Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Domáca radosť našich zástupcov

Šimonovany a Tempo vonku remizovali.

Tovarníky po dvoch domácich zaváhaniach získali tri body.Tovarníky po dvoch domácich zaváhaniach získali tri body. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)
SkryťVypnúť reklamu

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Hrušovany – D. Saliby 3:1 (1:0)

Domáci nenechali nič na náhodu a už v prvej minúte nepriamy kop zakončuje Poluch len do brankára. V 10. minúte prišla šanca hosťujúceho Bednára, vyznamenal sa Holička. V 19. minúte Béger po samostatnom nájazde mieri len do bočnej siete. V 31. minúte Soboňa krásne vysunul Bégera, ktorý s prehľadom otvára skóre zápasu a gólom zároveň oslavuje svoje narodeniny. O sedem minút volej stopéra Kochana z dobrých 35 metrov likviduje brankár hostí. V 41. minúte unikol Barta, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta odskočila. V 51. minúte Jankovič tesne míňa bránku hostí. V 60. minúte prišiel rýchly brejk hostí a Bednár vyrovnáva na 1:1. Už o minútu Béger po prihrávke Soboňu dáva na 2:1. V 77. minúte prišla individuálna akcia Bartu, ktorý upravuje na 3:1. V závere ešte strela Polucha končí v náručí brankára hostí. Domáci tlačili súpera po celý zápas, dva zázračné zákroky predviedol v samom závere hosťujúci brankár.

Góly: 31. a 61. M. Béger, 77. M. Barta – 60. D. Bednár, R Varga, 150. OFK: Holička – Sipos, Kochan, Slíž, Polúch, Jankovič (71. Boldiš), Pavlovič (84. P. Grman), Barta, Hrnčár, Soboňa (79. J. Ryban), Béger.

Tovarníky – Svätý Peter 4:0 (0:0)

Domáci hráči nastúpili s veľkým odhodlaním odčiniť dve domáce zaváhania v predchádzajúcich zápasoch a od úvodu bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. V prvom polčase však domáci zahodili aj tie najvyloženejšie príležitosti. Aj po zmene strán mali domáci drvivý tlak, no prišli už i góly. V 49. minúte si na center A. Candráka nabehol Rusňák st. a hlavou pos-lal loptu pod brvno – 1:0. V 58. minúte si V. Candrák nabehol na prednú tyč a umiestnenou strelou zvýšil skóre na 2:0. V 75. minúte sa do brejku dostal A. Candrák, ktorý obišiel aj brankára hostí a pohodlne zvýšil na 3:0. V 85. minúte prudká hlavička Laciku skočila od brvna za čiaru a bolo 4:0. Hostia za celý zápas neohrozili domáceho brankára a môžu ďakovať svojmu gólmanovi, že neinkasovali viac gólov. Domáci po jednom z najlepších výkonov v sezóne zaslúžene doma vyhrali.

Góly: 49. M. Rusňák st., 58. V. Candrák, 75. A. Candrák, 85. D. Lacika, R Turba, 200. OFK: Mikuláš – Sák (86. Kyčerka), Schwarz, Rusňák ml., Lacika, Kapusta (90. Stískal), Milić (71. Omelka), A. Candrák, V. Candrák (84. Helbich), M. Rusňák st., Fiala (62. Mrázik).

H. Obdokovce – Šurany 3:0 (2:0)

Domáci začali v svižnom tempe a zatlačili súpera. Otvoriť skóre mohli paradoxne hostia, keď prudká strela z 35 metrov i za pomoci vetra opečiatkovala domácu bránku. Domáci súpera zatlačili a po faule na J. Martonku v šestnástke premenil pokutový kop Balážik – 1:0. V 38. minúte nebezpečne vypálil Balážik, loptu z bránkovej čiary vykopol obranca hostí. V 45. minúte zahrávali domáci štandardku, Zsebiho center pohladil Martonka – 2:0. V druhom polčase sa hralo prevažne v strede ihriska, miernu prevahu mali hostia, ale vážnejšiu gólovú šancu si nevypracovali. Domáci ešte po rýchlom brejku pridali tretí gól. V samom závere ešte dve tutovky Vaňa zostali nevyužité, v oboch prípadoch sa vyznamenal hosťujúci brankár.

