Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

SOŠ potravinárska na stupňoch víťazov

V Považskej Bystrici sa konali školské majstrovstvá Slovenskej republiky v hádzanej chlapcov stredných škôl.

SOŠ potravinárska. Horný rad: P. Göndöč, L. Grunta, A. Králik, L. Magdolen, M. Pacoň, N. Babčan, J. Šípoš, D. Tomanec, P. Valko, učiteľ TŠV M. Krištof, maskot majstrovstiev. Dolný rad: zástupkyňa riaditeľa Ľ. Záňová, J. Tichý, S. Babčan.(Zdroj: ARCHÍV ŠKOLY)

Nitriansky samosprávny kraj mali tú česť už tretí rok po sebe reprezentovať chlapci zo Strednej odbornej školy potravinárskej v Topoľčanoch.

Potravinári sa na turnaj poctivo pripravovali. V úvodnom zápase nastúpili proti Košiciam. Bol to zápas ako na hojdačke. Najskôr prehrávali o 4 góly, potom o 4 vyhrávali. Súper 40 sekúnd pred koncom vyrovnal. O výsledku zápasu rozhodol kľúčový hráč potravinárov Nicolas Babčan strelou po 9 metrovom hode do bránky 2 sekundy pred koncom stretnutia. Až neskôr sa ukázalo, že to bol rozhodujúci moment postupu do boja o medaily.

V druhom zápase čakal potravinárov súper z Hlohovca. Vstup do zápasu akoby zaspali, a tak už po polčase bolo o osude stretnutia rozhodnuté. V druhom polčase si zahrali všetci , aby chalani ušetrili sily na rozhodujúci zápas o postup.

V neskorom večernom stretnutí s Martinom potravinári nenechali nič na náhodu. Súpera vysoko porazili a zabezpečili si postup do semifinále. Tam ich čakalo najsilnejšie družstvo, domáca Považská Bystrica. Súper si už v prvom polčase vytvoril náskok. V druhom polčase nastúpili chalani zo striedačky, aby kľúčové opory potravinárov ušetrili sily na zápas o tretie miesto.

Vo finále narazili na súpera z Prešova. V úvode prehrávali 0:1. Začiatok bol zlý ale koniec dobrý. Chlapci postupne zvyšovali náskok až na 7 gólov. Tento odstup v druhom polčase premyslenou hrou udržiavali. Po konečnom hvizde rozhodcu svietil na tabuli výsledok 23:18 pre topoľčianskych potravinárov. Radosť bola obrovská. Získali tretie miesto.

V družstve potravinárov v tomto školskom roku končia dvaja hráči. Prajeme im úspešné maturitné skúšky. Družstvo hádzanárov sa doplní novými posilami. Veríme, že aj v budúcom roku budú topoľčianski potravinári na majstrovstvách Slovenska v hádzanej chlapcov stredných škôl reprezentovať Nitriansky samosprávny kraj.