Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Hokejisti potrebovali až predĺženie

V extra čase rozhodol Albín Podstavek.

Pätoprstý sa teší z gólu na 3:2, napokon o víťazovi rozhodlo až predĺženie.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 4:3pp (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Tabuľkové postavenie velilo domácim hokejistom vyhrať, avšak hostia nechceli svoju kožu predať lacno. Od úvodu sa hral iba slabší hokej, Topoľčanci mali akoby v podvedomí, že priepastný bodový rozdiel im zaručí trojbodový zisk. Z omylu ich rýchlo dostal Dubeň, ktorý poslal hostí do vedenia – 0:1. V 13. minúte Ligas dokonca pridal i druhý gól Pov. Bystrice.

Domáci sa postupne prebrali, v druhej tretine už boli lepším celkom a tlačili sa do zakončenia. Vytúžený gól však domáci strelili až v samom závere prostrednej časti, kedy po akcii celého útoku sa presadil Novák – 1:2. Aj vstup do záverečnej tretiny patril domácim, Podstavek svojim zakončením vyrovnal na 2:2. Domáci od tohto momentu boli lepším tímom a hostí z Považia uzavreli vo vlastnom obrannom pásme. V 51. minúte po veľkom tlaku pretlačil puk za brankára hostí Pätoprstý a domáci po prvýkrát v zápase viedli – 3:2. Hostia aj napriek jednogólovému manku podnikali nebezpečné brejky, dvakrát domácich podržal Kompas. Topoľčany mali výhodu aj presilovky, počas nej však vážnejšie hosťujúceho brankára neohrozili. V závere prišlo na vzájomné vylúčenie a pri hre štyroch proti štyrom hostia z nevinne vyzerajúcej akcie vyrovnali na 3:3. Na rad prišlo predĺženie, v ňom sa najskôr domáci ubránili pri vylúčení Podstavka. Následne hosťujúci Ligas nebezpečne zabrzdil pri domácom gólmanovi, čo vyústilo do pästného súboja Laššo – Ligas, v ktorom mal síce domáci útočník navrch, no oboch hlavný rozhodca vylúčil na päť minút plus do konca zápasu. Keď sa stretnutie už schyľovalo k nájazdom, tak sa k puku dostal Podstavek, ktorého sólo brankár hostí zneškodnil, ale na dorážku od toho istého hráča bol už prikrátky – 4:3.

Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení obaja brankári: Erik Kompas respektíve David Klinčúch.

Góly: 40. B. Novák, 41. a 65. Podstavek, 51. Pätoprstý – 9. Dubeň, 13. Ligas, 59. Dolinajec, rozhodovali Vojtek – Mráz, Hanko, vylúčenia 7:3 na dve minúty, navyše: Pekarčík, Laššo – Rodionov, Ligas, presilovky a oslabenia 0:0, 812 divákov. HC: Halo – Ďurčo, Král, Bystričan, Nitriansky, Hrudík, Kohút, Španko, Duran – Pätoprstý, Uhnák, Pekarčík – Podstavek, Laššo, Minárik – Tábi, Novák, König – Kubek, Lindeman, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj. PB: Klinčúch – Leško, Dvořák, Dubeň, Niník, Nahálka, Bajaník, Saboš, Solar – Dolinajec, Ligas, Cíger – Klíma, Schroner, Rodionov – Koleda, Jurášek, Mokrohajský – Okuliar, Pšurný, Hrušík, tréner M. Nemček.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Domáci zápas sa mi hodnotí len veľmi ťažko. Jediným pozitívnym momentom je iba to, že sme z 0:2 dokázali zápas otočiť na 3:2. V závere sme si nechali streliť lacný gól. V tomto stretnutí sme podali veľmi zlý výkon, jeden z najhorších na domácom ľade. Síce sme vyhrali po predĺžení a máme dva body, no absolútne nie som spokojný. Rovnako tak spokojní nemôžu byť ani diváci a ja len pevne verím, že z našej strany to bolo poslednýkrát, čo sme takýto výkon podali. V nedeľu cestujeme do Spišskej Novej Vsi v oslabenej zostave, pretože v tomto zápase sme sa totálne vyšťavili a navyše nemôžeme rátať ani s pomocou juniorov, ktorí cez víkend hrajú svoju súťaž a snažia sa prebojovať do play-off. V Spišskej Novej Vsi tak s určitosťou budeme hrať len na tri päťky, no na druhej strane nás možno práve tento fakt zocelí a budeme hrať opäť ten jednoduchší a rozumnejší hokej. V tomto zápase sme hrali zložito a úplne niečo iné, než sme si povedali po rozkorčuľovaní...

Ostatné výsledky: Osmos Bratislava – Spišská Nová Ves 3:5, Skalica – Michalovce 5:1, Trnava – N. Zámky B 4:1, Dubnica – Prešov 1:2pp.

Ďalší program: 17. 12. (nedeľa) o 17.00 h: Sp. Nová Ves - Topoľčany, 20. 12. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Osmos Bratislava.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
  3. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu