Bojná rozobrala Kuzmice

Na derby do Kovariec prišlo 350 divákov.

Z minulého kola: Kuzmice - Závada.Z minulého kola: Kuzmice - Závada. (Zdroj: ARCHÍV ZDENKO ZIGO)

Kovarce – N. Streda 4:1 (3:0)

Derby stretnutie začali hostia nebojácne. Dvojica L. Ryban – F. Králik hrozila azda z každého útoku. V druhej polovici prvého polčasu preradil domáci na vyšší prevodový stupeň a hneď to bolo vidieť. Skóre otvoril po rýchlej akcii strelecky agilný O. Kerek. Svoj apetít potvrdil o päť minút, keď po nádhernej centrovanej lopte E. Gregora zakončil nechytateľne hlavou – 2:0. Skóre prvého dejstva uzavrel E. Gregor z pokutového kopu – 3:0.

SkryťVypnúť reklamu

Načítavam video...

V druhom polčase domáci zostali asi v šatni a hostia z Nitrianskej Stredy prebrali taktovku. Do vyloženej šance sa však nevedeli dostať. Kovarce stále hrozili z protiútokov, ale svoje šance nevedeli využiť. V 88. minúte koriguje z priameho kopu L. Ryban. Následne však E. Gregor uzatvára skóre na konečných 4:1. Po poslednom domácom zápase chcú domáci funkcionári poďakovať svojmu fanklubu a všetkým fanúšikom za fantastickú podporu v jesennej časti súťažného ročníka 2017/2018.

Góly: 12. a 17. O. Kerek, 41. (11 m) a 89. E. Gregor – 88. L. Ryban, rozhodoval Patrovič, 350 divákov. OFK: Vrbjar – M. Belan, J. Švec, Kutňanský, Vrábel, M. Gregor, Maruna, Mekýš (82. Klačanský), E. Gregor, Kerek (77. J. Kováčik), Kšinant. OFK: Košút – Marko, M. Kováč, Síleš, Chuťka, F. Králik, L. Ryban, R. Ryban (49. Horňáček), P. Ryban, J. Remeň, Blaštiak.

Čermany – V. Bedzany 1:1 (1:0)

V prvom polčase sa hra väčšinou odohrávala medzi šestnástkami. Hostia lopty nakopávali za domácu obranu, ale nič z toho nevyťažili. Pohrozili len z rohových kopov. Domáci sa snažili presadiť kombinačne, chýbala im však kvalitnejšia finálna fáza. Napokon sa domáci ujali vedenia po presne umiestnenej strele D. Hruboňa z dobrých 33 metrov – 1:0. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia. Na domácich sa prejavila absencia viacerých domácich hráčov zo základu a postupne odchádzali i kondične. Hostia si vytvorili viacero šancí, najmä po kvalitne zahraných štandardných situáciách. Domácich viackrát podržal brankár, ale hostia napokon po rohovom kope vyrovnali. Paradoxne v poslednej minúte mohli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale domáci útočník nájazd na brankára hostí nepremenil. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.

Góly: 18. D. Hruboň – 72. J. Mucha, rozhodoval Tomka, 50 divákov. TJ: Š. Kuchtiak – M. Bisák, T. Gubáň, T. Chňapko, D. Hruboň, P. Hruboň, Kolmokov, I. Prostredný, M. Prostredný, M. Zelíska (82. Chrenko), D. Vermeš. TJ SLOVAN: Píšťanský – Koprda (86. Ľ. Kolenčík), T. Barborík, Tlstý, Bocman, Pirťan, Bracho, Žembera, Filipeje, Šupa (46. J. Mucha), O. Gerbel (89. Koma).

