Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd
Nájdete nás na webe

Hokejisti potrebovali až predĺženie

V extra čase rozhodol Albín Podstavek.

Pätoprstý sa teší z gólu na 3:2, napokon o víťazovi rozhodlo až predĺženie.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 4:3pp (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Tabuľkové postavenie velilo domácim hokejistom vyhrať, avšak hostia nechceli svoju kožu predať lacno. Od úvodu sa hral iba slabší hokej, Topoľčanci mali akoby v podvedomí, že priepastný bodový rozdiel im zaručí trojbodový zisk. Z omylu ich rýchlo dostal Dubeň, ktorý poslal hostí do vedenia – 0:1. V 13. minúte Ligas dokonca pridal i druhý gól Pov. Bystrice.

Domáci sa postupne prebrali, v druhej tretine už boli lepším celkom a tlačili sa do zakončenia. Vytúžený gól však domáci strelili až v samom závere prostrednej časti, kedy po akcii celého útoku sa presadil Novák – 1:2. Aj vstup do záverečnej tretiny patril domácim, Podstavek svojim zakončením vyrovnal na 2:2. Domáci od tohto momentu boli lepším tímom a hostí z Považia uzavreli vo vlastnom obrannom pásme. V 51. minúte po veľkom tlaku pretlačil puk za brankára hostí Pätoprstý a domáci po prvýkrát v zápase viedli – 3:2. Hostia aj napriek jednogólovému manku podnikali nebezpečné brejky, dvakrát domácich podržal Kompas. Topoľčany mali výhodu aj presilovky, počas nej však vážnejšie hosťujúceho brankára neohrozili. V závere prišlo na vzájomné vylúčenie a pri hre štyroch proti štyrom hostia z nevinne vyzerajúcej akcie vyrovnali na 3:3. Na rad prišlo predĺženie, v ňom sa najskôr domáci ubránili pri vylúčení Podstavka. Následne hosťujúci Ligas nebezpečne zabrzdil pri domácom gólmanovi, čo vyústilo do pästného súboja Laššo – Ligas, v ktorom mal síce domáci útočník navrch, no oboch hlavný rozhodca vylúčil na päť minút plus do konca zápasu. Keď sa stretnutie už schyľovalo k nájazdom, tak sa k puku dostal Podstavek, ktorého sólo brankár hostí zneškodnil, ale na dorážku od toho istého hráča bol už prikrátky – 4:3.

Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení obaja brankári: Erik Kompas respektíve David Klinčúch.

Góly: 40. B. Novák, 41. a 65. Podstavek, 51. Pätoprstý – 9. Dubeň, 13. Ligas, 59. Dolinajec, rozhodovali Vojtek – Mráz, Hanko, vylúčenia 7:3 na dve minúty, navyše: Pekarčík, Laššo – Rodionov, Ligas, presilovky a oslabenia 0:0, 812 divákov. HC: Halo – Ďurčo, Král, Bystričan, Nitriansky, Hrudík, Kohút, Španko, Duran – Pätoprstý, Uhnák, Pekarčík – Podstavek, Laššo, Minárik – Tábi, Novák, König – Kubek, Lindeman, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj. PB: Klinčúch – Leško, Dvořák, Dubeň, Niník, Nahálka, Bajaník, Saboš, Solar – Dolinajec, Ligas, Cíger – Klíma, Schroner, Rodionov – Koleda, Jurášek, Mokrohajský – Okuliar, Pšurný, Hrušík, tréner M. Nemček.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Domáci zápas sa mi hodnotí len veľmi ťažko. Jediným pozitívnym momentom je iba to, že sme z 0:2 dokázali zápas otočiť na 3:2. V závere sme si nechali streliť lacný gól. V tomto stretnutí sme podali veľmi zlý výkon, jeden z najhorších na domácom ľade. Síce sme vyhrali po predĺžení a máme dva body, no absolútne nie som spokojný. Rovnako tak spokojní nemôžu byť ani diváci a ja len pevne verím, že z našej strany to bolo poslednýkrát, čo sme takýto výkon podali. V nedeľu cestujeme do Spišskej Novej Vsi v oslabenej zostave, pretože v tomto zápase sme sa totálne vyšťavili a navyše nemôžeme rátať ani s pomocou juniorov, ktorí cez víkend hrajú svoju súťaž a snažia sa prebojovať do play-off. V Spišskej Novej Vsi tak s určitosťou budeme hrať len na tri päťky, no na druhej strane nás možno práve tento fakt zocelí a budeme hrať opäť ten jednoduchší a rozumnejší hokej. V tomto zápase sme hrali zložito a úplne niečo iné, než sme si povedali po rozkorčuľovaní...

Ostatné výsledky: Osmos Bratislava – Spišská Nová Ves 3:5, Skalica – Michalovce 5:1, Trnava – N. Zámky B 4:1, Dubnica – Prešov 1:2pp.

Ďalší program: 17. 12. (nedeľa) o 17.00 h: Sp. Nová Ves - Topoľčany, 20. 12. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Osmos Bratislava.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Brankár Patrik Králik: Vždy sme bojovali za náš tím

Hádzanári v súťažnom ročníku 2017/2018 brali striebro. Veľkú zásluhu nad týmto úspechom má i brankár Patrik Králik.

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VII. ligu

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VII. futbalovú ligu v ObFZ Topoľčany.