Ako sa darilo tímom z ObFZ Topoľčany?

Kuzmice - Práznovce 1:7.Kuzmice - Práznovce 1:7. (Zdroj: ZDENKO ZIGO)

VI. LIGA ObFZ TOPOĽČANY

N. Streda – Ludanice 0:0

V prvom polčase sa hral futbal priemernej úrovne. Hostia prišli v oklieštenej zostave, väčšinou sa zamerali iba na bránenie a hrozili iba únikmi Holeka, ktorý sa však cez pozornú domácu obranu nedokázal presadiť. Domáci sa snažili dostať pri bránku súpera až príliš zložito. Pohrozili iba strelami Rybana a Junása. V druhom polčase sa začal hrať kvalitnejší futbal z oboch strán. Domáci mali miernu prevahu a vypracovali si aj niekoľko streleckých príležitostí, ale nedokázali ani jednu premeniť. Najkrajšia akcia prišla v 71. minúte, ale trestný kop L. Rybana, ktorý mieril do vinkla, vytlačil Žovic na spojnicu a následne hosťujúci obranca loptu odkopol na rohový kop. Potom kopal trestný kop i hosťujúci Krajčík, ale z jeho strelou si domáci brankár Košút poradil. V závere ešte ušiel hosťujúci Holek, ale jeho strelu brankár domácich chytá. S remízou sú viac spokojní hostia.

R Lackovičová, 60. OFK: Košút – M. Kováč, Marko, Petrík, Junás, F. Králik (68. Hupka), L. Ryban, J. Remeň (75. Jurík), Hlavačka (56. Blaštiak), J. Košík, Chuťka. OFK: Žovic – Žovinec, Balajka, L. Krajčík, Repík, Blaho, Bačovský, Král, Candrák, Šmíd, Z. Holek.

Čermany – Závada 5:0 (2:0)

Po niekoľkých nepresvedčivých výkonoch nastúpili domáci do zápasu s jednoznačným cieľom zvíťaziť. Koncentrovanou hrou v obrane nepúšťali hostí do šancí a na svoje si trpezlivo počkali. Do polčasu premenili dve z nich. Prvý gól padol po štandardnej situácii, keď sa po dorážke presadil P. Lacena. Druhý pridal po kombinačnej akcii P. Hruboň. V druhom polčase hostia zápas nezdramatizovali, k bránke domácich sa dostávali iba sporadicky. Na strane domácich ďalšími dvomi gólmi skompletizoval hetrik P. Hruboň a gólovo sa presadil i M. Kolmokov.

Góly: 35. P. Lacena, 42., 65. a 79. P. Hruboň, 63. M. Kolmokov. R P. Rybanský, 50. TJ: M. Hruboň – Kolmokov, Bisák, D. Hruboň, Chudý (73. Chrenko), P. Hruboň, M. Martonka, Klčo, Prostredný (78. Matejov), M. Maček (84. J. Maček), P. Lacena. OŠK: Jamrich – Buc, V. Halo, H. Herda (67. Janček), Bizoň, Belák, M. Hazda (40. M. Nováčik), Okša, D. Herda, Lacena, Mário Herda (73. T. Hazda).

Chrabrany – Preseľany 1:0 (1:0)

V dôležitom zápase o tri body mali domáci miernu prevahu, ktorú v prvom polčase vyjadrili i gólovo, keď nariadený pokutový kop po ruke obrancu hostí premenil Hano – 1:0. V druhom polčase sa domáci snažili zvýšiť vedenie, avšak z viacerých výborných šancí strieľali zväčša iba vedľa. Chrabrany v zápase zaslúžene vyhrali.

Gól: 20. M. Hano, R Wenderla, 60. OFK: Priečko – Holek, Pastva, Macko (60. Lovás), Hano, Malinka (40. Labuda), Konderla, Vančo (46. Jakub Lacika), Botka (80. Šarközy), Mikát, Kišš. TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, J. Guniš, Bubla, Vaverka, Žák (46. Domanický), Michal Candrák, Kapusta, Molnár, Kasana (77. J. Krajčík), Fúska.

