Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Parádny večer videl i Šatan, Topoľčany brali tri body

Oslavy vyšli famózne, 85. výročie prvej písomnej zmienky o hokejovom klube v Topoľčanoch oslávili domáci hokejisti víťazstvom nad Dubnicou.

Dominik Laššo strieľa druhý gól Topoľčian. V zápase so Skalicou ho vyhlásili aj za najlepšieho hráča domácich. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Dubnica 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Domáci hokejisti mali raketový vstup do zápasu a už v 36. sekunde prepálil brankára hostí Král – 1:0. Hneď po buly sa k puku dostal Podstavek a svoju peknú akciu zastavila až žŕdka hosťujúceho brankára. Domáci pokračovali v aktívnej hre, Uhnák netriafa prázdnu bránku a v 10. minúte pokus Pätoprstého zastavila opäť žrď Kuteja. Domáci po vynikajúcej dvadsaťminútovke schádzali z ľadu iba s jednogólovým vedením.

V prostrednej časti sa už čoraz viac začali dopredu tlačiť hostia, Nemček v 30. minúte triafa do tyčky domácej bránky. Pokus Burzalu chytá Halo a s niekoľkými nebezpečnými prienikmi si poradili domáci obrancovia na čele s brankárom. Vstup do tretej tretiny vyšiel domácim opäť parádne, puk po pravej strane potiahol Laššo a prudkou strelou strelil druhý gól domácich. Prakticky hneď po góle sa domáci Duran dopustil faulu a putoval na trestnú lavicu. Síce sa domáci dobre bránili, no dvadsať sekúnd pred vypršaním trestu hostia zdramatizovali zápas po kombinačnej akcii Kluku s Burzalom – 2:1. Ďalšie minúty patrili hosťujúcemu brankárovi, keď zázračne na bránkovej čiare chytil puk Pekarčíka a postupne zneškodnil i šance Podstavka, Lašša, či Uhnáka. Posledná pätminútovka patrila hosťom, ale domáci Halo si so šancami Dubnice poradil. V poslednej minúte sa hostia odhodlali ku hre bez brankára, v strednom pásme sa k odrazenému puku dostal Minárik a prudkou strelou do prázdnej bránky rozhodol o domácej výhre v pomere 3:1. Domáci hokejisti vzhľadom na priebeh a bojovný výkon si zaslúžene pripísali vo fantastickej atmosfére tri body. Za najlepších hráčov bol z domácej strany vyhlásený Dominik Laššo a za hostí Ondrej Burzala.

Góly: 1. Král, 41. Laššo, 60. Minárik – 44. Burzala. Rozhodovali Konc st. – Frimmel, Konc ml., vylúčenia 3:1, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 1323 divákov. HC: Halo – Ďurčo, Král, Kohút, Bystričan, Hrudík, Duran, Španko, Kubek – Pekarčík, Uhnák, Pätoprstý – Minárik, Laššo, Podstavek – Tábi, B. Novák, König – J. Hudec, Lindeman, F. Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Zápas nezhodnotím len ako tréner, ale i ako bývalý hráč, či v neposlednom rade ako syn bývalého trénera a funkcionára, ktorý na tomto štadióne nechal život. Bol to jeden vydarený a perfektný večer pre každého fanúšika, či historika, každého jedného z nás, pre ktorého hokej znamená veľmi veľa. Teší ma, že v Topoľčanoch pôsobia ľudia, ktorým nie je ľahostajné meno klubu, a preto sme mohli osláviť už 85. výročie založenia klubu. Som rád, že Topoľčany preslávili viacerí výborní hráči a rovnako tak verím, že prídu aj ďalšie talenty, ktoré prerazia práve z nášho topoľčianskeho klziska. Po tomto zápase musím svojim chlapcom iba poďakovať, pretože podali perfektný výkon, kedy sme odohrali jednu z najlepších prvých tretín za celú sezónu. V druhej tretine nám dochádzali sily, bolo vidieť, že máme v nohách ťažký zápas so Skalicou, kde sme dohrávali iba na štyroch bekov. Podporený ale výborným brankárom Halom sme zápas zvládli a verím, že na toto 85. výročie sa bude ešte dlho spomínať a pevne dúfam, že napríklad o takých päť rokov to bude minimálne taktiež dobré ako teraz. Želám si, aby to neskončilo. Chceme aj naďalej hrať atraktívny hokej, okupovať horné priečky a taktiež prilákať aj ďalších divákov, pretože tí začali chodiť v hojnom počte a verím, že ich v ďalších zápasoch nesklameme.

Ostatné výsledky: Skalica – N. Zámky B 13:3, Trnava – Osmos Bratislava 2:3, Michalovce – Pov. Bystrica 11:3, Prešov – Sp. Nová Ves 4:0.

Ďalší program: 6. 12. (streda) o 18.00 h: Topoľčany - Trnava.

1. FOTO: V priehrade si zaplávalo takmer sto ľadových medveďov 508
  2. Futbalisti pochybujú nad tým, že sa mestské peniaze pre klub využívajú efektívne. K dokladom sa nedostali Audio 178