Agro po pauze vyhralo

Na domácej palubovke zvíťazili o šesť gólov.

Agro doma vyhralo o šesť gólov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Prešov B 30:24 (17:11)

Po reprezentačnej prestávke vstúpili lepšie do zápasu hostia, ktorí viedli 0:1 i 1:2, ale v 5. minúte otočil Jadroň na 3:2. Následne prišli tri rýchle brejky Briatku, ktoré znamenali vedenie Agra 6:2. Hosťom nepomohol ani oddychový čas a v 8. minúte po výbornom zákroku Paťa Králika zvýšil Hlinka už na 7:2. Topoľčany trestali technické chyby hostí a v 25. minúte tak domáci viedli už 16:9. Napokon prvý polčas skončil v pomere 17:11 v prospech domácich, keď do záverečných minút prvého polčasu nastúpil po dlhotrvajúcom zranení i Ivanytsia.

Po zmene strán však hostia postupne začali doťahovať náskok domácich, ktorí sa začali v útoku trápiť. V 35. minúte bol náskok domácich už len štvorgólový – 18:14. Druhý gól v druhom polčase pridal Hlinka až v 40. minúte – 19:14 a navyše niekoľko dobrých zákrokov predviedol Brazhnyk v bránke hostí. V 42. minúte tak Kríž znižoval už na 19:16. V 49. minúte Ďurček zvýšil na 23:18 a po trháku Michalku si domáci opäť vypracovali v 51. minúte šesťgólové vedenie – 25:19. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci a zápas sa v podstate už iba dohrával. Domáci hádzanári v stretnutí zaslúžene vyhrali, i keď v úvode druhého polčasu svojou nekoncentrovanosťou dovolili Prešovu B stiahnuť sľubný náskok na rozdiel troch gólov.

Rozhodovali Budzák – Záhradník, vylúčenia 4 – 1, pokutové hody: 4/2 – 4/4. HK AGRO: P. Králik, Javorček, Meluš – Briatka 8, Janíček 1, Masaryk, Michalka 9/1, Ivanytsia, Ivanov, Hlinka 8, Jadroň 2/1, Minarovský, Ďurček 1, Kucher 1, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Bol to prvý zápas po reprezentačnej prestávke, a pred týmto zápasom sme trénovali vo väčšom počte len v poslednom týždni. Samozrejme, od úvodu sme očakávali vyrovnaný zápas. V prvom polčase nám v úvode príliš nefungovala obrana, ale v druhej polovici prvého polčasu sme sa pozdvihli a už do prestávky sme si vytvorili šesťgólový náskok. V prestávke som nabádal hráčov, aby sme pokračovali v nastolenom trende a navýšili vedenie. Bohužiaľ, v druhom polčase sme hlavne nedisciplinovanosťou v zakončení dovolili súperovi znížiť na rozdiel troch gólov a opäť musel z našej strany prísť určitý reštart. Bohužiaľ, toto sa nám do ďalších zápasov nemôže stávať, pretože vo vyrovnaných stretnutiach práve takéto momenty rozhodujú o výsledkoch. Za tento útlm budem musieť hráčov skritizovať. Musím však poďakovať našim divákom, že prišli na tento zápas, hoci sa hral i hokej, a pevne verím, že nám zachovajú priazeň aj vo zvyšných zápasoch v práve prebiehajúcej sezóny.

Ostatné výsledky: N. Zámky – ŠKP Bratislava 30:25.

Ďalší program: 1. 2. (štvrtok) o 19.30 h: Malacky – Topoľčany.