Prašice – Rajčany 0:0

Hral sa taktický zápas s dobrými obranami, diváci veľa šancí nevideli. Napriek tomu si obe mužstvá vypracovali niekoľko možností na rozhodnutie zápasu, ale strelci sa nedokázali presadiť. Bol to zápas o jednom góle. Domáci v závere svoju tutovku nepremenili, a preto si súperi body podelili.

R Pastor, 60. OFK: Pagáč – P. Grežďo, Streďanský, Tatara (70. Čakajda), Juraj Lacika, Vaňovič, Pikna, Bruchatý (68. M. Režo), Bajzík, Grznár, Pátrovič. TJ: Jankech – Jaško, J. Rodina, O. Hostačný, A. Gális, V. Legéň, Lalinský, Polúch, Bitarovský, J. Dovalovský, P. Rodina.

V. Ripňany – Bojná 3:0 (2:0)

V krásnom počasí a na ešte krajšom trávniku sa hral svižný futbal, kde hostia pôsobili sympatickým dojmom. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, hral sa útočný futbal. Domáci sa ujali vedenia v 22. minúte gólom Kopčana od brvna do bránky – 1:0. V 30. minúte sa kopala penalta po faule na Kopčana, Balážik zvýšil na 2:0. Najkrajší moment zápasu prišiel v 66. minúte, kedy trestný kop Kopčana do vinkla skončil v sieti – 3:0. Hostia hrali otvorený futbal, prispeli ku kvalite zápasu.

Góly: 22. a 66. Š. Kopčan, 30. A. Balážik (11 m), R Wenderla, 80. OFK: Szkuban – Bosý (49. Goga), J. Hertel, I. Vlasák, M. Štetka, T. Mikula (72. J. Bartošek), Chovanec (46. Borbély), Balážik, Ozimák (67. Aberštík), A. Štetka, Kopčan (78. Pagáč). TJ SLOVAN: Stopa – P. Jančovič, M. Jančovič (64. Ďurák), M. Remeň, Vyletelka, Ľ. Lukačovič, Markovič, Mosný, P. Herda, F. Kováčik, Ducký (70. Pavlík).

V. Dvorany – Kovarce 0:1 (0:0)

V. Dvorany privítali lídra súťaže a chceli po dvoch prehrách zabodovať naplno, no v tomto zápase sa opäť potvrdilo, že futbal nemá logiku. Od úvodu prevzali iniciatívu a udávali tón domáci. V 18. minúte nebezpečne vystrelil D. Blaško, brankár hostí s námahou vyráža na roh. To bola aj jediná šanca v prvom polčase. V druhom polčase opäť V. Dvorany začali náporom a v 50. minúte krásna hlavička P. Zacharu tesne minula pravú žrď. V 52. minúte M. Jančovič z päťky prestrelil v čistej šanci. V 57. minúte prišla ďalšia tutovka, opäť však nevyužitá. V 62. minúte sa z brejku a z prvého a aj jediného ohrozenia domácej brány ujímajú vedenia hostia zásluhou Kereka – 0:1. V 69. minúte prišla ďalšia šanca domácich, no brankár hostí včasným vybehnutím zachránil. V 85. minúte z priameho kopu triafa žrď hosťujúcej bránky J. Jančovič. A tak sa zápas skončil veľmi šťastným víťazstvom hostí.

Načítavam video...

Gól: 62. O. Kerek, R Patrovič, 400. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, Blaško, Bisták (89. D. Rybanský), J. Trávnik, T. Jančovič (82. Gajdoš), P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc, M. Jančovič, F. Jančovič. OFK: Vrbjar – Vrábel, Švec, Zachara, Kutňanský (56. Mekýš), Královič, Maruna, E. Gregor, M. Gregor (83. Hula), Kšinant, Kerek (90. Ďurič).

