Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Nevyužité presilovky ich stáli body

Už pred týmto zápasom bolo jasné, že vo štvrťfinále play-off narazia Topoľčany práve na Dubnicu. Tá lepšie zvládla zápas v Topoľčanoch a zaslúžene vyhrala.

Dubnica si z Topoľčian odviezla všetky tri body.Dubnica si z Topoľčian odviezla všetky tri body.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Dubnica 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Topoľčany na domáci zápas nastúpili aj s novým obrancom. Do Topoľčian prichádza Robin Malý – rodák z Prahy, ktorý väčšinu hokejovej kariéry odohral v Čechách a dve necelé sezóny pôsobil aj vo Francúzsku.

Hostia boli od úvodu lepším mužstvom, viac sa tlačili dopredu a boli agresívnejší. Domáci hokejisti nestačili na lepšie pripravených hostí a tí sa v 12. minúte aj ujali vedenia, keď skóre zápasu otvoril odchovanec topoľčianskeho hokeja v drese hostí Jozef „Kikino“ Mihalík – 0:1. Domácich inkasovaný gól nenakopol a boli to hostia, ktorí Ďurišom potrestali vylúčenie domáceho hráča gólom na 0:2. Následne krátku presilovku päť na tri hrali domáci, šancu si nevypracovali a skoro aj inkasovali, keď Halo zachránil betónom po strele Kútneho.

V druhej časti hry sa hostia v podstate bránili stále v oslabení až do 30. minúty. Topoľčany nevyužili takmer minútu a pol presilovku päť na tri, keď Malý trafil žŕdku a Podstavek pred prázdnou bránkou nenamieril presnejšie. V 32. minúte hostia zatlačili domácich, spustili kolotoč a Kútny pretlačil puk až za Hala – 0:3. Najkrajšia akcia domácich prišla v 37. minúte, kedy počas vlastného oslabenia vysunul Nemček Podstavka, ktorý obišiel obrancu hostí a svoj nájazd rutinérsky zakončil – 1:3.

V záverečnej tretine si hostia držali pohodlný náskok a domácich do šancí nepúšťali. V 47. minúte dokonca Kanaet prešiel cez troch hráčov domácich a svoj nájazd zakončil gólovo – 1:4. Iskierku nádeje pre domácich ešte v 54. minúte vykresal Klenko, ktorý tečoval puk pred brankárom hostí. V závere hrali domáci aj do tretice presilovku päť na tri. Tá trvala takmer celé dve minúty, ale miesto zdramatizovaniu zápasu sa domáci hráči utápali v nekonečných prihrávkach v útočnej tretine, než by poriadnou strelou ohrozili brankára hostí.

Za najlepších hráčov stretnutia boli vyhlásení Juraj Ďurčo respektíve Vladimír Kútny.

Góly: 37. A. Podstavek, 54. J. Klenko - 12. J. Mihalík, 17. O. Ďuriš, 32. V. Kútny, 47. D. Kanaet. Rozhodovali Valach – Tvrdoň, Hanko, vylúčenia 4:10, navyše 50. Habšuda (Dubnica) za nešportové správanie do konca zápasu, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, 1267 divákov. HC Halo – Ďurčo, Král, Šiška, Malý, Bystričan, Grman, Španko, Kohút – Nemček, Uhnák, Podstavek – Pekarčík, Laššo, Pätoprstý – König, Novák, Tábi – J. Hudec, Klenko, F. Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Tento zápas bol akoby generálkou pred play-off, pretože na tohto súpera narazíme i vo štvrťfinále. Mohli sme vidieť, že sa posilnil a hral úplné inú hru než v predchádzajúcich zápasoch. Absolútne sme sa nevedeli vyrovnať s ich agresívnou hrou a my sme hrali bez dôrazu a miestami až príliš zložito. Škoda presilovky päť na tri v druhej tretine, kedy sme nastrelili i tyčku. Keby sme strelili gól, bol by to určite úplné iný duel. Chalani bojovali, ale v tomto stretnutí sme sa mohli presvedčiť, že vo štvrťfinále nás čaká veľmi ťažký a náročný súper. Určite bude séria veľmi vyrovnaná, nám nezostáva nič iné, len čo najlepšie sa na nich počas najbližšieho týždňa pripraviť.

Ostatné výsledky: Skalica – Nové Zámky B 12:0, Trnava – Osmos Bratislava 6:5, Michalovce – Pov. Bystrica 5:3, Prešov – Sp. Nová Ves 3:0.

10. N. Zámky B 44 8 0 3 33 96:267 27

Ďalší program: 7. 2. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Trnava, 9. 2. (piatok) o 18.00 h: Prešov – Topoľčany.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?