Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Prekvapenie na topoľčianskom ľade

Vo výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali oba fankluby, sa o víťazovi rozhodlo až v nájazdoch.

Topoľčany domácich fanúšikov nepotešili.Topoľčany domácich fanúšikov nepotešili. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 1:2sn (0:0, 1:1, 0:0)

Zápas rozhodovalo až kvarteto rozhodcov, dvaja hlavní a dvaja čiaroví. Topoľčancom súper z Považskej Bystrice nesedí a to sa potvrdilo aj v tomto zápase. Síce domáci mali v úvode hru pod kontrolou, jedinú vážnejšiu šancu si vypracoval iba Tábi, ale brankár hostí jeho pokus zneškodnil. Postupne sa osmeľovali i hostia, ale pozorný Kompas držal čisté konto. Hostia v 12. minúte mali dokonca výhodu presilovky o dvoch hráčov, no paradoxne mali najväčšiu šancu domáci, keď počas oslabenia unikol Klenko, ale Mikoláš v hosťujúcej bránke bol pozorný.

Aj v druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej, domáci sa tlačili dopredu a hostia podnikali nebezpečné brejky. V 35. minúte hrali hostia ďalšiu presilovku, puk potiahol Koleda a umiestnenou strelou poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci po góle pridali, súpera zatlačili do vlastnej obrannej tretiny až Pekarčík pretlačil puk za hosťujúceho gólmana – 1:1.

V záverečnej tretine mali domáci navrch, ale pri zakončeniach im často chýbal i moment prekvapenia. V 51. minúte ešte zaujala roztržka medzi Jozefom Hudecom a Danielčakom, hosťujúci hráč navyše inkasoval i osobný trest. Aj v ďalších minútach sa hralo prevažne v strednom pásme, vyložené šance neprichádzali ani na jednej strane. Stretnutie sa tak prehuplo do predĺženia, v ktorom diváci gól tiež nevideli, a tak o víťazovi rozhodla až lotéria v samostatných nájazdoch. V nich uspeli hostia až v piatej sérii, a tak si odviezli dva body.

Za najlepších hráčov stretnutia boli vyhlásení Filip Pekarčík z domáceho tímu a hosťujúci brankár Maroš Mikoláš.

Góly: 38. F. Pekarčík – 36. M. Koleda, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Hrušík. Rozhodovali Hatala, Babic – Durmis, Árkovics, vylúčenia 6:5 na dve minúty, vyššie tresty: 52. Danielčák (Pov. Bystrica) za napadnutie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 787 divákov. HC: Kompas – Ďurčo, Král, Bystričan, Nitriansky, Grman, Šiška, Duran, Gašparovič – Pätoprstý, Laššo, Podstavek – Pekarčík, Uhnák, König – Tábi, B. Novák, D. Gergel – J. Hudec, Klenko, Kubek, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Tento zápas sa mi hodnotí len veľmi ťažko, pretože sme ho nezvládli. Nemali sme pohyb, hrali sme až príliš komplikovane. Bolo tam veľa zlých akcií. Aj keď sme si vytvorili šance, chýbal nám dôraz a agresivita pred bránkou hostí. Musíme sa rýchlo vrátiť späť k našej hre, ktorú sme hrali proti silnejším súperom z hornej polovice tabuľky. V piatok sa budeme snažiť po tomto výkone popraviť si reputáciu a divákom urobiť radosť, aby mali z našej hry potešenie.

Ostatné výsledky: Sp. Nová Ves – Osmos Bratislava 4:6, Prešov – Dubnica 2:4, Michalovce – Skalica 3:4, N. Zámky B – Trnava 5:6pp.

Ďalší program: 19. 1. (piatok) o 18.00 hod.: Topoľčany – Sp. Nová Ves.