Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hokejisti berú tri body, Podstavek nedohral

Topoľčany po rozpačitých prvých dvoch tretinách brali tri body, zápas nedohral Albín Podstavek.

Topoľčany doma získali ďalšie tri body.Topoľčany doma získali ďalšie tri body. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Osmos Bratislava 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Domáci hokejisti vstúpili do zápasu už aj s novou posilou, keď sa do Topoľčian vrátil Filip Nemček, ktorý pôsobil v Topoľčanoch i v minulej sezóne. Aktuálny ročník začal v Dubnici, odtiaľ odišiel do Francúzska, kde však odohral iba osem zápasov a do konca sezóny prišiel posilniť Topoľčany.

Hostia vyleteli na domácich od úvodných sekúnd a už v prvej minúte po akcii celého útoku sa presadil Klučiar – 0:1. Aj naďalej boli hostia nebezpečnejší, no zastavilo ich vylúčenie. Domáci presilovku nevyužili a v 7. minúte šli do oslabenia i domáci po faule Grmana. Práve počas oslabenia vyhodil puk z obrannej tretiny Podstavek, ten sa od mantinelu odrazil k Šiškovi, ktorý prepálil brankára hostí – 1:1. V 12. minúte sa hostia už radovali z gólu, ale puk na bránkovej čiare zachytil domáci obranca, ktorý tak zabránil puku dostať sa do siete topoľčianskej bránky.

V druhej tretine diváci gól nevideli, blízko ku skórovaniu mal najmä hosťujúci F. Novák, no vynikajúci zákrok predviedol domáci brankár Kompas. Ten bol však prikrátky po strele Mlynčára, puk však kopíroval bránkovú čiaru a vyletel von. V záverečnej minúte sa hostia dopustili faulu a Topoľčany mali výhodu presilovej hry. Keďže ju nevyužili, tak zvyšných 24 sekúnd dohrávali v tretej tretine.

Do záverečnej časti nastúpili domáci odhodlaní zvrátiť zápas na svoju stranu. Hneď po vyhranom buly vysunul Ďurčo presnou prihrávkou Nemčeka do útočnej tretiny domácich, ten našiel Klenka medzi kruhmi, ktorý bombou po desiatich sekundách hry poslal domácich do vedenia – 2:1. Domáci po góle ožili, kapitán Bystričan v dobrej pozícii napálil do spojnice Nemcovej bránky. Výborný vstup do tretej tretiny korunoval v 46. minúte Kubek, ktorý si sklepol puk pred brankárom hostí rukou a bekendom zvýšil už na 3:1. V ďalších minútach sa domáci zamerali na pozorné bránenie a vyrážali do nebezpečných brejkov. Peknú akciu v 56. minúte ale predviedol hosťujúci Klučiar, ktorý vyrazil z obranného pásma, prešiel cez dvoch hráčov Topoľčian, aby následne prudkou strelou prekonal i Kompasa – 3:2. Hostia sa v závere zamerali na vyrovnanie, ale v 58. minúte Kratochvíla kolenom knokautoval Podstavka, ktorého museli odniesť z ľadu. Topoľčany síce presilovku nevyužili, no na konto si pripísali tesnú výhru.

Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení domáci brankár Erik Kompas a hosťujúci Dušan Klučiar.

Góly: 8. Šiška, 41. Klenko, 46. Kubek – 1. a 56. Kľučiar. Rozhodovali Adamec – Valo, Mráz, presilovky a oslabenia 1:0, 843 divákov. HC: Kompas – Král, Ďurčo, Šiška, Bystričan, Grman, Kohút, Španko, Kubek – Pätoprstý, Uhnák, Pekarčík – Nemček, Laššo, Podstavek – Tábi, Novák, Minárik – D. Gergel, Klenko, Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Spokojný môžem byť iba s tromi bodmi a poslednou tretinou. Počas druhej prestávky sme si v kabíne museli upratať v hlavách. Zmenili sme formácie a až tretia tretina vyzerala tak ako som si to predstavoval. Prvé dve tretiny sa mi hodnotia len veľmi ťažko, hrali sme veľmi komplikovane a miestami sme iba stáli na ľade. Na druhej strane musím povedať, že nám absolútne nepridáva na pohode táto séria domácich zápasov, pretože hráme stále len doma a stále len my musíme vymýšľať a tvoriť hru. Chýba nám zápas vonku, kde by sme sa dokázali odreagovať od domáceho tlaku. Bohužiaľ, musíme sa s tým vyrovnať, ale akoby na nás táto séria domácich zápasov začala postupne dopadať...

Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – Dubnica 5:2, Prešov – N. Zámky 7:4, Skalica – Sp. Nová Ves 5:2, Michalovce – Trnava 12:1.

Ďalší program: 26. 1. (piatok) o 18.00 h: Topoľčany – N. Zámky B.