V. Bedzany – Krnča 3:2 (1:1)

Hostia začali dobre, postupne sa hra vyrovnala a prvý polčas skončil v pomere 1:1. Po zmene strán sa vedenia ujali domáci, ale hosťom sa podarilo vyrovnať. O osude zápasu rozhodol v 82. minúte Mucha gólom na 3:2. Zápasu by však viac svedčila remíza.

Góly: 30. a 58. J. Bracho, 82. J. Mucha – 20. S. Kačina, 74. T. Meluš. R Tomka, ČK: 90. M. Števčík (Krnča), 150. TJ SLOVAN: Píšťanský – P. Ondruška, Barborík, Tlstý, Bracho, Koprda, Miro Lacika (46. Ľ. Kolenčík), Toman, Šupa (81. Naštický), Žembera (89. Barienčik), Mucha. OFK: M. Števčík – T. Meluš (86. L. Sporina), Kačina, Chrkavý, Mišovič (60. J. Krošlák), Š. Remeň, R. Remeň, Fráter, M. Meluš, Streicher, D. Košík.

Kuzmice – Práznovce 1:7 (0:2)

Domáci len horko-ťažko nastúpili proti súperovi z druhého miesta, ale napokon sa jedenásť statočných našlo. Prvú polhodinu hrali domáci veľmi dobre, dokonca si vytvorili aj dve vyložené šance, ale tie nepremenili. Vzápätí z protiútoku si dali vlastný gól a hneď po ňom začala veľká prevaha hosťujúceho tímu. Hostia začali hrať uvoľnene a strieľali gól za gólom. Pochvalu si zaslúži domáci brankár Herda, ktorý v stretnutí vychytal minimálne ďalších päť až šesť vyložených šancí.

Góly: 71. J. Bezucha – 39. vlastný (J. Goga), 40. a 68. D. Jančovič, 49. D. Mikuláš, 75. E. Kolbik, 80. E. Minich, 83. P. Sojka. R Petruš, 60. OFK: V. Herda – Merka, Pajgert, Goga, M. Lacika, Rusňák, Ševčík, Csáky, Virdzek, Bezucha, Harvanec. OFK: L. Lukačovič – Dálik (61. Uhrovský), Minich (81. Cibulka), Sojka (85. B. Karvay), D. Mikuláš (69. Paulovič), Buček, Holeščák, Jančovič, Šelestiak, Janček (75. Karl), Kolbik.

Dohrávka: Závada – V. Dvorany 1:0 (0:0), 62. Daniel Herda.

16. Kuzmice 25 1 3 21 20:98 6

Zostava kola: J. Žovic (Ludanice) – T. Junás (N. Streda), J. Hertel (V. Ripňany), R. Pastva (Chrabrany), P. Ondruška (V. Bedzany) – D. Hruboň (Čermany), M. Streďanský (Prašice), J. Bracho (V. Bedzany), D. Jančovič (Práznovce) – Š. Kopčan (V. Ripňany), D. Blaško (V. Dvorany)

VII. LIGA ObFZ TOPOĽČANY

H. Štitáre – Urmince 0:12 (0:5)

Góly: 4. a 85. A. Pastírik, 17., 22., 60., 61., 73. a 81. M. Martiška, 30. R. Mokoš, 45. D. Fulka, 64. J. Kopček (11 m), 89. J. Čani. R P. Žember, 50. OFK: Ďaďan – Hippík, Bogner, Paška, Záň, Kiko, Balážik, Macho, Macura, J. Halás, Vavreček. TJ: Kopček – M. Huba, Tomaškovič (46. Ocet), I. Krajčík, R. Mokoš (61. Čani), Sedlár (59. Líška), M. Mokoš, Pastírik, Martiška, Fulka, P. Ronec (61. Meluš).

