Doma opäť naplno, Slovan zimuje vysoko

V Šimonovanoch i v Partizánskom môžu byť s umiestnením po jeseni spokojní.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/AP)

Šimonovany – J. Bohunice 3:2 (1:2)

Domáci vstúpili do posledného zápasu jesene zle, na čo určite mali vplyv aj zranenia viacerých opôr. To sa od začiatku prejavovalo aj na ihrisku, kde síce mal prvú väčšiu šancu domáci Gális, ale jeho pokus zostal nevyužitý, a tak udreli hostia, keď Halmo z nevinnej akcie prekonal Lacka – 0:1. Domáci sa z gólu ale pomerne rýchlo otriasli, keď v 14. minúte zahrával priamy kop Dušan Gális a jeho strela po teči z jedného domácich hráčov skončila až v sieti prekvapujúceho brankára hostí – 1:1. Ani po góle sa však výkon domácich nezlepšoval a skôr sa hral medzišestnástkový futbal. A to ešte prišla 43. minúta a šok pre domácich, keď po pravej strane ušiel Machovič a prízemnou strelou prekonal Lacka v domácej bránke. V druhom polčase sa hra domácich diametrálne zmenila, keď sa od začiatku snažili zmeniť stav a hostí zatlačili pred šestnástku. V 59. minúte domácim vyšiel rohový kop, keď sa lopta dostala na zadnej tyči k Žiakovi, ktorý strieľanou prihrávkou našiel v šestnástke Sobotu a ten usmernil loptu do siete – 2:2. Od tohto momentu to bola hra iba na jednu bránku a rozhodujúci gól visel vo vzduchu, no ten stále neprichádzal, keďže viacerými výbornými zákrokmi hostí podržal Matejkovič. No domáci v tomto zápase i silou vôle zápas zlomili v nadstavenom čase, keď po rohovom kope a následnej skrumáži v šestnástke hostí, zahral striedajúci Koleno v šestnástke rukou, aby následne z pokutového kopu rozhodol kapitán Miroslav Oršula o troch bodoch pre domácich – 3:2. Domáci tak zakončili úspešnú jeseň, v ktorej doma nestratili ani bod a do jarných bojov ostávajú spolu s Malženicami hlavným ašpirantom na postup.

Góly: 14. D. Gális, 59. M. Sobota, 90. Miroslav Oršula (11 m) – 6. M. Halmo, 43. M. Machovič, R Božik, 200. ŠK SLOVAN: Lacko – Víglaský, Varga (81. Mikula), Sobota, Miro Oršula, Martin Oršula, Žembera, Hlatký (53. Vida), Gális, Žiak, Žikavský (56. Šudík).

PETER LETAVAY

Partizánske – V. Kostoľany 2:0 (0:0)

Už v 2. minúte boli domáci blízko úvodného gólu stretnutia, keď si na Křapkov roh na vzdialenejšiu žrď nabehol Slivka, no z päťky zakončoval tesne vedľa bránky hostí. V 11. minúte ušiel po pravej strane Kučera, no jeho strelu z rohu malého vápna Jamrich vyrazil. V 20. minúte pohrozili hostia, ale Ajpek z jedenástich metrov prestrelil bránku. V 39. minúte skúsil šťastie z trestného kopu z tridsiatich piatich metrov Křapka a lopta lízla brvno. Druhý polčas sa niesol predovšetkým v znamení šancí Kučeru. V 48. minúte Slivka uvoľnil Kučeru, ktorý vnikol do šestnástky, zasekávačkou si položil na zem obrancu hostí i brankára Jamricha, no jeho gólové zakončenie odvrátil z bránkovej čiary Janíček. V 60. minúte unikol Kučera po pravom krídle, obišiel súperovho hráča, znovu si položil na zem Jamricha, no aj keď v bránke stál už len Janíček, z dvanástich metrov opečiatkoval tyč. V 76. minúte vnikol Kučera do pokutového územia hostí, no tentoraz poslal prihrávku pozdĺž malého vápna a dobiehajúci Obert zasunul loptu do siete. V 80. minúte na Šulimanov center do šestnástky domácich najvyššie vyskočil Ajpek, avšak jeho hlavička letela tesne vedľa bránky. V 88. minúte sa zrodil ďalší únik Kučeru, ktorý spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Nižňanského, jeho dva strelecké pokusy zblokovali obrancovia hostí, avšak lopty sa opäť zmocnil Kučera a stanovil na konečných 2:0.

Góly: 76. Obert, 88. Kučera. R Szalai, 50. TEMPO: Gašparík – Zentko, Jambor, Nový, Sedláček, Křapka, Nižňanský, Slivka (61. Januška), Obžera (60. Kučerka), Obert (81. Blaho), Kučera.

(JB)

Hlohovec – Boleráz 1:0 (1:0), 6. vlastný (Mi. Daniš).

Vrbové – Trenčianske Teplice 4:0 (0:0), 50. Gažík, 55. Vlado, 68. vlastný (Kostić), 90. Srnec.

Prečín – Domaniža 1:1 (0:0), 50. V. Gajdošík – 72. Kordiš.

Častkovce – Tr. Stankovce 7:1 (6:0), 5., 34. a 36. Madro, 10. Bangai, 18. Adamec, 45. Tuschel, 77. Fako – 65. Repa.

Myjava – Holíč 7:1 (3:0), 23. a 61. Jorík, 30. a 49. Vávra, 45. Marček, 83. Karika, 88. Copko – 67. Uher.

N Dubnica – Malženice 0:1 (0:0), 53. Benkovský (11 m).

1. Malženice 15 12 2 1 39:8 38

2. Šimonovany 15 12 1 2 33:14 37

3. Častkovce 15 10 2 3 39:16 32

4. Myjava 15 8 4 3 31:13 28

5. Boleráz 15 8 3 4 26:16 27

6. Partizánske 15 7 3 5 21:14 24

7. Jasl. Bohunice 15 6 3 6 19:14 21