Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Karate klub Topoľčany ukončil jesennú časť medailovo

Úspešnú jesennú časť sezóny zakončili karatisti Karate klubu Topoľčany ďalšími úspechmi nielen doma, ale aj v Českej republike.

Dolný rad zľava: Peter Silvester Hazucha, Stella Patai, Ingrid Marková, Miriam Wenderlová, Filip Grman, Daniel Tóth, vzadu: Daniel Schlosser a tréner Michal Rusnák.Dolný rad zľava: Peter Silvester Hazucha, Stella Patai, Ingrid Marková, Miriam Wenderlová, Filip Grman, Daniel Tóth, vzadu: Daniel Schlosser a tréner Michal Rusnák. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Do moravského mesta Havířov 25. novembra vycestovali Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Stella Patai, Daniel Tóth, Peter Silvester Hazucha, Marcel Smatana a Filip Grman, aby reprezentovali Karate klub Topoľčany na súťaži „Stredoeurópsky pohár nádejí karate“, ktorého sa pravidelne zúčastňujú kluby z Čiech, Slovenska a Poľska. Táto súťaž je určená pre začínajúcich a mierne pokročilých pretekárov v mládežníckych kategóriách, aby si zmerali svoje sily a získali potrebné skúsenosti. Tentokrát sa zúčastnili súťaže aj Mikuláš s čertom, ktorí odmenili všetky deti sladkosťami.

V jednotlivých vekových kategóriách KATA boli členovia klubu úspešní a vybojovali si medailové umiestnenia a klub sa výbornými výkonmi opäť zaradil medzi najlepšie zúčastnené kluby. Zlaté medaily získali po super výkonoch Ingridka v kategórii starších žiačok 9-11 ročných začiatočníčok, Stellka v kategórii starších žiačok 9-11 ročných pokročilých a Filipko v kategórii starších žiakov 9-11 ročných začiatočníkov. Všetci traja v mnohopočetnej konkurencii týchto kategórií prechádzali jednotlivými kolami bez zaváhaní, konkurentom nedali šancu, za čo boli odmenení krásnymi medailami a mikulášskymi diplomami. Do finále v KATA postúpil ešte aj Marcelko v kategórii mladších žiakov 6-8 ročných začiatočníkov, avšak na svojho súpera z Ostravy nestačil, a tak získal striebro. Medailovú zbierku ešte ziskom bronzových medailí doplnili Mirka v kategórii mladších žiačok 6-8 ročných začiatočníčok a Daniel Tóth v kategórii mladších žiakov 6-8 ročných začiatočníkov. Veľkú nádej na medailu mal aj Peter Silvester Hazucha, avšak vo vyrovnanom súboji o 3. miesto prehral na vlajky v pomere 2:1 a obsadil v konečnom poradí 5. miesto.

Do KUMITE nastúpili Ingrid Marková, Stella Patai, Daniel Tóth, Marcel Smatana a Filip Grman. Darilo a však len Stellke, ktorá aj v športovom zápase nedala súperkám žiadnu šancu a k zlatu z KATA pridala ďalšie zlato v KUMITE.

Vrcholom sezóny pre kadetov a juniorov boli Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa konali 2. decembra v Trnave. Karate klub Topoľčany reprezentoval Daniel Schlosser, ktorý v tvrdej konkurencii reprezentantov obsadil v kategórii KATA kadeti konečné 5. miesto.

Takto úspešne pretekári Karate klubu Topoľčany ukončili rok 2017. Tréneri klubu prajú všetkým pretekárom do nového roka veľa športových úspechov a chuti do trénovania, málo zranení a aj ostatným členom klubu, rodičom a priaznivcom Karate klubu Topoľčany veľa zdravia a úspechov.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 183

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.