Päť gólov v sieti MFK

Bánovce strelecky opäť mlčali.

SkryťVypnúť reklamu

Bánovce – N. Zámky 0:4 (0:2)

Bánovce po nepresvedčivých výkonoch pokračovali v trápení, ospravedlnením im môže byť iba neúčasť až piatich hráčov zo základnej zostavy, ktorých museli nahradiť dorastenci. V Bánovciach ešte nebola spustená ani svetelná tabuľa, keď po centre z boku vyrazil loptu domáci brankár pred Bodyho a ten rozvil sieť – 0:1. V ďalšom priebehu sa hral iba nezáživný futbal, domáci mohli vyrovnať po výbornej akcii Zajaca, ale Oravec pálil len do brankára. V nadstavenom čase prvého polčasu sa domáci zadáci na čele s brankárom dopustili hrubej chyby a hostia šli do dvojgólového vedenia. Po zmene strán mali domáci nejaké náznaky, Zajacov brejk brankár vyrazil len pred Lásku, ktorý triafa len do obrancu hostí. Hostia následne pridali v priebehu ôsmich minút po hrubých chybách ďalšie dva góly a v závere sa tak stretnutie už iba dohrávalo.

Góly: 1. a 60. P. Kingambo Body, 45. Szénasi, 68. Tawanda. R Kišš, 80. SPARTAK: Kopčan – Minárik, Poštrk, Oravec, Zita, Láska, Bakši (46. Chrenko), Gajdošík, Zajac, Halás, Hrabal (39. Okrucký).

(MK)

Nemšová – Topoľčany 5:2 (2:0)

V netradičnom čase v sobotu predpoludním na ihrisku v Tr. Tepliciach začala Nemšová aktívne a už v 6. minúte zakončil krásnu akciu vedúcim gólom Jambor. Domáci mali množstvo ďalších šancí, ale do prestávky využili iba jedinú v 41. minúte, kedy skóroval Šiko. Hostia v 50. minúte dali kontaktný gól a v 54. minúte mali šťastie, keď po faule Jambor trafil z jedenástky iba žrď. V 58. minúte bol za kopnutie súpera vylúčený Mikula a presilovku Nemšová dokonale využila. Šiko a Jambor v priebehu troch minút zvýšili na 4:1. Legionár Salim z ojedinelej akcie dal druhý gól hostí. Domáci mali výraznú prevahu a ich výhra mohla byť oveľa vyššia. Hostia mali ešte jednu šancu, no Žilka bol pozorný. V 90. minúte dosiahol Jambor hetrik – 5:2.

Góly: 6., 68. a 90. Jambor, 41. a 65. Šiko – 50. Mikula, 75. Salim. ČK: Mikula (MFK). MFK: Droppa – Kopkáš, Števko, Pakanec, Rusnák – Korman, Akbas, Perrez, Švajlen, Mikula – Rama Salim, striedali Hudok, Levák, Závadský.

Ostatné výsledky: Veľké Ludince – ViOn B Vráble 1:1, Prievidza – Šaľa 1:2, Borčice/P. Bystrica – Galanta 0:1, Dubnica – Led. Rovne 1:0, Beluša – Gabčíkovo 1:0, Púchov – Trnava B 1:2, DAC B/Vrakúň – FC Nitra jun. 1:1.

1. Dubnica 24 19 4 1 53:7 61 (+22)

2. Borčice/PB 24 17 3 4 58:22 54 (+18)

3. Led. Rovne 24 16 3 5 40:19 51 (+15)

4. Nové Zámky 24 16 3 5 39:23 51 (+15)

5. DAC B/Vrakúň 24 13 4 7 35:19 43 (+4)

6. Nitra jun. 24 12 4 8 45:30 40 (+4)

7. Galanta 24 11 5 8 39:29 38 (+2)

8. Trnava B 24 12 1 11 43:30 37 (+1)