rybanský, 86. R. Žikavský R Kasznár, 100. ŠK: M. Lacko – L. Varga, M. Sobota (90. J. Mikula), Miroslav Oršula, P. Rybanský, Martin Oršula, R. Žembera (26. R. Víglaský), R. Hlatký (41. R. Žikavský, 87. A. Šudík), D. Gális (82. L. Tonka), J. Žiak, D. Rolinec

Tr. Teplice – Partizánske 0:4 (0:2)

Trenčianske Teplice nedokázali bodovať ani v štrnástom zápase sezóny. V súboji proti Partizánskemu inkasovali štyrikrát. Hostia položili základ svojho triumfu už v úvodnej pätnásťminútovke, keď sa presadil Kučera a Obert. Na ďalšie góly hŕstka uzimených divákov čakala až do druhého polčasu. Akékoľvek nádeje Trenčianskych Teplíc na body zhatal v 47. minúte Obert. Gólový film zápasu uzavrel v 68. minúte svojim druhým gólom v zápase Kučera. Partizánske v Tr. Tepliciach zvíťazilo zaslúžene 4:0.

Góly: 5. a 68. Kučera, 15. a 47. Obert, R Turba, 50. TEMPO: Zdychavský – Zentko, Jambor, Nový, Křapka, Sedláček (82. Šakový), Obžera (83. Aberštík), Kučera (77. Kompas), Nižňanský (74. Blaho), Slivka, Obert (59. Kučerka).

JAROSLAV RUŽIČKA

Tr. Stankovce – Hlohovec 5:1 (4:0), 4. vlastný (Došek), 28. Biras, 34. Repa, 37. Ďanovský, 81. Ančic – 73. Kolony.

Domaniža – Vrbové 4:1 (1:1), 73. a 89. Kordiš, 12. K. Sádecký, 50. Blažek – 37. Gažík.

Veľké Kostoľany – Myjava 0:4 (0:3), 30. Copko, 38. Jorík, 43. Jastráb, 62. Horeš (11 m).

Malženice – Častkovce 1:2 (1:1), 3. Juhász – 36. Bangai, 66. Madro.

Boleráz – Prečín 3:2 (2:0), 9. a 10. E. Guoth, 57. J. Lošonský – 81. M. Orávik, 89. T. Orávik.

1. Malženice 14 11 2 1 38:8 35

2. Šimonovany 14 11 1 2 30:12 34

3. Častkovce 14 9 2 3 32:15 29

4. Boleráz 14 8 3 3 26:15 27

5. Myjava 14 7 4 3 24:12 25

6. Jasl. Bohunice 14 6 3 5 17:11 21

7. Partizánske 14 6 3 5 19:14 21

8. Prečín 14 6 1 7 27:35 19