Hádzanári vyhrali, dnes príde Prešov

Po víťazstve nad Novými Zámkami je dnes na programe semifinále Slovenského pohára. Od 19.00 hod. privítajú Topoľčany obhajcu z Prešova.

Topoľčany doma porazili Nové Zámky o 4 góly.Topoľčany doma porazili Nové Zámky o 4 góly. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 36:32 (20:12)

Topoľčany do zápasu vstúpili bez viacerých zranených a chorých hráčov (Cigáň, Žilinčík, Miženko, Ivanytsia a Ivanov bol iba na lavičke). Domáci mali výborný vstup do zápasu, už v 3. minúte viedli trojgólovým rozdielom a v 7. minúte bol stav 5:1. Domáci si držali minimálne trojgólový náskok až do 20. minúty. V závere polčasu domáci zlepšenou obranou a rýchlymi kontrami stanovili polčasový výsledok na 20:12. Po zmene strán tempo hry upadlo a domáci hráči evidentne poľavili. Prestalo sa dariť obrane i brankárom a Nové Zámky s pribúdajúcimi minútami začali sťahovať náskok domáceho favorita. V 45. minúte viedlo Agro už iba o tri góly – 27:24. V 48. minúte po oddychovom čase hostí bol náskok domácich už iba dvojgólový – 29:27, no Topoľčany následne odskočili na 31:27. V závere domáci hádzanári už držali štvorgólový náskok a do tabuľky si pripísali ďalšie dva body.

Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia 6 – 4, pokutové hody: 1/1 – 3/3, 250 divákov. HK AGRO: P. Králik, Meluš, Javorček – J. Briatka 4, Masaryk 5, Michalka 10, Janíček 6, Ivanov, Tomko, Hlinka 6, Jadroň 1, Birmon 1, Kucher 3, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Pre zranenia nám chýba niekoľko hráčov, a preto je náročne v takomto rýchlom slede odohrať viacero zápasov. Napriek oslabeniu sme do zápasu vstúpili ako favoriti stretnutia a som rád, že to hráči na palubovke aj dokazovali a pripísali sme si ďalšie víťazstvo. V prvom polčase sme hrali veľmi disciplinovane a zodpovedne, hra z našej strany mala spád, pretože sme robili presne to, čo sme aj mali. V druhom polčase sa už zdalo, že niektorí hráči sa už akoby šetrili v podvedomí, že nás v nedeľu čaká pohárový zápas proti Prešovu. Síce sme viedli už o osem gólov, naši hráči poľavili a súpera posadili na koňa. Našťastie sme tú krízu prežili, hoci súper stiahol dokonca aj na rozdiel dvoch gólov, a zápas sme tak doviedli do víťazného konca. Plánoval som v závere zápasu rozložiť hru na viacerých hráčov, ale vzhľadom na vývoj druhého polčasu to nebolo až tak možné. Musíme si z toho zobrať ponaučenie do ďalších zápasov.

Ostatné výsledky: Hlohovec – Prešov 30:30, ŠKP Bratislava – Prešov B 38:26, Malacky – Modra 27:21.

1. Prešov A 12 11 1 0 448:265 23

2. Topoľčany 10 6 2 2 304:257 14

3. P. Bystrica 10 6 2 2 287:261 14

4. Šaľa 9 6 0 3 270:239 12

5. Prešov B 10 5 2 3 280:284 12

6. ŠKP Bratislava 10 4 1 5 259:269 9

7. Hlohovec 9 2 2 5 238:264 6

8. N. Zámky 11 2 2 7 273:330 6