Nájdete nás na webe

Karate klub Topoľčany ukončil jesennú časť medailovo

Úspešnú jesennú časť sezóny zakončili karatisti Karate klubu Topoľčany ďalšími úspechmi nielen doma, ale aj v Českej republike.

Dolný rad zľava: Peter Silvester Hazucha, Stella Patai, Ingrid Marková, Miriam Wenderlová, Filip Grman, Daniel Tóth, vzadu: Daniel Schlosser a tréner Michal Rusnák.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Do moravského mesta Havířov 25. novembra vycestovali Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Stella Patai, Daniel Tóth, Peter Silvester Hazucha, Marcel Smatana a Filip Grman, aby reprezentovali Karate klub Topoľčany na súťaži „Stredoeurópsky pohár nádejí karate“, ktorého sa pravidelne zúčastňujú kluby z Čiech, Slovenska a Poľska. Táto súťaž je určená pre začínajúcich a mierne pokročilých pretekárov v mládežníckych kategóriách, aby si zmerali svoje sily a získali potrebné skúsenosti. Tentokrát sa zúčastnili súťaže aj Mikuláš s čertom, ktorí odmenili všetky deti sladkosťami.

V jednotlivých vekových kategóriách KATA boli členovia klubu úspešní a vybojovali si medailové umiestnenia a klub sa výbornými výkonmi opäť zaradil medzi najlepšie zúčastnené kluby. Zlaté medaily získali po super výkonoch Ingridka v kategórii starších žiačok 9-11 ročných začiatočníčok, Stellka v kategórii starších žiačok 9-11 ročných pokročilých a Filipko v kategórii starších žiakov 9-11 ročných začiatočníkov. Všetci traja v mnohopočetnej konkurencii týchto kategórií prechádzali jednotlivými kolami bez zaváhaní, konkurentom nedali šancu, za čo boli odmenení krásnymi medailami a mikulášskymi diplomami. Do finále v KATA postúpil ešte aj Marcelko v kategórii mladších žiakov 6-8 ročných začiatočníkov, avšak na svojho súpera z Ostravy nestačil, a tak získal striebro. Medailovú zbierku ešte ziskom bronzových medailí doplnili Mirka v kategórii mladších žiačok 6-8 ročných začiatočníčok a Daniel Tóth v kategórii mladších žiakov 6-8 ročných začiatočníkov. Veľkú nádej na medailu mal aj Peter Silvester Hazucha, avšak vo vyrovnanom súboji o 3. miesto prehral na vlajky v pomere 2:1 a obsadil v konečnom poradí 5. miesto.

Do KUMITE nastúpili Ingrid Marková, Stella Patai, Daniel Tóth, Marcel Smatana a Filip Grman. Darilo a však len Stellke, ktorá aj v športovom zápase nedala súperkám žiadnu šancu a k zlatu z KATA pridala ďalšie zlato v KUMITE.

Vrcholom sezóny pre kadetov a juniorov boli Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa konali 2. decembra v Trnave. Karate klub Topoľčany reprezentoval Daniel Schlosser, ktorý v tvrdej konkurencii reprezentantov obsadil v kategórii KATA kadeti konečné 5. miesto.

Takto úspešne pretekári Karate klubu Topoľčany ukončili rok 2017. Tréneri klubu prajú všetkým pretekárom do nového roka veľa športových úspechov a chuti do trénovania, málo zranení a aj ostatným členom klubu, rodičom a priaznivcom Karate klubu Topoľčany veľa zdravia a úspechov.

(IM)

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Brankár Patrik Králik: Vždy sme bojovali za náš tím

Hádzanári v súťažnom ročníku 2017/2018 brali striebro. Veľkú zásluhu nad týmto úspechom má i brankár Patrik Králik.

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VII. ligu

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VII. futbalovú ligu v ObFZ Topoľčany.