Chrabrany – Závada 0:3 (0:1)

Domáci začali dosť rozhárane, no napriek tomu sa im v 9. minúte podarilo nastreliť brvno. Hostia z ojedinelého útoku strelili v 16. minúte Božikom vedúci gól – 0:1. V druhom polčase sa hra domácich zlepšila a v 77. minúte sa opäť zatriasla konštrukcia hosťujúcej bránky. Záver ovládli hráči Závady, ktorí v 83. a v 89. minúte po hrubých chybách domácich zadákov pridali ďalšie dva góly, a tak si z Chrabrian odviezli všetky tri body.

Góly: 16. M. Božik, 83. P. Okša, 89. M. Belák, rozhodoval J. Gális, 50 divákov. OFK: Priečko – M. Holek, Labuda (46. T. Lovás), Balajka (69. S. Vaňo), Mikát (85. Tatara), Pastva, Macko, Hano, Šupa (59. P. Vaňo), Jakub Lacika, Kišš. OŠK: Jamrich – Milata (46. J. Švec), Halo, D. Herda, Detko, Janček, Belák, H. Herda (65. Mário Herda), M. Hazda, Božik (86. F. Herda), P. Okša.

Práznovce – Rajčany 2:0 (2:0)

Na výborne pripravenom ihrisku, avšak dosť podmočenom, sa začal hrať kvalitný okresný futbal. Domáci povzbudení víťazstvom v Nitrianskej Strede, kde odohrali náročný zápas, chceli potvrdiť tri body. V prvom polčase sa im to aj darilo, mali viac šancí ako hostia a z penalty sa i ujali vedenia. Následne po ďalšej krásnej akcii pridali i druhý gól. Do druhého polčasu vstúpili domáci s cieľom udržať dvojgólové vedenie, prípadne skóre ešte navýšiť. Avšak, hostia boli nebezpeční a stále hrýzli. Po pár náhodných akciách a následných jednoduchých centroch si Rajčany vypracovali dve šance, raz trafili i tyč. Domáci sa v ďalších minútach predbehovali v zahadzovaní šancí, a tak diváci už viac gólov nevideli. Práznovce v zápase zaslúžene vyhrali, pochvalu za výkon si zaslúži aj rozhodcovská trojica.

Góly: 28. (11 m) a 37. D. Jančovič, rozhodoval Krajčík, 100 divákov. OFK: Macko – E. Galbavý, Buček, D. Báleš (90. Cibulka), Kolbik, Vida, Holeščák, Sojka, Jamrich (81. Uhrovský), D. Jančovič (88. Jamrich), M. Janček (73. D. Karvay). TJ: O. Hostačný – J. Jankovič, Serekeš, A. Gális, P. Bujna (72. T. Blaho), V. Legéň, Bitarovský, Polúch, M. Dovalovský, J. Dovalovský, T. Jankovič.

V. Ripňany – V. Dvorany 3:3 (1:1)

Domáci začali zle, svojím laxným prístupom v obrane púšťali hostí do šancí. V 22. minúte sa hostia aj ujali vedenia gólom J. Jančoviča. Do hry následne naskočil striedajúci Š. Kopčan, ktorý ešte do polčasu vyrovnal na 1:1. Po zmene strán sa domáci ujali vedenia po premenenej jedenástke Kopčanom za faul v šestnástke. Domáca obrana ale už o šesť minút vyprodukovala ďalšiu chybu a hostia vyrovnali na 2:2. Kopčan v 83. minúte dosahuje hetrik, keď premieňa i druhý pokutový kop, ktorý sa pískal za stiahnutie Gogu v šestnástke. Hosťom sa nedá uprieť snaha a bojovnosť a v 89. minúte T. Rybanský vyrovnal na konečných 3:3. Zápas skončil spravodlivou remízou, keď domáci opäť doplatili na veľmi lacné chyby v zadných radoch.

Góly: 33., 54. (11 m) a 83. (11 m) Š. Kopčan – 22. J. Jančovič, 60. P. Zachar, 89. T. Rybanský, rozhodoval Tomka, 100 divákov. OFK: Szkuban – I. Vlasák, T. Mikula, Bosý (26. Goga), J. Bartošek, M. Štetka (61. Balážik), Krasňanský, Mizerák (32. Š. Kopčan), A. Štetka, Ozimák (84. Gocala), Frťala. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, V. Rybansky, J. Trávnik (86. M. Rybansky), T. Jančovič, M. Jančovič, Šnirc, J. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič, P. Zachar.

