Streda, 23. január, 2019 | Meniny má Miloš

V Topoľčanoch nič nové

Doma schytali ďalší debakel, inkasovali už 102 gólov.

Prievidza – Bánovce 3:1 (1:0)

Mužstvo Prievidze začína mať svoju tvár a hrá v poslednom období výborný futbal. Konečne si našli všetci hráči svoje posty a diváci videli ich kvalitnú hru. V 32. minúte otváral skóre po rohu hlavou Sluka. Po zmene strán sa síce podarilo hosťom vyrovnať, ale potom Prievidžania súpera zlomili, keď sa dvakrát z ťažkého voleja presadil Jánošík. Prievidžania hrali s chuťou a bolo radosť sa na nich pozerať. Za svoj výkon si zaslúžia pochvalu.

Góly: 32. Sluka, 72. a 88. Jánošík – 55. Zajac. SPARTAK: Korček – Tabak, Oravec, Mrocek, Zita, Láska (82. Chrenko), Bakši, Kráľ, Gajdošík, Zajac, Turoň.

(VB)

Topoľčany – N. Zámky 0:5 (0:1)

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, s nepresnosťami na oboch stranách. Hosťom vyšla akcia v 25. minúte a E. Horáček otvoril skóre zápasu – 0:1. Po zmene strán hostia ovládli dianie na ihrisku a jasne dominovali. Po druhom góle v 65. minúte bolo prakticky o víťazovi rozhodnuté, pretože domáci sa smerom dopredu absolútne nevedeli presadiť. V ďalších minútach s chuťou hrajúci hostia pridali ďalšie tri góly. Hosťom na tri body stačil aj priemerný výkon.

Góly: 24. E. Horáček, 65. a 90. R. Ešek, 70. vlastný (Mballa), 79. Kingambo Body. R Španka, 50. MFK: Droppa – Matejov, Mballa, Rusnák, Švajlen, Akbas, Rama Salim, Willy Peréz, Mikula, Korman, Kopkáš (73. Levák).

Ostatné výsledky: Borčice/P. Bystrica – Nemšová 4:1, Galanta – V. Ludince 0:1, FC Nitra jun. – Beluša 2:2, Šaľa – Púchov 0:5, Led. Rovne – Trnava B 0:2, Gabčíkovo – ViOn B Vráble 2:3, DAC B/Vrakúň – Dubnica 0:4.

Púchov – Topoľčany 6:1 (3:1)

Púchov si konečne doma zastrieľal a dosiahol prvú jarnú výhru. Po nevyužitých šanciach sa ako prvý presadil v 24. minúte Marek Gajdošík, ktorý najprv trafil spoluhráča, ale druhý pokus skončil v sieti. Hostia o dve minúty založili rýchlu akciu a po spätnej prihrávke Švajlen vyrovnal. Hrančíkov center zúžitkoval o sedem minút presnou hlavičkou D. Pilný. V 40. minúte unikajúceho Gajdošíka fauloval obranca a Brezničan premenil jedenástku – 3:1. Po prestávke začal Púchov náporom a brankár hostí zmaril niekoľko nebezpečných striel. V 53. minúte nestačil na strelu D. Pilného, ktorému prihrával Valašík. O päť minút Gajdošík krížnou strelou zvýšil na 5:1 a v 75. minúte zblízka dovŕšil hetrik – 6:1. Hostia po prestávke šancu nemali, Púchov mohol vyhrať aj vyššie.

Góly: 24., 58. a 75. Gajdošík, 33. a 53. D. Pilný, 40. Brezničan (11 m) – 26. M. Švajlen. R Matulová, 100. MFK: Droppa – Matejov, Števko (46. Húdok), Nehari, Pakanec (71. Kopkáš), Rusnák, Švajlen, Akbas, Salim, Pérez, Mikula.

Bánovce – ViOn B Vráble 0:0

V prvom polčase sa hral iba medzišestnástkový futbal, keď ani jedno z mužstiev poriadne nevystrelilo na bránku. Miernu prevahu mali hostia, ale pozorná domáca obrana stála na pevných nohách. Až v závere polčasu strelu Zajaca vyrazil brankár hostí. Aj v druhom polčase sa hral nezáživný futbal. Hostia mohli o víťazstvo rozhodnúť v samom závere, peknú strelu Baggia ešte krajšie zneškodnil domáci brankár. Priemerné stretnutie sa skončilo zaslúženou deľbou bodov.

R Valentová, 100. SPARTAK: Korček – Láska (81. Kráľ), Tabak, Halás, Poštrk (74. Minárik), Gajdošík, Turoň, Mrocek, Oravec (90. Okrucký), Zajac (87. Chrenko), Zita (64. Bakši).

Ostatné výsledky: Veľké Ludince – Šaľa 1:4, Dubnica – FC Nitra jun. 1:0, Nové Zámky – Led. Rovne 4:1, Beluša – Galanta 3:1, Nemšová – DAC B/Vrakúň 2:1, Prievidza – Borčice 1:3.

1. Dubnica 29 23 5 1 72:7 74 (+29)

2. Borčice/PB 29 20 4 5 71:29 64 (+19)

3. Nové Zámky 29 19 4 6 50:28 61 (+19)

4. Led. Rovne 29 17 3 9 46:29 54 (+9)

5. DAC B/Vrakúň 29 14 5 10 44:31 47 (-1)

6. Trnava B 29 15 1 13 49:34 46 (+4)

7. Nitra jun. 29 13 6 10 52:37 45 (0)

8. Galanta 29 12 7 10 45:35 43 (-2)

9. ViOn B Vráble 29 11 10 8 46:40 43 (+1)

Pohotová reakcia sestry zachránila ľudský život

Nebyť pohotovej reakcie zdravotnej sestry, Gabriela Šugrová už nemusela byť medzi živými.

Muž zobral peniaze na zateplenie domu, prácu však nevykonal

Obvineniu z prečinu podvodu čelí 30-ročný muž z Topoľčian.

S PREZIDENTOM HK AGRO TOPOĽČANY

Od novej sezóny chceme hrať o popredné priečky

Odchodom hlavného sponzora a majiteľa klubu Alexandra Malla hádzaná v Topoľčanoch nekončí. Práve naopak, partia okolo Martina Miženka chce klub čím skôr zastabilizovať.

V Topoľčanoch si môžete vyskúšať, aké je to byť na Evereste

Topoľčianska hypobarická komora pomáha horolezcom a športovcom zo širokého okolia s aklimatizáciou na vysokohorské prostredie.

Turbulencie v hádzanej, futbalisti vypadli z tretej ligy

V roku 2018 si topoľčiansky šport prežil mnoho. Hádzanári sa v máji stali vicemajstrami Slovenska a v decembri skončil v HK Agro prezident. Hokejisti obsadili v I. lige štvrté miesto a krach MFK akoby pokračoval ďalej.