Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Derby vyznelo pre Solčany

Cez víkend odštartovala V. liga Stred.

Premiéra trénera Miloša Krška a dorastenca Michala Masaryka dopadla víťazne. Krušovce vonku vyhrali 3:1.Premiéra trénera Miloša Krška a dorastenca Michala Masaryka dopadla víťazne. Krušovce vonku vyhrali 3:1. (Zdroj: ARCHÍV TJ SLOVAN)

Jacovce – Nevidzany 3:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, góly padali až po zmene strán. V 57. minúte Beňo našiel presnou prihrávkou Bujnu, ktorý strelou povedľa brankára otvoril skóre – 1:0. V 66. minúte si kapitán Bajzík prevzal loptu a sólo zakončil druhým gólom. Bodku za stretnutím pridal striedajúci Dávid Chrenko, ktorý dorazil do prázdnej bránky ideálnu prihrávku od Pauloviča.

Prečítajte si tiež: Trojbodový vstup Jacoviec Čítajte

Góly: 57. R. Bujna, 66. D. Bajzík, 90. D. Chrenko. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, Beňo (75. Hustý), Bajzík, P. Švec (82. D. Chrenko), Paulovič, Piterka, Bujna (69. Kaman), Bukvay, M. Chrenko, Bazala.

Solčany – Oponice 6:1 (2:0)

Načítavam video...

V Solčanoch sa hral na úvod jarnej časti hry v úvode opatrný futbal. Hostia od začiatku zvolili defenzívnu taktiku, a tá im vychádzala až do 27. minúty. Následne skóre zápasu otvoril domáci Kuna. O dve minúty sa do úniku dostal Hupka, obišiel i brankára, ale loptu smerujúcu do bránky vykopol hosťujúci stopér. V 41. minúte po krásnej prihrávke Doležaja sa presadila nová posila Lacena – 2:0. Lacena hneď po zmene strán pridal i tretí gól, keď zakončil peknú kombinačnú akciu po osi Ladický – Ondruš a Urminský. V 74. minúte triafa Urminský brvno, no už o minútu po rohu sa presadil hlavou Mihalik – 4:0. O ďalšiu minútu zakončil biliardovú akciu gólom Hupka – 5:0. V 87. minúte prišla ojedinelá chyba domácej obrany a A. Gerši zaznamenal čestný úspech hostí. V 89. minúte skóre zápasu uzavrel zblízka Urminský – 6:1. Hostia boli pre domácich ľahkých sústom. Novici v domácom mužstve sa uchytili a vhodne zapadli do konceptu trénera. Škoda len zranenia Hrošša v poslednom prípravnom zápase.

Góly: 27. M. Kuna, 41. a 57. J. Lacena, 75. R. Mihalik, 76. M. Hupka, 89. F. Urminský – 87. A. Gerši. OFK: Michalec – Gábriš (82. Boček), Kuna, Mihalik, Mančík, M. Ladický, Lacena (64. Kompas), Doležaj, Ducký (46. Ondruš), Urminský, Hupka. TJ: Hruška – Kamencay, Aneštík, M. Krošlák, Bisák, A. Gerši, D. Gerši, Januška, Fulier, M. Švec, R. Gerši.

Výčapy-Op. – Krušovce 1:3 (1:3)

Začiatok vyšiel lepšie domácim, ktorí otvárali skóre z jedenástky. V ďalšom priebehu začali preberať iniciatívu hostia, ktorí sa čoraz viac tlačili do útoku. Krušovciam sa podaril ešte do prestávky dokonalý obrat. Po zmene strán hostia kontrolovali priebeh. Domáci sa snažili o kontaktný gól, ktorý však pri absencii Baláža a Čuláka nemal kto dať.

Góly: 9. J. Tóth (11 m) – 26. a 34. I. Sporina, 45. V. Masaryk. R Mogyorósi, 100. TJ: Križma (83. Čaniga) – Jahoda, Trudman, J. Čuhák, Murko, Urbanec (66. Gális), Bulák, Golis, Sporina, Šutovský (76. M. Masaryk), V. Masaryk (62. M. Čuhák).

Lapáš – Alekšince 2:1 (2:0), 5. N. Homola, 37. M. Balla – 72. D. Herák.

V. Zálužie – Zbehy 0:5 (0:2), 38. a 55. M. Mikula, 41. vlastný (T. Baláži), 64. Š. Šóš, 90. L. Krasňanský.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

Zostava kola: J. Barta (H. Kráľová) – M. Kuna (Solčany), M. Chudík (Lapáš), J. Bukvay (Jacovce), R. Trudman (Krušovce) – R. Bujna (Jacovce), D. Tóth (H. Kráľová), I. Sporina (Krušovce), M. Kollár (Lapáš), M. Mikula (Zbehy) – J. Lacena (Solčany).

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.