N. Blatnica – Nemčice 2:3 (2:2)

Góly: 5. I. Šimovič, 31. S. Hollán – 11. K. Matušík, 26. a 69. (11 m) A. Geschnábel, R Pastor, 50. OFK: Pavlovič – Šimovič, Hubinský, Hollán, Turčan, Miho (77. Klas), Ľ. Stanček, B. Hudeček, Vajdečka, M. Grznár (75. M. Trávnik), D. Bartošek. TJ: Čuhák – Matušík, Slovák, J. Halo, Schuchman (88. J. Košecký), Síleš, Ďaďan, M. Jančovič (63. L. Višňovský), Ľ. Greguš, Kúdela (90. Bočkay), Geschnábel (85. M. Košecký).

Koniarovce – Krtovce 2:4 (0:3)

Góly: 48. V. Špirk, 86. A. Benca – 7. K. Minárik, 11. a 87. J. Candrák, 16. M. Kluka. R Tomka, 40. TJ: Kubala – T. Štefčík, Vlkovič, Majerčík, Valentíny, Marek Konštiak, Bačár, Benca, Néma, Špirk, Miro Konštiak (59. Macho). OFK: Sámela – Vaňo (59. Jánoš), Želiska, Kluka (51. Lisák), M. Piršel, Horváth (66. Šároši), Candrák, Chochula (82. Dzurek), Murčo, Minárik, Jankovič.

Kamanová – Šalgovce 2:2 (1:0)

Góly: 22. J. Ferčák, 88. T. Pecháč (11 m) – 55. M. Chudiak, 70. A. Jonek. R A. Žember, 40. TJ: Líška (75. Novotný) – Urbanec (90. A. Pecháč), L. Pecháč, M. Imríšek, R. Imríšek, Bošanský, Hutta, Kráľ, Košecký, T. Pecháč, Ferčák (46. P. Košecký). TJ SOKOL: Rojko – B. Kusý, Adamus, Zachar (62. Kozák), M. Demovič, Rybanský (55. R. Jančovič), Chudiak, Miro Jančovič, Králik (46. Košút), Matejka, Jonek.

Blesovce – Čeľadince 5:1 (4:1)

Góly: 12. J. Markusík, 18., 40. M. Turčan, 28. M. Bartoník, 80. P. Krajčík – 7. P. Skubeň. R Klačanský, 40. OFK: J. Pánik – Lukáš Matejovič, T. Medek, Božik, Bečka, J. Matejovič, R. Bartoník (46. Ľubo Matejovič), M. Bartoník (68. Gulik), Krajčík, Michal Turčan, Markusík (58. Cabaj). TJ: Adamkovič – P. Skubeň, R. Krošlák, F. Krošlák, Hospodár, T. Košecký, Valný, Matúš Košík, T. Krošlák, Kusý, Paul.

STARŠÍ ŽIACI

O 1. – 6. MIESTO: Jacovce – Urmince 4:2 (3:1), Manina 2, Lampert, Sloviak – Miko 2. Prašice – Kovarce/ Oponice 1:9 (1:2), Fiantok – K. Gerši 3, D. Gerši 3, Mikuláš, Mišuta, S. Kmeť. V. Ripňany – Krnča 1:2 (0:1), A. Petrík – S. Rečný, M. Mravec.

1. Jacovce 7 6 0 1 32:10 18

2. Kov./Oponice 7 5 0 2 38:18 15

3. Krnča 7 4 1 2 22:23 13

4. Prašice 7 2 0 5 13:35 6

5. Urmince 7 1 2 4 13:20 5

6. V. Ripňany 7 1 1 5 7:19 4

O 7. – 11. MIESTO: Chrabrany/ Čermany – H. Obdokovce 11:0 (6:0), Kotešovský 6, Crnkovič 2, Stolár 2, Valach. Preseľany/ Hrušovany – Bojná 1:0 (0:0), P. Grežo.

7. Bojná 5 4 0 1 18:2 12

8. Pres./Hruš. 5 4 0 1 11:7 12

9. Chrab./Čer. 6 3 0 3 21:10 9

10. Krušovce 5 2 0 3 13:17 6

11. H. Obdokovce 5 0 0 5 1:28 0

Tovarníky sa odhlásili zo súťaže.

