Derby pre domáce Prašice

Veľké Bedzany doma porazili Ludanice.

Veľké Bedzany doma porazili Ludanice jednoznačne 4:0.Veľké Bedzany doma porazili Ludanice jednoznačne 4:0. (Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Rajčany – Kovarce 2:2 (1:1)

V Rajčanoch sa hral vyrovnaný futbal, domáci sa rýchlo ujali vedenia, ale hostia ešte v prvom polčase dokázali vyrovnať. V druhom polčase domáci zahodili tri tutovky, keď sa gólovo presadil iba M. Dovalovský. Hosťom sa podarilo vyrovnať zo skrumáže. Domáci boli v druhom polčase jasne lepší, ale zahodené tutovky ich stáli tri body. Domáci hráči si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. Ku kvalite zápasu prispeli aj hostia.

Načítavam video...

Góly: 6. A. Gális, 63. M. Dovalovský – 33. O. Kerek, 74. M. Mekýš, rozhodoval Petruš, 50 divákov. TJ: Jankech – J. Jankovič, J. Rodina, A. Gális, T. Jankovič, V. Legéň, Sekereš, Polúch, M. Dovalovský (65. O. Hostačný), J. Dovalovský (35. Bitarovský), P. Rodina. OFK: T. Vrbjar – M. Belan (65. J. Kováčik), J. Švec, Kutňanský, Hula (75. Klačanský), M. Gregor, Maruna, Mekýš, E. Gregor, Vrábel, O. Kerek.

V. Bedzany – Ludanice 4:0 (3:0)

V poslednom jesennom zápase chcelo domáce mužstvo bodovať naplno a od úvodných minút sa zahryzlo do súpera. Už v 20. minúte po pekných akciách viedli domáci 3:0 a o víťazovi bolo v podstate už rozhodnuté.

V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal, no v závere domáci opäť prevzali iniciatívu, ktorú pretavili do štvrtého gólu. Domáci zaslúžene vyhrali a po zmenách počas leta tak môžu byť vo Veľkých Bedzanoch napokon s jesennou častou spokojní. Pochvalu si za predvedený výkon zaslúži aj rozhodcovská trojica.

Góly: 7. J. Mucha, 15., 20. a 89. J. Filipeje, rozhodoval Žitňanský, 120 divákov. TJ SLOVAN: Píšťanský – Ondruška (61. Koprda), T. Barborík, Tlstý, Bocman (85. Ľ. Kolenčík), F. Kolenčík (69. Žembera), Pirťan, Bracho, Filipeje, O. Gerbel (65. Šupa), Mucha. OFK: Žovic – Morvaj, Balajka, L. Krajčík, Šuchman, Královič, Bačovský (73. Blaho), D. Král, Candrák, Uhlár, Z. Holek.

Chrabrany – Bojná 3:0 (0:0)

Domáci nastúpili na zápas s odhodlaním získať tri body, ale v prvom polčase mali viac šancí hostia, no Chrabrany podržal brankár Priečko. V druhom polčase domáci vystriedali dvoch hráčov a už v 52. minúte Jakub Lacika otvoril skóre – 1:0. V 67. minúte pridal Lacika i druhý gól. Hostia z ojedinelých šancí neskórovali, opäť sa vyznamenal domáci brankár. V 89. minúte Pastva upravil na 3:0.

Góly: 52. a 67. Jakub Lacika, 89. R. Pastva, rozhodoval Wenderla, 85 divákov. OFK: Priečko – M. Holek, Labuda (46. Tatara), T. Lovás (Šarközy), Mikát, Pastva, S. Vaňo (46. Rigo), Macko, Hano, Lacika (75. P. Vaňo), Kišš. TJ SLOVAN: Michalec – Ľ. Lukačovič, Konštiak, M. Jančovič, T. Štefkovič, Ďurák, P. Štefkovič (88. Vančo), R. Medek (55. Vacula), Vyletelka, P. Jančovič, M. Ducký (65. Pavlík).

N. Streda – Krnča 1:1 (0:1)

V tomto zápase mali domáci neustálu prevahu, prvý pohrozil Junás, ale brankár hostí vyrazil strelu na roh. Hostia odpovedali slabou strelou Streichera. Potom svoje šance nepremenili L. Ryban i Junás. Hostia sa ujali vedenia, keď centrovaná lopta prešla cez celú šestnástku hostí a nekrytý Guliš nemal problém skórovať – 0:1. Do polčasu sa domáci snažili vyrovnať, ale nebezpečné strely tesne míňali hosťujúcu bránku. V druhom polčase mali domáci ešte väčšiu prevahu, ale hostia umným bránením nepúšťali domácich do vyložených gólových šancí. Paradoxne mohli hostia z ojedinelého protiútoku skórovať, ale Streicher zbŕklo zahodil svoje sólo. Napokon sa domácim v 77. minúte podarilo vyrovnať, keď si Junásovu strelu k tyči brankár hostí zrazil do siete – 1:1. Domáci mali šance aj na strelenie druhého gólu, ale strelu L. Rybana brankár hostí vyrazil na tyčku a z následného rohu ten istý hráč hlavičkoval tesne nad. Domáci tak zbytočne doma stratili body.

Góly: 77. T. Junás – 32. M. Guliš, rozhodoval Gális, 80 divákov. OFK: Košút – Marko, M. Kováč, Síleš, Chuťka, F. Králik (82. Blaštiak), L. Ryban, J. Remeň (46. Horňáček), Klačanský (86. Petrík), J. Košík, Junás. OFK: Prec – T. Meluš, Š. Remeň, Chrkavý, D. Košík, Guliš (46. J. Krošlák), R. Remeň, Fráter, M. Meluš, Streicher, Knápek.

