Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Hokejová exhibícia, brankár Halo nahral na tri góly

Hokejisti Topoľčian prestrieľali N. Zámky B presvedčivo 64:34 a zaslúžene doma vyhrali o desať gólov.

Topoľčany si na domácom ľade pripísali najvyššiu výhru v sezóne.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky B 12:2 (4:0, 4:1, 4:1)

V Topoľčanoch to bola hokejová exhibícia v podaní domácich hráčov. Hostia pôsobili až príliš odovzdaným dojmom a už v 2. minúte otvoril skóre Minárik. V 9. minúte prišlo prvé vylúčenie hosťujúceho hráča a B. Novák zvýšil na 2:0. V 12. minúte pridal Uhnák tretí gól domácich a prvú tretinu gólovo uzavrel Pätoprstý – 4:0.

V druhej tretine hostia znížili na 4:1, ale i v ďalšom priebehu sa hralo prevažne pred brankárom hostí. Domáci zvýšili najskôr na 5:1, aby v priebehu minúty a pol pridali ďalšie tri góly – 8:1.

V záverečnej tretine sa stretnutie už iba dohrávalo, Topoľčany po pekných kombinačných akciách pridali ďalšie štyri góly – 12:1. Hostia po chybe domáceho obrancu už len znížili na konečných 12:2. Topoľčany hrali koľko potrebovali, hostia boli zrelí na viac, no domáci strelci často miesto zakončenia skôr volili prihrávky na spoluhráčov, a mnohé akcie tak prekombinovali.

Za najlepších hráčov boli vyhlásení domáci brankár Halo, ktorý si pripísali na konto tri asistencie a hosťujúci Peter Trávniček.

Góly: 2. a 28. D. Minárik, 10. a 36. B. Novák, 12. M. Uhnák, 17. D. Pätoprstý, 35. J. Hudec, 36. K. Grman, 43. a 47. L. Tábi, 45. a 49. F. Hudec – 22. Kudrna, 53. Murashov. Rozhodovali Mĺkvy – Frimmel, Valo, vylúčenia 3:5, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 715 divákov. HC: Halo – Ďurčo, Král, Bystričan, Šiška, Grman, Kohút, Španko – Nemček, Uhnák, Pätoprstý – Minárik, Novák, Pekarčík – König, Klenko, Tábi – J. Hudec, Laššo, F. Hudec, tréner Ľubomír Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Som rád, že sme na domácom ľade strelili veľa pekných gólov, i keď sme sa nevyhli aj hluchým minútam. Sám dobre viem, že takéto zápasy sa nehrajú ľahko a navyše za takéhoto stavu sa ťažko ešte dá sústrediť na každú akciu. Do konca základnej časti nás čakajú ešte štyri zápasy a pevne dúfam, že opäť sa naštartujeme k našim výkonom z predchádzajúceho obdobia, pretože sledujem, že táto domáca séria nám príliš nepasuje a už na niektorých hráčoch je bádať, že výkonnostne idú dole. Pevne však verím, že počas najbližšieho týždňa, kedy nás čakajú dvaja ťažší súperi, sa opäť naštartujeme a zodpovedne pripravíme do play-off.

Ostatné výsledky: Prešov – Michalovce 4:2, Dubnica – Sp. Nová Ves 7:2, Trnava – Pov. Bystrica 4:5sn, Skalica – Osmos Bratislava 5:2.

1. Futbalisti pochybujú nad tým, že sa mestské peniaze pre klub využívajú efektívne. K dokladom sa nedostali Audio 366