Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Ďalší debakel Topoľčian

Bánovce uhrali v Borčiciach remízu.

Topoľčany – V. Ludince 0:6 (0:2)

Pred slabou diváckou kulisou mal zápas opäť jednoznačný priebeh. Hostia sa už v 15. minúte zaslúžene ujali vedenia a ešte do polčasu Podluckým navýšili vedenie na 0:2. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hostia boli lepší na lopte a v priebehu piatich minút odskočili už na 0:4. V ďalšom priebehu si hostia pohodlne udržali vedenie, ktoré ešte po dvoch akciách navýšili na konečných 0:6. Z domácej strany to bol veľmi slabý výkon, hostia zaslúžene vyhrali.

Góly: 15. a 53. A. Soboňa, 36. M. Podlucký, 58. K. Matić, 68. K. Kele, 81. I. Semeniuk. R Pecek, 50. MFK: Droppa – Matejov, Števko, Kopkáš (46. Húdok), Pakanec, Rusňák, Švajlen, Isak, Rama Salim, Pérez, Mikula.

Borčice – Bánovce 1:1 (1:1)

V 11. minúte Vala zachraňoval pred Zitom, ktorý v 27. minúte po chybe obrany zakončil protiútok vedúcim gólom 0:1. O päť minút po Borisovom úniku L. Slávik strelou k žrdi vyrovnal. Lastovica o chvíľu kryl strelu Oravca. Korček vyrazil Čiernikovu strelu v závere polčasu a Vala prestrelil. V 52. minúte L. Slávik po rohu tesne minul a v 60. minúte hlavičku hosťujúceho Tabaka Lastovica reflexívne vyrazil na roh. Korček na druhej strane vychytal Borisa a L. Slávik mieril nepresne v 68. minúte. V 77. minúte L. Slávik resp. Turoň šance nevyužili. V závere domáci tlačili, no bránu netrafili Čiernik ani L. Slávik. V 85. minúte strelu L. Slávika vykopol z prázdnej brány Tabak a Mravec minul odkrytú bránu.

Góly: 32. L. Slávik – 27. Zita. SPARTAK: Korček – Okrucký (46. Gajdošík), Tabak, Poštrk, Oravec, Mrocek, Zita, Láska (76. M. Kráľ), Zajac (89. D. Chrenko), Halás, Turoň.

Ostatné výsledky: Galanta – Dubnica 0:0, Gabčíkovo – Nové Zámky 0:1, FC Nitra jun. – Nemšová 2:2, ViOn B Vráble – Trnava B 3:0, DAC B/Vrakúň – Prievidza 2:2.

Dohrávky:

Bánovce – Trnava jun. 1:0 (0:0)

Gól: 57. S. Turoň. R Kozolka, 128 divákov. SPARTAK: Korček – Okrucký, Tabak, Oravec, Zita (90. Poštrk), Láska, Bakši (90. Minárik), Zajac, Halás, Turoň, Chrenko (80. M. Kráľ), tréner M. Slovák.

Beluša – Topoľčany 5:1 (5:0)

Góly: 15. a 25. Gorelka, 17. a 35. Mišutka, 30. Hrenák – 53. Švajlen (11 m). R Otiepka, 150. MFK: Droppa – Rusnák, Akbas, Števko, Pakanec, Švajlen, Rama Salim, Bories Pérez, Matejov, Húdok, Levák (46. Kopkáš).

Ostatné výsledky: Púchov – Gabčíkovo 0:0, Nemšová – Galanta 1:1, Dubnica – Šaľa 6:0, Prievidza – FC Nitra jun. 1:0, N. Zámky – ViOn B 1:1.

1. Dubnica 27 21 5 1 67:7 68 (+26)

2. Borčice/PB 27 18 4 5 64:27 58 (+16)

3. Nové Zámky 27 17 4 6 41:27 55 (+16)

4. Led. Rovne 27 17 3 7 45:23 54 (+12)

5. DAC B/Vrakúň 27 14 5 8 43:25 47 (+2)

6. Nitra jun. 27 13 5 9 50:34 44 (+2)

7. Galanta 27 12 7 8 44:31 43 (+1)

8. Trnava B 27 13 1 13 46:34 40 (+1)

9. ViOn B Vráble 27 10 9 8 43:38 39 (-3)