Krnča – Prašice 2:1 (1:1)

V sychravom počasí sa hral futbal priemernej okresnej úrovne. Úvod zápasu patril hosťom, ktorí sa po rohovom kope aj ujali vedenia. Domáci vyrovnali po samostatnom úniku L. Knápeka. V ďalšom priebehu sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Druhý polčas začali opäť lepšie hostia, keď sa častejšie dostávali pred domáceho brankára, no svoje šance však nedokázali využiť. Domácim viazla kombinácia, napriek tomu sa im podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď po odrazenej lopte od brvna fauloval hosťujúci obranca dobiehajúceho domáceho hráča a následný pokutový kop premenil J. Fráter.

Góly: 12. L. Knápek, 85. J. Fráter (11 m) – 8. Juraj Lacika, rozhodoval Zachara, 80 divákov. OFK: Prec – T. Meluš, Š. Remeň, Chrkavý, D. Košík, R. Remeň, L. Knápek, Fráter, M. Meluš, Streicher, J. Krošlák (27. M. Mišovič). OFK: V. Grežďo – Malinka (46. E. Ďurík), P. Grežďo, Streďanský, Urminský, Bajzík (75. P. Herda), Juraj Lacika (60. Vaňovič), Pátrovič, Pagáč, Pikna, Šimune.

Bojná – Kuzmice 5:0 (4:0)

Hralo sa na veľmi ťažkom teréne. Domáci bojovali od úvodných sekúnd, už v 1. minúte otvoril skóre R. Medek. Hostia boli v prvom polčase bezzubí, domáci využívali rýchle brejky a už do polčasu viedla Bojná 4:0. V druhom polčase tempo hry upadlo, Bojná už len gólom upravila zaslúženú domácu výhru na konečných 5:0.

Góly: 1. R. Medek, 16. a 66. F. Kováčik, 34. a 44. M. Ducký, rozhodoval P. Rybanský, 50 divákov. TJ SLOVAN: Michalec – Ľ. Lukačovič, Konštiak, M. Jančovič, T. Štefkovič, Ďurák (80. Vacula), P. Štefkovič (78. Pavlík), R. Medek (75. P. Jančovič), Vyletelka, F. Kováčik, M. Ducký. OFK: Kaman – Fuksík, Pajgert, Goga, Marek Lacika, Minárik, Hábek, P. Virdzek, Rusňák, Bezucha, M. Sporina.

Ludanice – Preseľany 4:1 (2:0)

Domáci nám komentár k zápasu nedodali.

Góly: 24. M. Uhlár, 25. J. Candrák, 59. A. Královič, 78. Z. Holek – 71. R. Imríšek, rozhodoval T. Zachar, ČK: 34. J. Žovic (Ludanice), 50 divákov. OFK: Žovic – Morvaj (62. Buday), Balajka, L. Krajčík, J. Krajčík, Královič, Bačovský, Král, Candrák, Uhlár (80. Šuchman), Z. Holek (86. Hlobik). TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, T. Daňovič, Imríšek, Molnár, M. Piterka (69. Bubla), J. Guniš, Jančovič, Svocák, Kasana, Vaverka.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

15 g.: D. Mikuláš (Práznovce),

13 g.: E. Gregor (Kovarce), Š. Kopčan (V. Ripňany).

Zostava kola: Š. Kuchtiak (Čermany) – D. Jamrich (Práznovce), P. Zachar (V. Dvorany), J. Žembera (V. Bedzany) – Š. Remeň (Krnča), F. Kováčik (Bojná), H. Herda (Závada), M. Mekýš (Kovarce) – L. Ryban (N. Streda), M. Ducký (Bojná), Š. Kopčan (V. Ripňany).