Streda, 25. apríl, 2018 | Meniny má Marek

Rozhodol Nemček, dvakrát premenil nájazd

Topoľčianski hokejisti sa ujali vedenia v sérii 1:0, o triumfe domácich rozhodol paradoxne odchovanec dubnického hokeja – Filip Nemček.

Topoľčany sa ujali vedenia v sérii 1:0.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Dubnica 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1)

Stav série 1:0

Na prvý štvrťfinálový zápas sa prišlo pozrieť takmer 2200 divákov, nechýbali ani fankluby na oboch stranách. Hostia vyleteli na domácich od úvodných sekúnd a už v 2. minúte zachránila domácich tyč. Postupne sa hra vyrovnávala, ale čisté vyložené gólové šance sa rodili iba sporadicky.

V druhej časti hry hrali domáci hokejisti v krátkom slede až tri presilové hry, avšak mohutní hosťujúci hráči výborne bránili a blokovali strely domácich zakončovateľov. Postupne sa do šancí dostávali i hostia, pozorný bol však domáci brankár Kompas. V 39. minúte sa diváci konečne dočkali gólu, keď Podstavek ideálne vysunul Lašša, ktorý svoj nájazd zakončil gólovo. Hostia ihneď po buly mohli vyrovnať, Kluka len tesne míňa, no následne prišiel zbytočný faul Minárika.

Hostia do záverečnej tretine tak vstupovali s výhodou presilovej hry. Po strele Bobčaka vyrovnal nikým neatakovaný Ďuriš na 1:1 už v 41. minúte. V ďalšom priebehu sa striedali šance na oboch stranách, vyznamenali sa obaja brankári. S pribúdajúcimi minútami mali hostia miernu prevahu, no zápas sa prehupol do predĺženia.

V ňom diváci gól napriek šanciam na oboch stranách nevideli, a tak rozhodovali samostatné nájazdy. Za Topoľčany sa presadil Nemček, no potom pokusy Minárika i Podstavka neboli úspešné. Za hostí zaváhali Berák a Jakúbek, len v druhej sérii vyrovnával na priebežných 1:1 Kluka. V štvrtej sérii už hosťujúci Kluka svoj nájazd nepremenil a domáci Filip Nemček rozhodol o prvom bode pre Topoľčany vydareným nájazdom – 2:1.

Góly: 39. D. Laššo, rozhodujúci samostatný nájazd premenil F. Nemček – 41. Ďuriš. Rozhodovali Valachovič, Mĺkvy – Vyšný, Mráz, vylúčenia 5:8, vyššie tresty: Mihalík, Kanaet (obaja Dubnica) – obaja 10 minút za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 2166 divákov. HC: Kompas – Král, Ďurčo, Šiška, Malý, Bystričan, Kohút, Grman, Gašparovič - Podstavek, Laššo, Nemček – Tábi, Uhnák, Pätoprstý – Pekarčík, Novák, Minárik – J. Hudec, Klenko, F. Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Povedali po zápase:

Ľubomír Hurtaj (tréner Topoľčian): Mohli sme vidieť, že play-off je už iná liga, hralo sa v úplne inom tempe. Dubnica na nás vyletela a úvodných desať minút sme hrali ustráchane. Toto stretnutie len potvrdilo, že nás čaká veľmi ťažká séria, a preto som rád, že sme prvý zápas dotiahli do víťazného konca. Verím, že toto víťazstvo nás vzpruží do ďalších stretnutí a zároveň nás i upokojí pred druhým domácim zápasom. Videli ste to sami, ide sa naplno z oboch strán, bude to veľmi ťažká séria. Síce vedieme 1:0 na zápasy, no k postupu máme ešte veľmi ďaleko. Musíme sa rýchlo pripraviť na druhý domáci zápas, v ktorom chceme opäť uspieť.

Ján Vodila (tréner Dubnice): Pre obe mužstvá to bol ťažký zápas, v ktorom sa viac bojovalo a diváci videli len málo hokejovej krásy. Avšak, zápasy v play-off často takéto bývajú. Domáci sa dostali do vedenia, boli chvíľu na koni, ale my sme zbrane neskladali. Veľa síl nás stáli oslabenia, no som rád, že sa nám podarilo vyrovnať na 1:1. Od tohto momentu sa útoky prelievali z jednej strany na druhú, zápas mal svoju dynamiku, chýbali mu však góly. V trestných strieľaniach mali domáci viac šťastia. Prehra nás mrzí, ale séria je zatiaľ iba na začiatku. Teraz musíme urobiť všetko preto, aby sme stav série vyrovnali.

Ostatné výsledky štvrťfinále: Skalica – Pov. Bystrica 5:2 (stav série 1:0), Michalovce – Sp. Nová Ves 4:1 (stav série 1:0), Prešov – Osmos Bratislava 5:1 (stav série 1:0 ).