Hokejisti vyhrali, opäť prišlo cez 1200 divákov

Domáci hokejisti už po zlepšenom výkone oproti stredajšiemu zápasu zaslúžene doma vyhrali.

V piatok zostali všetky tri body v Topoľčanoch.V piatok zostali všetky tri body v Topoľčanoch. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Topoľčany – Sp. Nová Ves 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Topoľčany mali výborný štart do zápasu a už v 3. minúte po skrumáži pred brankárom hostí poslal domácich do vedenia Tábi – 1:0. Domáci aj naďalej tlačili súpera, avšak hostia boli nebezpeční z brejkových situácii. V domácej bránke chytal spoľahlivo Halo a šance Podstavka i Pätoprstého zneškodnil brankár hostí.

Prečítajte si tiež: Prekvapenie na topoľčianskom ľade Čítajte

V druhej tretine sa hra vyrovnala, hostia v krátkom slede hrali dve presilovky, no najväčšiu šancu počas nich mal paradoxne domáci Podstavek, ktorému však samostatný nájazd zneškodnil Surák v bránke hostí. V 32. minúte už ale Podstavek navýšil vedenie domácich, keď ho nádhernou prihrávkou vysunul Šiška – 2:0. V 34. minúte po krosčeku mali hrať domáci presilovku, ale zákerný faul na domáceho hráča zbytočne až príliš tvrdo odplácal Nitriansky, a tak sa hralo štyria na štyroch. Po chybnej rozohrávke na modrej čiare sa puku zmocnil Lištiak, ktorý vrátil hostí do zápasu – 2:1. V závere druhej tretiny si domáci zahrali presilovku aj o dvoch hráčov, ale gól sa im vsietiť nepodarilo.

Ten však padol už v 42. minúte, kedy Topoľčany využili presilovku päť na štyri, keď sa k odrazenému puku so šťastím dostal Tábi – 3:1. Po tomto góle sa roztrhlo vrece s vylúčeniami na oboch stranách a obe mužstvá si zahrali aj presilovky päť na tri. Napriek množstvu vylúčení v záverečnej tretine sa nehral zákerný hokej, vylúčenia vyplývali z hry a oba tímy dokonca dvakrát doplatili aj na príliš veľa hráčov na ľade. V závere sa hostia svojou nedisciplinovanosťou pripravili o zdramatizovanie zápasu, keď v podstate od 55. minúty hrali stále v oslabení. V poslednej minúte hosťujúci brankár úmyselne vyhodil bránku zo svojho miesta a hostia sa bránili len v trojici. Do konca zápasu zostávalo dvanásť sekúnd, kedy hosťujúci brankár Surák si opäť neudržal nervy na uzde a úmyselné opäť vyhodil bránku zo svojho miesta, za čo hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Samostatný nájazd uzdravený Minárik, ktorý nastúpil na poslednú tretinu, i premenil a uzavrel stav stretnutia na konečných 4:1.

Po zápase za najlepších hráčov boli vyhlásení Lukáš Tábi resp. František Koky.

Góly: 3. a 42. L. Tábi, 32. A. Podstavek, 60. D. Minárik (z trestného strieľania) – 35. Lištiak. Rozhodovali Valach – Hanko, Drblík, vylúčenia 7:10 na dve minúty, vyššie tresty: L. Novák (Sp. Nová Ves) do konca zápasu za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1284 divákov. HC: Halo – Král, Ďurčo, Nitriansky, Bystričan, Kohút, Šiška, Grman – Pätoprstý, Laššo, Podstavek – Pekarčík, Uhnák, König –Tábi, B. Novák, F. Hudec – Gašparovič, Klenko, J. Hudec – Minárik, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Po stredajšom zápase, v ktorom sme nestačili na Považskú Bystricu, sme boli v ťažkej pozícii. Chceli sme si hlavne udobriť našich fanúšikov. Myslím si, že celý zápas sme mali pod kontrolou, boli sme lepším celkom, avšak na druhej strane to nebol až taký ideálny výkon. Skôr sa hral ospalý hokej, my sme sa prispôsobili k hre oslabeného súpera. Máme však tri body, to teší, no v ďalších zápasoch musíme náš výkon zlepšiť, pretože proti silnejším súperom nám takýto výkon na body určite stačiť nebude.

Ostatné výsledky: Michalovce – Dubnica 4:1, Prešov – Trnava 5:4, Skalica – Pov. Bystrica 3:0, Osmos Bratislava – N. Zámky B 10:1.