Góly: 17. M. Balážik (11 m), 45. J. Martonka, 88. D. Vaňo. R Oselský, 200. OTJ: Bránsky (M. Martonka) – Ondrka, Košlab, Kupec, Kuchtiak, Bisák, Zsebi, Krajčír (89. Mondek), Grznár, Balážik (85. Michalec), J. Martonka (63. Vaňo).

Ostatné výsledky: Kolárovo – Kalná n/Hr. 0:1, Veľký Meder – Veľké Lovce 0:1, Neded – Štúrovo 2:2, Čeľadice – Vydrany 0:5, Imeľ – Kozárovce 3:3.

16. Kolárovo 19 4 4 11 17:31 16 (-11)

Zostava kola: Ľ. Straňák (Štúrovo) – J. Pacalaj (Kalná n/Hr.), M. Zuzula (Kolárovo), R. Krčmár (V. Lovce), D. Lacika (Tovarníky)- J. Boya (Veľký Meder), A. Gögh (Vydrany), M. Poluch (Hrušovany) – M. Béger (Hrušovany), L. Belkovics (Vydrany), T. Kunovský (Neded).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Vrbové – Partizánske 2:2 (0:0)

Vo Vrbovom sa diváci dlho nemali na čo pozerať. Bojovný zápas zaostával za očakávaniami. V druhom polčase sa všetko rozbehlo po doklepnutí Slivku – 0:1. Domáca rýchla odpoveď prišla z Kopačky Železníka – 1:1. V 82. minúte zastavil hosťujúceho hráča v nájazde Michálek, videl červenú kartu a nariadenú penaltu premenil Křapka – 1:2. Domáci vrhli všetko do útoku a nakoniec vyrovnali po strele Vlada.

Góly: 71. Železník, 87. Vlado – 66. Slivka, 82. Křapka (11m). ČK: 81. Michálek. TEMPO: Gašparík – Zentko, Jambor, Nový, Křapka, Obžera (66. Obert), Kučera, Baniat, Januška (46. Slivka), Petreje (78. Mano), Pastírik (46. Beňuška).

Hlohovec – Šimonovany 0:0

Hlohovčania stále hľadajú jarného strelca a nenašli ho ani proti Šimonovanom. Hoci boli hostia kombinačnejší, do zápasu zasahoval vietor. Domáci sa snažili strelami a brejkami, ale neúspešne, a tak sa body delili. Bod s druhým celkom tabuľky sa cení, ale domáci chceli konečne vyhrať.

ŠK SLOVAN: Kopecký – Vida (58. Čákovský), Hözl, Sobota, Miro Oršula, Rybanský, Chrenko (78. Hlatký), Žembera, Gális (55. Rolinec), Bartošek (48. Laurinec), Žiak.

Ostatné výsledky: Jaslovské Bohunice – Boleráz 1:1, Prečín – Myjava 0:1, N. Dubnica – V. Kostoľany 3:1, Tr. Stankovce – Domaniža 0:1, Častkovce – Holíč 2:0, Malženice mali voľno.

1. Malženice 16 13 2 1 42:8 41

2. Šimonovany 18 12 2 4 35:17 38

3. Častkovce 17 11 3 3 43:16 36

4. Myjava 18 10 4 4 35:18 34

5. Partizánske 18 9 4 5 24:16 31

6. Boleráz 18 8 5 5 26:19 29

7. Jasl. Bohunice 18 6 4 8 18:19 22

8. N. Dubnica 17 6 3 8 21:21 21