Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Dve domáce remízy Uhrovca

V. Uherce i Bošany brali doma po tri body.

V. Uherce – Brvnište 6:2 (3:1)

Domáci mali raketový vstup do zápasu, už v 3. minúte Gaži našiel vpredu Valtera, ktorý strelou k ľavej tyči poslal domácich do vedenia – 1:0. O tri minúty sa individuálnou akciou prezentoval Gajdoš, ktorý svoje sólo zakončil gólom – 2:0. V 7. minúte viedli domáci už rozdielom triedy, Gaži po Cígerovej prihrávke triafa presne k tyči – 3:0. Hostia v závere polčasu skorigovali priebežný stav na 3:1, keď svoj únik na domácu bránku zakončil gólovo Kristián Hároník. Po zmene strán sa zápas už iba dohrával, domáci Cíger v 70. minúte našiel voľného Gažiho, ktorý triafa k pravej tyči – 4:1. Už o dve minúty hostia skorigujú z pokutového kopu, no v 83. minúte sa peknou krížnou strelou presadil Cíger, ktorého pekne našiel Kundala – 5:2. Skóre zápasu uzavrel striedajúci Šorec, ktorý dorazil brankárom vyrazenú štandardku Gajdoša.

Góly: 3. Ľ. Valter, 6. P. Gajdoš, 7. a 70. D. Gaži, 83. M. Cíger, 87. J. Šorec – 39. K. Hároník, 72. Mário Hároník (11 m). R Revay, 100. TJ: Bohuš – Jankula, Preťo (76. M. Beliansky), Štálnik, Cíger, Kováč, Kundala, Valter, Gajdoš, Petráš (66. J. Šorec), Gaži.

Bošany – Stará Turá 4:1 (1:0)

Konečne až v 15. kole dosiahli hráči Bošian výrazné víťazstvo, keď z množstva šancí strelili štyri góly. Už v 3. minúte mohol otvoriť skóre Jánošov, keď Zaťko najskôr trafil obrancu, odrazenej lopty sa zmocnil Jánošov, ale strelil tesne vedľa bránky. V 16. minúte po kope z rohu mohol dať vedúci gól hostí Lukáč, ale spoza šestnástky trafil spoluhráča Majtása, od ktorého sa lopta odrazila za čiaru. V 34. minúte kopali Bošany rohový kop a Jánošov hlavou strelil vedúci gól – 1:0. V 62. minúte po chybe brankára sa dostal k lopte Kalina, ktorý nahral Zaťkovi a ten namieril len do brankára. Z odrazenej lopty triafa Jánošov žrď a Kalina napokon umiestnil loptu do rohu bránky na 2:0. V 73. minúte Meluš v pokutovom území nahral Jánošovi, jeho strelu brankár hostí chytil. V 78. minúte bol úspešný strelec tretieho gólu Gábriška po spolupráci Jánošova s Melušom. V 86. minúte si Jánošov nabehol na center Zaťka a hlavou zvýšil už na 4:0. O dve minúty po chybe obrany Bošian znížil na konečných 4:1 Majtás.

Góly: 34. a 86. Jánošov, 62. D. Kalina, 78. Gábriška – 88. Majtás. R Rajtar, 100. OFK: Horvát – Meluš, Jánošov (89. Rybár), Rumanko, Zaťko, Gábriška, Žigrai, D. Guniš, Zvala, Neubauer (86. Rychtárech), Stopper (46. D. Kalina).

JOZEF JANÍK

Uhrovec – Tr. Turná 0:0

Na ťažkom teréne sa za neustáleho dažďa hral iba priemerný futbal. Ani jedno mužstvo si za celý zápas nedokázalo vypracovať gólovú šancu, a preto sa stretnutie skončilo spravodlivou remízou. Futbal však divákov nenadchol.

R Gočala, 100. TJ: Kolárik – Opáth (77. Kušnier), Škultéty, Zajac, Stano, Čabrák, Baniat, Bežo (59. Pavelek), Malina, Stuparič, Pavlovič.

Dohrávka: Uhrovec – Veľké Uherce 1:1 (0:1)

Góly: 55. M. Stano – 45. M. Beliansky. R Fúrik, ČK: 39. R. Zaťko (Uhrovec za faul), 150. TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Čabrák, Baniat, Bežo (74. Opáth), Malina, Stuparič, Pavlovič (84. Kušnier). TJ: Bohuš – Jankula, Preťo, Štálnik, Cíger, Kováč, Beliansky, Kundala, Valter, Gajdoš, Petráš.

Ostatné výsledky: Chocholná- Vel. – Ladce 1:2 (1:1), 10. Sabadka – 3. Sviečka, 72. Kvasnica. Podolie – Plevník 2:1 (0:1), 65. Pyšný, 71. Bogora – 9. Ďurkech. Veľká Hradná – Kanianka 1:3 (1:1), 38. Ševčík (11 m) – 25. a 70. Burza, 86. Strečanský. Lehota p/Vt. – Cigeľ 1:2 (0:0), 90. Kohút – 74. Lazár, 80. Bugár. Pov. Bystrica – Zem. Kostoľany 3:0 (1:0), 40. Baránek, 76. Vala, 90. Zubek.

1. Lehota p/Vt 15 13 1 1 46:10 40

2. Cigeľ 15 13 1 1 36:13 40

3. Z. Kostoľany 15 10 1 4 41:23 31

4. V. Uherce 15 9 3 3 49:21 30

5. P. Bystrica 14 8 3 3 23:14 27

6. Kanianka 15 8 2 5 28:20 26

7. Uhrovec 15 5 6 4 25:26 21

8. Ladce 15 6 1 8 22:28 19