Tovarníky s bodom, tri body si doviezli i Šimonovany.

Tovarníky doma remizovali.Tovarníky doma remizovali. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Hrušovany – Vydrany 2:1 (0:1)

Stretli sa mužstvá z čela tabuľky, druhé Vydrany to od začiatku dávali aj na vedomie. Po hosťujúcich dlhých pásoch do brejkov odpískal hlavný rozhodca v 10. minúte veľmi prísnu penaltu, podľa domácich sa faul stal ešte pred šestnástkou, a Gögh poslal hostí do vedenia. Hostia pohrozili ešte v 15. minúte, ale strela letela vedľa. Domáci sa postupne osmeľovali, v 29. minúte Jankovič míňa bránku hostí a strelu Grmana na dvakrát chytá brankár hostí. Domáci ožili, v 44. minúte prišla ľavačka Polucha, no výborný zákrok predviedol brankár hostí. V 60. minúte Barta vysunul Jankoviča, ktorého obrana hostí zastavuje iba za cenu faulu. Nariadený pokutový kop Michal Poluch suverénne premieňa – 1:1. O tri minúty po krásnej akcii Sipos – Rusinko – Béger posiela posledný menovaný domácich do vedenia – 2:1. Hneď po rozohraní sa Béger ocitá opäť v šanci, jeho volej letí nad. V 69. minúte pohrozili hostia po rohovom kope, stopér posiela hlavičku tesne nad. V 88. minúte strieľa striedajúci Vičan tesne vedľa. Hrušovany po vyrovnanom prvom dejstve mali po zmene strán hru pevne pod kontrolou, diktovali tempo hry a víťazstvo si už nenechali ujsť.

Góly: 60. M. Poluch (11 m), 63. M. Béger – 10. A. Gögh (11 m). R Černej, ČK: 59. Bondoa (Vydrany), 250. OFK: Holička – Sipos, Kochan, Slíž, Poluch, Rusinko (72. Soboňa), Grman, Jankovič (79. J. Ryban), Barta (88. Vičan), Pavlovič (87. Boldiš), Béger.

Tovarníky – Šurany 2:2 (1:1)

Tovarníky nastúpili s odhodlaním potvrdiť zlepšené výkony z posledných zápasov, ale už v 1. minúte prišla studená sprcha, keď center z ľavej strany umiestnil do bránky Kacír. O štyri minúty mohol domáci Lacika vyrovnať, a následne z protiútoku samostatný nájazd zneškodnil domáci brankár Mikuláš. V 20. minúte po úniku A. Candráka zahodil vyloženú šancu pred prázdnou bránkou Fiala. V 30. minúte po rohovom kope sa domáci konečne dočkali, keď M. Rusňák st. na zadnej tyči umiestnil loptu do siete – 1:1.

Aj druhý polčas začal presne ako prvý a po veľkej chybe pri rozohrávke domácich šli hostia do vedenia – 1:2. Tovarníky sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale gól nie a nie prísť ani z tých najvyloženejších šancí. Šanca Mrázika skončila na tyči a A. Candrák svoju príležitosť zakončil nedôraznou strelou. V 88. minúte sa hráči Tovarník konečne dočkali vyrovnania, keď center Kapustu z pravej strany zakončil hlavou M. Rusňák st. – 2:2. V 90. minúte mohol víťazstvo na domácu stranu strhnúť Kopún, ale v dobrej šancí zakončil nedôraznou strelou. V stretnutí veľmi dobrej úrovni sa nakoniec zrodila remíza 2:2.

Góly: 30. a 88. M. Rusňák st. – 1. a 49. D. Kacír. R Slaštan, 150. OFK: Mikuláš – Fiala (46. Mrázik), Sák, M. Kopún, M. Rusňák ml., Lacika, Kapusta, Milić (71. Omelka), V. Candrák, A. Candrák, M. Rusňák st.

Čeľadice – H. Obdokovce 4:1 (2:1)

Domáci eliminovali štandardky vysokých Hornoobdočanov a hoci po rohu inkasovali, roztočili pekné akcie, Valachyho obaľovačka, Čambalov priamy kop, Klučárova koncovka po hĺbkovom pase Čambala a Koprdova penalta znamenali vedenie 4:1.

Góly: 36. L. Valachy, 42. M. Čambal, 68. L. Klučár, 90. Da. Koprda (11 m) – 21. M. Uhrík. R Košťál, 150. OTJ: Bránsky – Dobrotka, J. Košlab, Uhrík, Ondrka, P. Bisák, Kupec, Zsebi, M. Grznár (76. Michalec), M. Balážik, Vaňo (62. J. Martonka).

Ostatné výsledky: V. Meder – Sv. Peter 3:0, Kolárovo – Veľké Lovce 2:1, Neded – Kalná n/Hr. 2:0, Imeľ – D. Saliby 3:1, Štúrovo – Kozárovce 1:0.

Veľkým Lovciam odrátajú 3 body.

Zostava kola: M. Hužovič (Veľké Lovce) – Š. Chalány (Neded), P. Slíž (Hrušovany), J. Kotula (Čeľadice) – R. Gál (Imeľ), P. Cong (Veľký Meder), E. Vavrík (Štúrovo), A. Candrák (Tovarníky) – M. Kókai (Kolárovo), T. Kunovský (Neded), M. Begér (Hrušovany).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

N. Dubnica – Šimonovany 1:4 (1:3)

Už v 5. minúte Švikruha zo 40 metrov prekvapil hosťujúceho gólmana a o päť minút Bartošek minul tesne minul domácu bránu. V 15. minúte vyrovnal Gális a o dve minúty Rolinec krásnou strelou od žrde otočil na 1:2. Oršula nastrelil v 20. minúte brvno a v 33. minúte Sobota strelou od brvna zvýšil na 1:3. Ranušovu strelu zblokovala v závere polčasu obrana hostí a Sobota z polovice ihriska takmer prekvapil domáceho Vangela. V 67. minúte po priamom kope Gálisa dal Hözl štvrtý gól. Hostia ďalšie šance nevyužili, z domácich nebol úspešný v závere Ranuša.

Góly: 5. Švikruha – 15. Gális, 17. Rolinec, 33. Sobota, 67. Hözl. ŠK SLOVAN: Kopecký (80. Janroška) – Hözl, Sobota, Miro Oršula, Rybanský (74. Šudík), Chrenko (57. Čákovský), Žembera, Gális, Bartošek (52. Laurinec), Žiak (70. Hlatký), Rolinec.

Hlohovec – Partizánske 2:1 (0:0)

Domáci sa konečne presadili viac, ako jedenkrát a hneď to pre nich znamenalo výhru. Proti kvalitnému súperovi sa však riadne nadreli. V prvom polčase vyrovnaný a obranný duel gól nepriniesol. V druhom polčase sa po centri presadil hosťujúci Kučera a bolo 0:1. Domáci zatlačili a boli odhodlaní konečne prelomiť streleckú smolu. Zvnútra šestnástky vyrovnal Došek, aby v závere počas tlaku dotlačil loptu do siete striedajúci Veľký – 2:1.

Góly: 82. Došek, 90. Veľký – 51. Kučera. FK: Gašparík – Zentko, Jambor, Nový, Křapka, Obžera (69. Beňuška), Kučera, Baniat, Slivka (51. Januška), Petreje (90. Bohuš), Obert (86. Šakový).

Ostatné výsledky: J. Bohunice – Domaniža 1:2, Malženice – Holíč 2:1, Tr. Stankovce – V. Kostoľany 5:1, Častkovce – Myjava 1:1, Prečín – Vrbové 3:4, Boleráz má voľno.

1. Malženice 19 16 2 1 54:9 50

2. Šimonovany 20 13 3 4 40:19 42

3. Častkovce 19 11 5 3 45:18 38

4. Myjava 20 11 5 4 39:19 38

5. Partizánske 20 10 4 6 29:19 34

6. Boleráz 19 8 5 6 26:21 29

7. Domaniža 20 8 2 10 23:42 26

8. Vrbové 19 6 6 7 27:32 24