Tovarníky s bodom, tri body si doviezli i Šimonovany.

Tovarníky doma remizovali.Tovarníky doma remizovali. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Hrušovany – Vydrany 2:1 (0:1)

Stretli sa mužstvá z čela tabuľky, druhé Vydrany to od začiatku dávali aj na vedomie. Po hosťujúcich dlhých pásoch do brejkov odpískal hlavný rozhodca v 10. minúte veľmi prísnu penaltu, podľa domácich sa faul stal ešte pred šestnástkou, a Gögh poslal hostí do vedenia. Hostia pohrozili ešte v 15. minúte, ale strela letela vedľa. Domáci sa postupne osmeľovali, v 29. minúte Jankovič míňa bránku hostí a strelu Grmana na dvakrát chytá brankár hostí. Domáci ožili, v 44. minúte prišla ľavačka Polucha, no výborný zákrok predviedol brankár hostí. V 60. minúte Barta vysunul Jankoviča, ktorého obrana hostí zastavuje iba za cenu faulu. Nariadený pokutový kop Michal Poluch suverénne premieňa – 1:1. O tri minúty po krásnej akcii Sipos – Rusinko – Béger posiela posledný menovaný domácich do vedenia – 2:1. Hneď po rozohraní sa Béger ocitá opäť v šanci, jeho volej letí nad. V 69. minúte pohrozili hostia po rohovom kope, stopér posiela hlavičku tesne nad. V 88. minúte strieľa striedajúci Vičan tesne vedľa. Hrušovany po vyrovnanom prvom dejstve mali po zmene strán hru pevne pod kontrolou, diktovali tempo hry a víťazstvo si už nenechali ujsť.

Góly: 60. M. Poluch (11 m), 63. M. Béger – 10. A. Gögh (11 m). R Černej, ČK: 59. Bondoa (Vydrany), 250. OFK: Holička – Sipos, Kochan, Slíž, Poluch, Rusinko (72. Soboňa), Grman, Jankovič (79. J. Ryban), Barta (88. Vičan), Pavlovič (87. Boldiš), Béger.

Tovarníky – Šurany 2:2 (1:1)

Tovarníky nastúpili s odhodlaním potvrdiť zlepšené výkony z posledných zápasov, ale už v 1. minúte prišla studená sprcha, keď center z ľavej strany umiestnil do bránky Kacír. O štyri minúty mohol domáci Lacika vyrovnať, a následne z protiútoku samostatný nájazd zneškodnil domáci brankár Mikuláš. V 20. minúte po úniku A. Candráka zahodil vyloženú šancu pred prázdnou bránkou Fiala. V 30. minúte po rohovom kope sa domáci konečne dočkali, keď M. Rusňák st. na zadnej tyči umiestnil loptu do siete – 1:1.

Aj druhý polčas začal presne ako prvý a po veľkej chybe pri rozohrávke domácich šli hostia do vedenia – 1:2. Tovarníky sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale gól nie a nie prísť ani z tých najvyloženejších šancí. Šanca Mrázika skončila na tyči a A. Candrák svoju príležitosť zakončil nedôraznou strelou. V 88. minúte sa hráči Tovarník konečne dočkali vyrovnania, keď center Kapustu z pravej strany zakončil hlavou M. Rusňák st. – 2:2. V 90. minúte mohol víťazstvo na domácu stranu strhnúť Kopún, ale v dobrej šancí zakončil nedôraznou strelou. V stretnutí veľmi dobrej úrovni sa nakoniec zrodila remíza 2:2.

Góly: 30. a 88. M. Rusňák st. – 1. a 49. D. Kacír. R Slaštan, 150. OFK: Mikuláš – Fiala (46. Mrázik), Sák, M. Kopún, M. Rusňák ml., Lacika, Kapusta, Milić (71. Omelka), V. Candrák, A. Candrák, M. Rusňák st.

Čeľadice – H. Obdokovce 4:1 (2:1)

Domáci eliminovali štandardky vysokých Hornoobdočanov a hoci po rohu inkasovali, roztočili pekné akcie, Valachyho obaľovačka, Čambalov priamy kop, Klučárova koncovka po hĺbkovom pase Čambala a Koprdova penalta znamenali vedenie 4:1.

Góly: 36. L. Valachy, 42. M. Čambal, 68. L. Klučár, 90. Da. Koprda (11 m) – 21. M. Uhrík. R Košťál, 150. OTJ: Bránsky – Dobrotka, J. Košlab, Uhrík, Ondrka, P. Bisák, Kupec, Zsebi, M. Grznár (76. Michalec), M. Balážik, Vaňo (62. J. Martonka).

Ostatné výsledky: V. Meder – Sv. Peter 3:0, Kolárovo – Veľké Lovce 2:1, Neded – Kalná n/Hr. 2:0, Imeľ – D. Saliby 3:1, Štúrovo – Kozárovce 1:0.

Veľkým Lovciam odrátajú 3 body.

Zostava kola: M. Hužovič (Veľké Lovce) – Š. Chalány (Neded), P. Slíž (Hrušovany), J. Kotula (Čeľadice) – R. Gál (Imeľ), P. Cong (Veľký Meder), E. Vavrík (Štúrovo), A. Candrák (Tovarníky) – M. Kókai (Kolárovo), T. Kunovský (Neded), M. Begér (Hrušovany).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

N. Dubnica – Šimonovany 1:4 (1:3)

Už v 5. minúte Švikruha zo 40 metrov prekvapil hosťujúceho gólmana a o päť minút Bartošek minul tesne minul domácu bránu. V 15. minúte vyrovnal Gális a o dve minúty Rolinec krásnou strelou od žrde otočil na 1:2. Oršula nastrelil v 20. minúte brvno a v 33. minúte Sobota strelou od brvna zvýšil na 1:3. Ranušovu strelu zblokovala v závere polčasu obrana hostí a Sobota z polovice ihriska takmer prekvapil domáceho Vangela. V 67. minúte po priamom kope Gálisa dal Hözl štvrtý gól. Hostia ďalšie šance nevyužili, z domácich nebol úspešný v závere Ranuša.

Góly: 5. Švikruha – 15. Gális, 17. Rolinec, 33. Sobota, 67. Hözl. ŠK SLOVAN: Kopecký (80. Janroška) – Hözl, Sobota, Miro Oršula, Rybanský (74. Šudík), Chrenko (57. Čákovský), Žembera, Gális, Bartošek (52. Laurinec), Žiak (70. Hlatký), Rolinec.

Hlohovec – Partizánske 2:1 (0:0)

Domáci sa konečne presadili viac, ako jedenkrát a hneď to pre nich znamenalo výhru. Proti kvalitnému súperovi sa však riadne nadreli. V prvom polčase vyrovnaný a obranný duel gól nepriniesol. V druhom polčase sa po centri presadil hosťujúci Kučera a bolo 0:1. Domáci zatlačili a boli odhodlaní konečne prelomiť streleckú smolu. Zvnútra šestnástky vyrovnal Došek, aby v závere počas tlaku dotlačil loptu do siete striedajúci Veľký – 2:1.

Góly: 82. Došek, 90. Veľký – 51. Kučera. FK: Gašparík – Zentko, Jambor, Nový, Křapka, Obžera (69. Beňuška), Kučera, Baniat, Slivka (51. Januška), Petreje (90. Bohuš), Obert (86. Šakový).

Ostatné výsledky: J. Bohunice – Domaniža 1:2, Malženice – Holíč 2:1, Tr. Stankovce – V. Kostoľany 5:1, Častkovce – Myjava 1:1, Prečín – Vrbové 3:4, Boleráz má voľno.

2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?