V odvete v Prešove sa z výhry tešil domáci celok.

V Prešove vyhral domáci favorit.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Prešov – Topoľčany 32:24 (15:13)

V prvom zápase zvíťazil Prešov 24:17 a postúpil do finále.

Už pred odvetou bolo jasné, že obhajca Slovenského pohára postúpi do finále. V prvom polčase sa hrala ešte vyrovnaná hádzaná, domáci mali v nohách náročný zápas z európskeho pohára a Topoľčany dokonca v 13. minúte viedli už 6:9 a ešte v 26. minúte bol stav 12:13 pre Agro. Po zmene strán sa už naplno prejavili skúsenosti domáceho tímu, ktorý prevýšil Agro po všetkých stránkach a na konto si tak pripísali výhru o osem gólov. Topoľčany tak zostali pre bránami finále.

Rozhodovali Daňo – Sabol, vylúčenia 3:2, pokutové hody: 2/2 - 6/3, 310. HK AGRO: Javorček, P. Králik, Meluš – J. Briatka 3, Janíček, Michalka 3/1, Ivanov 1, Cigáň 6, Hlinka 4/1, Jadroň 5/1, Birmon, Ďurček 1, Kucher 1, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Do Prešova sme cestovali s vedomím, že síce do finále nepostúpime, ale chceli sme odohrať i napriek tomu vyrovnané stretnutie. Vedeli sme, že Prešov len ráno priletel z Islandu a síce oba tímy žiadali aj o preloženie zápasu, zväz ho nepovolil. Domáci neboli kompletní, rovnako tak ako aj my. Zápas sme začali veľmi dobre, držali sme disciplínu, slušne sme bránili a rýchlo sme si vytvorili trojgólový náskok 9:6. Bohužiaľ, v týchto momentoch niektorí naši hráči začali kopiť chyby, zbŕklo zakončovali bez pripravených akcií a k tomu sa pridali aj technické chyby. I napriek tomu sme do 40. minúty držali krok s favoritom stretnutia. Potom sme prestali premieňať vyložené šance a Prešov zrazu odskočil až na šesťgólový rozdiel. V ďalších minútach sa zápas už iba dohrával, pretože nevyužité šance sa podpísali pod psychiku hráčov a prakticky sa nám rozpadla celá hra. Do 40. minúty sme podávali slušný výkon, no s poslednými dvadsiatimi minútami nemôžem byť absolútne spokojný. Súperovi z Prešova gratulujem k postupu a my sa teraz musíme rýchlo pripraviť na najbližšie tri zápasy, ktoré odohráme ešte do Vianoc. Už v sobotu cestujeme do Bratislavy, ktorá v minulom týždni potrápila na domácej palubovke i Považskú Bystricu.

Ďalší program v Extralige: 9. 12. (sobota) o 16.30 hod.: ŠKP Bratislava - Topoľčany.