Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Meluš vychytal domáce víťazstvo

Topoľčany v prvom kole nadstavbovej časti si až nečakane ľahko poradili so Šaľou.

V Topoľčanoch to bol zápas Michala Meluša, ten v druhom polčase predvádzal neuveriteľné zákroky.V Topoľčanoch to bol zápas Michala Meluša, ten v druhom polčase predvádzal neuveriteľné zákroky. (Zdroj: JARO ŠUPA)

O 1. – 6. MIESTO

Topoľčany – Šaľa 30:22 (13:12)

Domáci hádzanári nastúpili do stretnutia s Melušom v bránke a Agro strelilo prvý gól až v 4. minúte, kedy navrátilec po operácii Cigáň vyrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu boli domáci o gól vpred, hoci hosťujúci Nungovitch zneškodnil i sedmičku Jadroňa, ale na dorážku bol už prikrátky. V 12. minúte Janíček zvýšil na 4:2, ale hostia po premenenej sedmičke Melnykom následne po góle Michniewcza vyrovnali na 4:4. Topoľčany v 15. minúte po góle Cigáňa opäť viedli 5:4, aby hostia v 18. minúte Šulcom počas oslabenia otočili na 5:6. Góly Jadroňa a Ivanytsiu znamenali vedenie 7:6 pre Agro, v 21. minúte navýšil Jadroň na 8:6. Hostia opäť vyrovnali na 8:8 a ani náskok 10:8 domáci neudržali, keď v poslednej minúte vyrovnal Dudáš na 12:12. V záverečných piatich sekundách prvého polčasu si domáci tréner zobral oddychový čas a po nacvičenom signáli poslal domácich do vedenia Hlinka – 13:12.

Po zmene strán šli domáci v 36. minúte opäť do dvojgólového vedenia, ale hostia manko stiahli v 39. minúte, kedy Szapu opäť vyrovnal (17:17). Do 47. minúty si Topoľčany držali dvojgólový náskok, no následne domáci brankár Michal Meluš predviedol päť fantastických zákrokov a Topoľčany sa razom po dvoch premenených sedmičkách a rýchlych brejkov ujali v 52. minúte vedenia 25:19. Silnú domácu päťminútovku zastavil až Hájnik s Vadkertim, ktorí upravili na 25:21. Hlinkov gól na 26:21 opäť naštartoval výborného Meluša, ktorý chytil i sedmičku Melnyka a po trháku Michalku viedli domáci už 28:21. V závere ešte Šulc zo sedmičky znížil na 28:22, aby Ďurček s Cigáňom uzavreli zaslúžené domáce víťazstvo na 30:22.

Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia: 3 – 5, pokutové hody: 3/2 – 4/2, 430 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček, J. Briatka, Janíček 3, Masaryk, Michalka 3, Ivanytsia 1, Miženko, Ivanov, Ďurček 1, Cigáň 9, Jadroň 5, Jadroň 8/2, Minarovský, tréner P. Farář. HKM: Nungovitch, Repáň, Fabián, Melnyk 3/1, Guzy, Vujnić, Michniewicz 3, Krokavec, Mažár, Hájnik 1, Szapu 2, Polakovič, Vadkerti 2, Šulc 7/1, Dudáš 3, Gorbunovs 1, tréner J. Kolesár.

Povedali po zápase:

Pavel Farář (tréner Topoľčian): Som veľmi rád, že sme si postrážili domáce prostredie a získali sme dva body. Čakal som veľmi náročný zápas, pretože v tomto ročníku sa nám nevyhýbajú zranenia a po poslednom kole základnej časti máme zraneného Kuchera, ktorý dokonca musel ísť na operáciu. Taktiež Ivanov nie je stopercentne v poriadku, a preto sme počas týždňa trénovali v kompletnom zložení až vo štvrtok. Napriek tomu som pevne veril, že pokiaľ budeme na palubovke bojovať, tak môžeme uspieť. V tomto stretnutí sme slušne bránili, výborný výkon podal brankár Meluš, čo nám veľmi pomohlo. V útoku sa konečne začala prejavovať naša zohratosť, diváci mohli vidieť i pekné akcie. Teší ma, že chalani až na pár momentov dodržali taktické pokyny. Veľmi si cením toto víťazstvo, pretože naša hra konečne začína mať hlavu i pätu a takýmito výkonmi by sme chceli pokračovať aj v ďalších stretnutiach. Trochu ma len mrzí, že nie všetci diváci si vychutnajú záverečnú ďakovačku a rýchlo odchádzajú z haly domov. Samozrejme, verným fanúšikom a aj ostatným divákom ďakujem, že si našli cestu do haly.
Ján Kolesár (tréner Šale): Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, pretože hlavne v druhom polčase sme hrali veľmi zle. Na hru v prvom polčase sa ešte ako-tak dalo pozerať, ale po zmene strán sme prestali bojovať, akoby sme ani netúžili vyhrať. Domáci boli lepší hlavne v činnostiach jeden na jedného a taktiež ich efektivita streľby bola poriadne vysoko. My sme hrali veľmi ťažkopádnu hádzanú. Nedá sa hrať bez emócii, srdca a nasadenia.

1. Prešov 18 15 1 2 665:401 31

2. Topoľčany 19 13 3 3 562:469 29

3. P. Bystrica 18 13 2 3 537:457 28

4. Šaľa 19 12 0 7 582:505 24

5. Hlohovec 18 8 3 7 505:503 19

6. ŠKP Ba 18 6 1 11 454:521 13

Ďalší program (2. kolo nadstavby): 24. 2. (sobota) o 18.00 h: Hlohovec – Topoľčany.