Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Líder rozhodol až v závere

Pred parádnou diváckou návštevou sa z výhry tešili hostia. Topoľčancov po zápase diváci odmenili potleskom.

Topoľčany proti Michalovciam opäť nebodovali.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Michalovce 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Divákom sa hokej v Topoľčanoch musel páčiť. Domáci vstúpili aktívne do zápasu a už v 5. minúte otvoril skóre Pätoprstý, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Podstavka. V ďalšom priebehu predvádzali obaja brankári výkony na hranici svojich možností, keď vyťahovali jeden krajší zákrok za druhým.

Aj v druhej tretine sa hral dobrý hokej. Domáci nevyužili dva úniky Königa a Bystričan len tesne minul. Topoľčany dokonca nevyužili ani minútovú presilovku štyroch proti trom. Na druhej strane výborného Hala mohol prekonať Balko, ale netrafil odkrytú časť domácej bránky. Hostia sa postupne osmeľovali a po peknej rýchlej akcii sa podarilo vyrovnať Poliačkovi, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a strelou pri žrď vyrovnal na 1:1.

V záverečnej tretine zaujala najskôr bitka medzi Novákom a Hančákom v 48. minúte. Potom hlavný rozhodca nevidel hokejku v tvárí domáceho Lašša, ktorý skončil s rozrazenou perou a hostia o necelú minútu po prečíslení šli po góle Jokeľa do vedenia – 1:2. Topoľčany aj napriek nepriaznivému stavu sa tlačili dopredu, lenže chybnú rozohrávku zachytili hostia na útočnej modrej a Mašlonka dorazil puk za chrbát Hala. V 57. minúte najskôr Tábi triafa do hornej žŕdky, aby následne kurióznym lobom prehodil brankára hostí – 2:3. V závere hrali domáci bez brankára, dokonca za faul na Pätoprstého bol vylúčený Kolba. Domáci sa nadychovali k záverečnému tlaku, ale ten neprišiel, nakoľko rozhodcovia desať sekúnd pred koncom odpískali nepochopiteľné zakázané uvoľnenie. Domáci sa sťažovali, ale protesty nepomohli a v záverečných sekundách sa tak vhadzovalo v obrannej tretine Topoľčian. Domáci si zaslúžili za predvedený výkon bodovať, za čo ich diváci odmenili mohutným potleskom. Škvrnou zápasu boli ale nepresné verdikty hlavného rozhodcu.

Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení Erik Nitriansky a Radovan Cútt.

Góly: 5. Pätoprstý, 57. Tábi – 36. Poliaček, 52. Jokeľ, 56. Mašlonka. Rozhodovali Hatala – Hanko, Jurčiak, vylúčenia 4:7, Novák (Topoľčany) – Hančák (Michalovce) obaja 5 + DKZ za bitku, presilovky a oslabenia 0:0, 1602 divákov. HC: Halo – Král, Ďurčo, Nitriansky, Bystričan, Grman, Šiška, Duran – Pätoprstý, Laššo, Podstavek – König, Uhnák, Pekarčík – Tábi, Novák, D. Gergel – Gašparovič, Kubek, J. Hudec – Klenko, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Po zápase s Prešovom sme opäť na domácom ľade privítali kvalitného súpera. Osobne si myslím, že Michalovce majú najkvalitnejší káder v tejto lige a ukázali svoju silu aj v tomto stretnutí. Zápas mal všetko, diváci musia byť spokojní. Nechýbala agresivita, diváci pripravili hráčom výbornú atmosféru a stretnutie gradovalo do poslednej sekundy. Hráčom môžem poďakovať, že v zápase „makali“, no bolo vidieť, že Michalovce majú svoju kvalitu a hlavne väčšie skúsenosti. Hostia rozhodli zápas z dvoch brejkov. My sme sa v záverečnej tretine snažili streliť víťazný gól, no skúsený súper len čakal na našu chybu, ktorá bohužiaľ i prišla, a Michalovce šli do vedenia. Hostia si počkali na svoju príležitosť, a preto vyhrali. Škoda toho, pretože bod sme si z tohto zápasu isto zaslúžili. Na druhej strane ma ale teší, že sme po celý zápas hrali aktívne a nečakali sme na to, čo vymyslí líder.

Ostatné výsledky: Osmos Bratislava – Považská Bystrica 2:1, Dubnica – Trnava 3:2, Spišská Nová Ves – N. Zámky B 2:4, Skalica – Prešov 6:4.

Ďalší program: 17. 1. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Považská Bystrica.