V Topoľčanoch podľa očakávania

V piatkovom stretnutí mal zápas jednoznačný priebeh.

V Topoľčanoch sa z výhry tešil domáci celok.V Topoľčanoch sa z výhry tešil domáci celok. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Topoľčany – Modra 36:21 (16:13)

Domáce Agro sa síce pomalšie rozbiehalo, no už v10. minúte napriek tomu viedlo o tri góly – 7:4. Tento náskok ale domáci do polčasu nenavýšili, a tak do polčasu šlo Agro s vedením 16:13. Po zmene strán domáci rýchlo navýšili vedenie na 20:13 a s pribúdajúcimi minútami náskok domácich postupne ešte narastal. Ten sa napokon zastavil až na rozdiele pätnástich gólov. V pohodovom a miestam až tréningovom zápase Agra si domáci pripísali povinné dva body.

Rozhodovali Cipov – Klus, vylúčenia 2 – 4, pokutové hody: 2/2 – 0, 150 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – J. Briatka 4, Janíček 1, Masaryk 1, Michalka 6/2, Ivanov 1, Cigáň 2, Hlinka 8, Jadroň 3, Birmon 1, Ďurček 4, Kucher 5, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Odohrali sme ďalší zo zápasov „s povinnou výhrou.“ Vedeli sme, že tento zápas by sme mali zvládnuť pokiaľ podáme štandardný výkon. Bohužiaľ, niektorí hráči pred koncom prvého polčasu prestali plniť taktické pokyny, upadla disciplína a Modre sme dokonca dovolili vyrovnať na 11:11. Chlapci sa ale rýchlo spamätali a už do polčasu odskočili na rozdiel troch gólov – 16:13. Po zmene strán začali hráči robiť to, čo majú a skóre postupne narastalo. Som rád, že šancu mohli dostať všetci hráči z lavičky, pretože nás stále trápi maródka, a takto som mohol rozložiť silu na všetkých zdravých hráčov. Do konca roka nás čaká ešte poriadna porcia zápasov, už v pondelok cestujeme na odvetu Slovenského pohára do Prešova, v sobotu sa predstavíme v Bratislave. Na ďalší piatok privítame doma Šaľu a v utorok 19. decembra odohráme zápas v Hlohovci. Pevne verím, že tieto zápasy dohráme už bez zranení a počas Vianočných sviatkov sa dáme po zdravotnej stránke dokopy, aby sme do nadstavby mohli nastúpiť v maximálne plnom zložení.

Ďalší program: 4. 12. (pondelok): Prešov – Topoľčany (odveta Slovenského pohára), 9. 12. (sobota) o 16.30 h: ŠKP Bratislava – Topoľčany.