Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd
Nájdete nás na webe

Masaryk udrel v samom závere

Topoľčianski hádzanári rozhodli o výhre štyri sekundy pred koncom.

Ernest Masaryk (vpravo) počúva taktické pokyny trénera Farářa a štyri sekundy pred koncom strelil víťazný gól Agra.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Šaľa 27:26 (15:12)

Po premenenej sedmičke Cigáňa viedlo Agro 1:0, ale hostia v 4. minúte po góle Guzyho otočili na 1:2. Domáci Hlinka s Jadroňom vrátili vedenie na stranu Agra (3:2), aby Šaľa v 8. minúte po presnom zásahu Polakoviča viedla 4:5. Domáci sa dostali do vedenia v 12. minúte z pokutového hodu, kedy sa presadil Michalka – 8:7. V 14. minúte dvakrát prestrelil brankára hostí Hlinka a domáci po prvýkrát v zápase viedli o dva góly – 10:8. A po následnej tyčke Guzyho zvýšil Cigáň na 11:8. V 19. minúte mohol vedenie navýšiť Michalka, pokutový hod mu ale Fabián, ktorý v bránke zaskočil za Nengovitcha, zneškodnil. Na druhej strane nepremenil pokutový kop ani Guzy, keď ho vychytal Meluš, ktorý nahradil na sedmičke Paťa Králika. V 21. minúte Cigáň dokonca pri vlastnom oslabení zvyšuje na 13:9 a v 25. minúte Meluš, ktorý bol v bránke Topoľčian iba na sedemmetrové hody, vychytal i Polakoviča. Domáci si už do polčasu trojgólový náskok udržali.

Do druhého polčasu ale hostia vyštartovali dvomi rýchlymi gólmi – 15:14, no v 33. minúte ich zastavil Cigáň - 16:14. Hostia napriek tomu boli odhodlaní pobiť sa o výsledok, v 36. minúte dokonca Vadkerti vyrovnal na 16:16. V 37. minúte Cigáň vracia domácim vedenie (17:16), keď v útoku predtým Polakovič triafa tyč. Cigáň zvyšuje aj na 19:17, keď Meluš zneškodnil sedmičku i Šulcovi. V 47. minúte vytiahol výborný zákrok Králik a Hlinka vracia domácim z protiútoku trojgólový náskok – 21:18. Králik sa vytiahol i na Polakoviča a Hlinka upravuje už na 22:18. Hosťujúci tréner zareagoval oddychovým časom, Šaľa znížila na 22:20. Po brejkoch Michalku a Briatku viedlo Agro 24:20, ale hostia výbornou obranou dokázali po sedmičke Melnyka a strele Guzyho vyrovnať na 25:25. V 59. minúte vrátil domácim vedenie Masaryk, no hosťujúci Polakovič desať sekúnd pred koncom vyrovnal na 26:26. Domáci tréner si vzal oddychový čas a po ňom nechal na lavičke sedieť brankára Králika, do poľa šlo sedem hráčov. Štyri sekundy pred koncom sa zo šestky presadil Masaryk – 27:26. Šale posledné sekundy nestačili, dva body tak zostali v Topoľčanoch. Diváci sledovali výborný zápas, o výbornú kulisu sa postarali fanúšikovia oboch mužstiev.

Rozhodovali Mandák – Rudinský, vylúčenia 3 – 5, pokutové hody: 4/3 – 8/5, 320 divákov. HK AGRO: P. Králik, Meluš, Javorček – Briatka 3, Janíček, Masaryk 3, Michalka 3, Birmon, Ivanov, Cigáň 7/2, Hlinka 8, Jadroň 2, Ďurček 1, Kucher, tréner P. Farář. HKM: Nungovitch, Fabián, Repáň – Melnyk 2/2, Guzy 6/1, Michniewicz, Moravec, Mažár 2, Hájnik, Szapu 3, Polakovič 4/1, Vadkerti 2, Šulc 7/1, Dudáš, Gorbunovs, tréner J. Kolesár.

Pavel Farář (tréner Topoľčian): Stretnutie hneď po záverečnom hvizde najlepšie zhodnotil náš hráč Kucher – „Pán Boh zaplať“. A je to pravda, pretože od 15. minúty si dovolím povedať, že sme boli o niečo lepším mužstvom, udávali sme tempo zápasu a do polčasu sme si vypracovali trojgólový náskok. Mrzí ma len to, že stále nedokážeme v rozhodujúcich chvíľach, kedy vedieme o tri či štyri góly, definitívne doraziť súpera. Väčšinou doplácame na zahodené vyložené šance a súperovi dovolíme, aby vyrovnal. Samozrejme, skúsený súper využil naše zaváhanie a v závere vyrovnal. Posledná naša akcia bola skôr o šťastí a som rád, že tentoraz sa priklonilo na našu stranu. Rád by som poďakoval aj všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť na posledný domáci zápas v tomto roku.

Ján Kolesár (tréner Šale): Diváci mohli sledovať zaujímavý zápas, ktorý bol napínavý až do konca. Krátko po zápase som počul, že možno remíza by bola spravodlivejšia, ale na druhej strane musím priznať, že v tomto stretnutí sme urobili až príliš veľa chýb. Zahodili sme veľa vyložených šancí, k tomu sa pridali aj tri nepremenené sedmičky. Domáci v záverečných sekundách strelili víťazný gól a myslím si, že i zaslúžene vyhrali. My sme bojovali, bodík sme si možno i zaslúžili, ale takých obrovských chýb sa jednoducho nemôžeme dopúšťať. Napriek tomu sa hral dobrý a vyrovnaný zápas, teší ma, že moji chlapci bojovali a dreli až do konca. S prístupom môžem byť spokojní, ale niektoré herné situácie sme mali riešiť úplne inak.

Ďalší program: 19. 12. (utorok) o 18.30 hod.: Hlohovec – Topoľčany.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?