Preseľany – Práznovce 1:2 (0:1)

Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom, ale chudobnému aj z hrnca vykypí a po nevyužitých šanciach strelili hostia v poslednej minúte gól na 1:2. V sobotu v Preseľanoch vyhral slabší tím. Líder súťaže výkonom nenadchol.

Góly: 54. F. Vaverka – 2. D. Mikuláš, 90. M. Janček, rozhodoval Krajčík, 50 divákov. TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, Daňovič, Imríšek (89. M. Candrák), Matejov, M. Piterka (55. Bubla), J. Guniš, F. Jančovič (87. Domanický), Svocák, Kasana (28. L. Guniš), Vaverka. OFK: Macko – Paulovič, Buček (64. Cibulka), Báleš, Kolbík, Vida, Holeščák, D. Mikuláš, Jamrich, D. Jančovič, Janček.

Kuzmice – V. Ripňany 1:4 (0:2)

Domáci podali jeden z najlepších výkonov v jesennej časti, ale ani to nestačilo na víťazstvo. Domáci si vypracovali viacero šancí, ale nedokázali ich premeniť. Hostia trestali prakticky každé zaváhanie domácich zadákov, a tak si odviezli všetky tri body. Kuzmice tak prezimujú na dne šiestoligovej tabuľky.

Góly: 57. J. Rusňák – 14. A. Balážik, 32. A. Štetka, 58. T. Frťala, 85. M. Judák, rozhodoval Lackovičová, 40 divákov. OFK: M. Kaman – J. Fuksík, S. Pajgert, M. Lacika, Minárik (65. J. Goga), Hábek, P. Virdzek, Rusňák, Bezucha (46. Merka), Sporina, V. Herda. OFK: Szkuban – J. Bartošek, F. Goga, Bosý (46. Judák), I. Vlasák, Krasňanský, Frťala, A. Štetka, Kopčan, A. Balážik, Budaj (56. M. Štetka).

Prašice – Závada 4:1 (2:1)

V derby zápase vstúpili lepšie do stretnutia hostia, ktorí sa po nepremenených šanciach domácich ujali vedenia gólom Okšu v 24. minúte – 0:1. Vzápätí po chybe hosťujúcej obrany, skrate hosťujúceho obrancu, ktorý uvidel červenú kartu za hru rukou, vyrovnáva z pokutového kopu Grznár – 1:1. V ďalšom priebehu domáci oslabeného súpera o jedného hráča dokázali eliminovať, čo v 34. minúte potvrdili vedúcim gólom na 2:1. V druhom polčase domáci viac-menej kontrolovali hru, ďalšími dvomi gólmi potvrdili svoju dominanciu v tomto stretnutí.

Góly: 26. J. Grznár (11 m), 34. L. Pikna, 48. Juraj Lacika, 72. M. Šimune – 24. P. Okša, rozhodoval Križma, ČK: 25. D. Herda (Závada), 80 divákov. OFK: V. Grežďo – E. Ďurík, P. Grežďo, Streďanský, Urminský (79. Vaňovič), M. Bajzík, Juraj Lacika, Pagáč (71. P. Malinka), Grznár, Pikna (84. P. Herda), Šimune (77. Janech). OŠK: Šutka – Milata (46. Buc), V. Halo, D. Herda, M. Detko, Belák, Bizoň, J. Švec (58. Nováčik), M. Hazda (82. T. Hazda), Božik, P. Okša.

V. Dvorany – Čermany 2:1 (1:1)

V zápase dvoch vyrovnaných mužstiev sa v prvom polčase hral vyrovnaný futbal s minimom šancí. V 30. minúte po krídelnom úniku Jara Trávnika a presnej prihrávke s prehľadom skóruje Martin Jančovič. V 42. minúte po nebezpečnej strele hostí doráža Kolmokov, ktorý vyrovnáva na 1:1. V druhom polčase boli už aktívnejší domáci a vypracovali si viac gólových šancí. Jednu z nich po krásnej akcii P. Zachara s prehľadom premieňa v 65. minúte Dušan Blaško – 2:1. V 70. minúte došlo ku kurióznej situácii, keď sa po súboji hráčov pri postrannej čiare zranil asistent rozhodcu p. Žember, a tak zápas museli „dopískať“ iba dvaja rozhodcovia, ktorí však stretnutie s prehľadom zvládli. V zápase si tak zaslúžené víťazstvo pripísali domáci hráči.

Góly: 30. M. Jančovič, 65. D. Blaško – 42. M. Kolmokov, rozhodoval Krajčík, 70 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, Blaško, Trávnik, J. Jančovič, T. Jančovič, M. Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič, P. Zachar. TJ: Š. Kuchtiak – Chňapko (10. P. Chrenko), D. Hruboň, J. Prostredný, P. Hruboň, Klčo, Kolmokov, I. Prostredný, M. Prostredný, Vermeš, Maček.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

14 g.: J. Filipeje (V. Bedzany),

13 g.: E. Gregor (Kovarce), Š. Kopčan (V. Ripňany).

12 g.: D. Jančovič (Práznovce).

Zostava kola: V. Priečko (Chrabrany) – A. Gális (Rajčany), L. Klačanský (N. Streda), L. Guniš (Preseľany), E. Ďurík (Prašice) – R. Remeň (Krnča), J. Bracho (V. Bedzany), T. Frťala (V. Ripňany), M. Šnirc (V. Dvorany) – M. Mikát (Chrabrany), J. Filipeje (V. Bedzany).