Krušovce i Jacovce doma vyhrali, naplno i Bošany

Ako sa darilo našim zástupcom v V. ligách?

Jacovce brali doma tri body.Jacovce brali doma tri body. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

V. LIGA STRED

Jacovce – V. Zálužie 1:0 (0:0)

Úvodný polčas patril hosťom, po chybe domácej obrany sa sám na domáceho brankára rútil O. Mego, ale jeho pokus šiel tesne vedľa. Po zmene strán prebrali iniciatívu domáci, Bazalov pokus šiel tesne nad bránku a následne striedajúci Kaman v dobrej pozícii tesne míňa. Hostia hrali na brejky, dvakrát sa však pred Lacekom vyznamenal domáci Uhlár. V 85. minúte rýchlu akciu po osi Paulovič – Kaman zakončil Beňo vedúcim gólom – 1:0. V samom závere ešte nebezpečnú hlavičku chytá domáci brankár na bránkovej čiare. Zápasu by viac svedčila remíza, vyhralo ale šťastnejšie mužstvo.

Načítavam video...

Góly: 85. K. Beňo, R Plecho, ČK: 89. Jakub Bédi (V. Zálužie), 120. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, Beňo, D. Chrenko (64. M. Chrenko), Bajzík (80. Cikatricis), Hustý (61. Kaman), P. Švec, Paulovič, Piterka, Bukvay, Bazala.

Krušovce – Solčany 3:0 (0:0)

Okresné derby začalo veľmi opatrne z oboch strán a hra sa odvíjala prevažne iba medzi šestnástkami. V prvom polčase stoja za spomenutie dve pološance, po jednej na každej strane. Hráči si dávali veľký pozor, aby neurobili chybu. Do druhého polčasu nastúpili domáci s väčšou snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa začalo napĺňať v 60. minúte, keď Murko z priameho voľného kopu nachytal hosťujúceho brankára na hruškách a otvoril skóre zápasu. Potom hostia vrhli všetky zbytky síl do útoku a snažili sa vyrovnať, ale domáci umnou hrou v obrane a smrtiacimi protiútokmi víťazstvo ešte prikrášlili dvomi gólmi. Miro Čuhák v 84. minúte a Majo Golis v 86. minúte rozhodli, že Krušovce sa po spanilej jazde v jarnej časti súťaže už posunuli na druhé miesto tabuľky. Domáci hráči venujú toto víťazstvo a želajú všetko najlepšie tajomníkovi a podpredsedovi klubu Ľubomírovi Čanigovi k jeho narodeninám.

Góly: 60. M. Murko, 84. Miro Čuhák, 86. M. Golis, R Kováč, 190. TJ SLOVAN: D. Križma – J. Čuhák, Trudman, P. Karl, Murko (67. Širo), V. Smatana, J. Gális (54. Ľ. Urbanec), Golis, Bulák (72. Marek Čuhák), I. Sporina (59. R. Šutovský), V. Masaryk (65. Miro Čuhák). OFK: Michalec – R. Gábriš, Kuna, R. Mihálik, M. Ladický, Hroššo (83. Boček), Doležaj, Kompas, Urminský, Hupka, Lacena (52. N. Ondruš)

Nevidzany – Báb 0:4 (0:1), 37. M. Kurej, 74. T. Horák, 78. a 82. J. Michalík. Zbehy – Ivanka 1:0 (1:0), 15. M. Mikula. H. Kráľová – Alekšince 1:3 (1:2), 25. Š. Lalák – 18. M. Hrebík, 28. M. Gunda, 78. M. Fuska. Stretnutie Výčapy-Opatovce – Lapáš odložili na 1. 5. Oponice mali voľno.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

Zaujali v kole: M. Uhlár (Jacovce) – M. Murko (Krušovce), M. Raček (Báb), M. Ťapušík (Zbehy), M. Turňa (H. Kráľová) – L. Piterka (Jacovce), P. Krivošík (Alekšince), D. Herák (Alekšince), T. Horák (Báb) – Miro Čuhák (Krušovce).

V. LIGA SEVER

Bošany – Veľká Hradná 4:0 (0:0)

V prvom polčase sa väčšinou hralo medzi šestnástkami. Hlavne domáci hrali rozhárane a nepresne. V 49. minúte si na Stopperov roh nabehol striedajúci Tkáč, hlavou z 9 metrov triafa brankára. Potom prišli chvíle nového hráča Romana Žikavského. V 52. minúte za faul na D. Guniša z jedenástky otvoril skóre. V 62. minúte si nabehol na pás Od Žigraia a preloboval Ježíka – 2:0. V 67. minúte Tkáč ušiel po ľavej strane, nahral po zemi Bekovi, ktorý do prázdnej bránky pridal tretí domáci gól. V 69. minúte zavŕšil Žikavský hetrik, keď D. Guniš ušiel obrane, nahral Žikavskému, ktorý do prázdnej bránky upravil na 4:0. Domáci hráči venujú toto víťazstvo dlhoročnému funkcionárovi Jozefovi Janíkovi k jeho 75. narodeninám.

Góly: 52. (11 m), 62. a 69. R. Žikavský, 67. M. Beko.

Veľké Uherce – Uhrovec 1:1 (0:1)

Domáci mali v úvode tri šance, ale pokusy Gajdoša, Petráša i Kováča kryl pozorný brankár hostí. Postupne sa do hry dostávali, ale vypracovali si iba jednu šancu. V 39. minúte sa hostia už radovali z gólu, kedy Čabrák dorazil loptu do prázdnej bránky. Po zmene strán domáci vyrovnali až v 81. minúte z priameho kopu, kedy trafil nechytateľne k ľavej tyči Gajdoš – 1:1.

Góly: 81. P. Gajdoš – 39. Ľ. Čabrák.

Ostatné výsledky: Chocholná - Vel. – Podolie 2:1, St. Turá – Lehota p/Vt. 1:1, Ladce – Cigeľ 0:2, Plevník – Kanianka 3:1, Z. Kostoľany – Tr. Turná 0:2.

1. Lehota p/Vt 18 15 2 1 53:13 47

2. Cigeľ 19 14 1 4 40:18 43

3. Veľké Uherce 17 10 5 2 56:24 35

4. Zem. Kostoľany 18 11 1 6 43:27 34

5. Uhrovec 19 8 6 5 28:28 30

6. Tr. Turná 19 9 2 8 22:30 29

7. Kanianka 19 9 1 9 30:26 28

8. Plevník-Drien 18 8 1 9 28:37 25