Sobota, 19. január, 2019 | Meniny má Drahomíra, Mário

Základná časť končí, v play-off príde Dubnica

Topoľčianski hokejisti po základnej časti obsadili štvrté miesto, keď získali až 87 bodov.

Topoľčany odohrajú prvé zápasy na domácom ľade.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Oproti minulému ročníku si polepšili o jednu priečku a získali až 87 bodov. Zverenci trénera Ľubomíra Hurtaja sa v poslednom domácom zápase v základnej časti strelecky presadili až dvanásťkrát, keď deviatu Trnavu rozstrieľali 12:0.

Základnú časť zakončili Topoľčany v Prešove, kde domáci vyhrali 2:1 po predĺžení. „Dlho som sa rozhodoval, s akou zostavou vycestujeme do Prešova, no nakoniec sme nechceli nič vymýšľať a vycestovali sme v podstate v plnej sile. Som rád, že hráči tento zápas odmakali, stretnutie malo tempo a pre nás to bola výborná previerka pred play-off,“ dodal tréner Ľubomír Hurtaj, ktorý si pochvaľoval aj výborný výkon brankára Juraja Hala.

Topoľčany dokonca v Prešove mohli i vyhrať, v predĺžení napriek šanciam nevyužili presilovku. „Konečne sme po sérii na domácom ľade odohrali zápas na súperovom ihrisku, i keď od niektorých hráčov som očakával väčšie uvoľnenie a tiež, že sa budú chcieť viac strelecky presadiť. Škoda nevyužitej presilovky v predĺžení, no hra mala spád. Celkovo som však s týmto zápasom spokojný.“

Od utorka štartuje štvrťfinálové play-off. Topoľčany hostia Dubnicu, hrá sa na tri víťazné zápasy. Prvé dva zápasy sa hrajú v utorok i v stredu v Topoľčanoch, začína sa vždy o 18.00 hod. Tretí a prípadný i štvrtý zápas je na programe v sobotu a v nedeľu v Dubnici. „Sme maximálne na play-off pripravení, i keď vieme, že to bude veľmi náročná séria. Poraziť Dubnicu trikrát za sebou bude veľmi náročné, ale ideme bojovať. Verím, že budeme úspešní,“ zaželal si tréner Ľ. Hurtaj.

Múzeum približuje faunu rôznych typov sladkovodných biotopov

Priblížiť faunu rôznych typov sladkovodných biotopov má za cieľ prezentačné podujatie s tvorivou dielňou Za tajomstvami tôní.