Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Doma pokorili majstra

Topoľčianski hádzanári sa revanšovali za blamáž v Malackách (23:23) a doma porazili aktuálneho majstra.

Agro doma zaskočilo Prešov a pripísalo si dva body do tabuľky.Agro doma zaskočilo Prešov a pripísalo si dva body do tabuľky.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Prešov 28:27 (15:13)

Topoľčianski hádzanári sa opäť postarali o prekvapenie kola. Tentokrát sa však fanúšikom revanšovali za zbabraný zápas v Malackách najlepším možným spôsobom, keď na domácej palubovke pokorili aktuálneho majstra.

Hostia v úvode viedli o gól, v 8. minúte po premenenej sedmičke Michalku otočilo Agro na 4:3. O minútu po ďalšej premenenej sedmičke bol náskok Agra dvojgólový – 6:4. Hostia vyrovnali v rýchlom slede na 6:6, a ďalšiu sedmičku Michalka už nepremenil. Napriek tomu po góle Hlinku a trháku Michalku viedli domáci 9:7. Prešov do 19. minúty opäť zrovnal stav stretnutia (9:9), ale až do polčasu boli vo vedení domáci vždy o gól. V 29. minúte za stavu 13:13 nepremenil pokutový hod ani hosťujúci Hrstka a Topoľčany v samom závere odskočili na polčasových 15:13.

Po zmene strán sa v bránke domácich zaskvel Meluš a Kucher zvýšil na 16:13. Hostia do 36. minúty vyrovnali na 17:17, ale po sérii nepresnosti na oboch stranách poslal opäť domácich do vedenia Ivanov – 18:17. Jadroň síce následne zahodil sedmičku, ale do streleckej listiny sa zapísal uzdravený Ivanytsia – 19:18. V 43. minúte pridal Meluš ďalší parádny zákrok a Hlinka upravil na 20:18. Favorizovaní hostia odpovedali dvomi gólmi – 20:20 a nerozhodný stav platil až do 52. minúty, kedy Hlinka zo sedmičky poslal domácich do dvojgólového vedenia 25:23. Ani tento náskok ale domácim nestačil a hostia vyrovnali v 56. minúte na 26:26. Hlinka poslal domácich do vedenia 27:26, aby chybnú rozohrávku hostí zachytil Michalka a Ďurček v poslednej minúte navýšil vedenie na 28:26. Hostia v závere skorigovali na 28:27, no posledných 21 sekúnd už Topoľčany loptu z rúk nepustili a pripísali si do tabuľky veľmi cenné dva body. Domáci výkonom potešili, od favorizovaných hostí sa s určitosťou čakalo oveľa viac.

Rozhodovali Daňo – Sabol, vylúčenia: 5 – 6, pokutové hody: 7/5 – 4/3, 330 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček – J. Briatka, Janíček 1, Masaryk, Michalka 7/2, Ivanytsia 2, Ivanov 2, Hlinka 10/2, Jadroň 1/1, Minarovský, Ďurček 3, Kucher 2, tréner Pavel Farář.

Pavel Farář (tréner): Od tohto zápasu všetci očakávali, čo sa bude diať po našom prekvapení v Malackách. Chalanom som po zápase hovoril, že takéto veci sa stávajú, i keby nemali. Veril som, že proti Prešovu to bude úplne iný zápas, v ktorom rozhodne i bojovnosť a nasadenie všetkých hráčov. Veril som, že chalani budú chcieť dokázať fanúšikom, že hádzanú hrať vedia. V tomto stretnutí to bol presný opak, než v stretnutí v Malackách. Chalani dokázali udržať hernú disciplínu a nasadenie po celý zápas. My sme hrali na hranici sebaobetovania, i keď sme na druhej strane vedeli, že Prešov neprišiel v plnej sile. Vedeli sme, že pokiaľ môžeme poraziť Prešov, tak je to práve v tomto stretnutí, kedy súper nebol v najlepšej pohode. To však neznižuje našu kvalitu, chalani si zaslúžia pochvalu za nasadenie a bojovnosť a divákom ďakujem podporu. Teším sa na nadstavbovú časť a verím, že aj diváci nás prídu podporiť v hojnejšom počte.

Ostatné výsledky: N. Zámky – Malacky 31:25, Prešov B – Pov. Bystrica 32:30.

Ďalší program (1. kolo nadstavby): 16. 2. (piatok) o 18.00 hod.: Topoľčany – Šaľa.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?