O 12. – 16. MIESTO: V. Dvorany – Solčany 0:11 (0:5), Bartoš 3, F. Košík 2, Ferenčík, F. Klačanský, Grác, Fačkovec, Chmelár, R. Gábriš. Nitr. Streda/ Čeľadince – Radošina hrajú 9. 6. Dohrávka: N. Streda – Solčany 1:0 (1:0), J. Gerši.

12. N. Streda/Čeľad. 5 5 0 0 35:2 15

13. Solčany 6 4 0 2 61:5 12

14. Radošina 4 2 0 2 9:20 6

15. V. Dvorany 6 2 0 4 6:43 6

16. V. Bedzany 5 0 0 5 4:45 0

MLADŠÍ ŽIACI

O 1. – 6. MIESTO: Prašice – Urmince/ Rajčany 6:3 (3:1), F. Macko 3, Čunderlík, Milata, Šimko – Martišková 2, Geschnábel. Preseľany – Kuzmice 17:0 (9:0), P. Grežo 6, O. Keresteš 4, M. Barát 2, R. Kopček 2, M. Oravec, J. Števanka, P. Bednárik. Jacovce – Oponice / Kovarce 2:3 (1:1), S. O. Kmeť, S. Machová – P. Košecký 2, M. Krajčovič.

Dohrávky: Oponice/ Kovarce – Preseľany 1:7 (1:3), S. Pastor – O. Keresteš 2, P. Grežo 2 (druhý z 11 m), Matlúch, Dunca, Bednárik. Jacovce – Kuzmice 7:1 (2:1), S. Machová 2, N. L. Matušková 2, D. Paulovič 2, F. Korenec – Matúš Cabaj.

1. Preseľany 7 6 0 1 51:5 18

2. Prašice 7 6 0 1 37:12 18

3. Opon./Kovar. 7 4 1 2 26:15 13

4. Urmince/Rajč. 7 2 1 4 33:22 7

5. Jacovce 7 1 2 4 13:21 5

6. Kuzmice 7 0 0 7 5:90 0

O 7. – 12. MIESTO: Hrušovany – Bojná 4:1 (3:0), M. Jánošík 2, V. Tomková 2 – D. Jano. Ludanice – Práznovce/ Krnča 2:1 (2:0), M. Kučerka, M. Lacena – L. Račko. Topoľčany Girls – Tovarníky hrajú 17. 5. o 16.00 hod.

7. Ludanice 7 6 0 1 25:13 18

8. Hrušovany 7 4 1 2 21:10 13

9. Prázn./Krnča 7 4 0 3 22:12 12

10. Bojná 7 3 0 4 22:21 9

11. Tovarníky 6 2 0 4 16:25 6

12. Girls TO 6 0 1 5 10:35 1

O 13. – 17. MIESTO: N. Blatnica – Tesáre 4:0 (1:0), S. Bartošek 3, N. Bohuš. H. Obdokovce – Solčany 0:3 (0:0), S. Švajlen 2, F. Klačanský. Dohrávka: Závada – N. Blatnica 1:7 (1:2), Bajner – Kratochvíl 3, S. Bartošek 3, R. Michalec.

13. Solčany 6 5 0 1 27:12 15

14. N. Blatnica 6 4 0 2 22:11 12

15. H. Obdokovce 6 3 0 3 16:11 9

16. Závada 5 1 0 4 12:20 3

17. Tesáre 5 1 0 4 2:25 3

Prípravkári budú mať turnaj

Komisia mládeže a ŠF ObFZ Topoľčany žiada funkcionárov ObFZ Topoľčany, aby do termínu 18. mája 2018 (piatok) do 12.00 hod. prihlásili svoje družstvá na „pilotný turnaj“ v kategórii U 10 (rok narodenia 2009 chlapci a 2008 dievčatá), ktorý sa uskutoční dňa: 9. júna 2018 (piatok). Miesto, čas a model turnaja (propozície) budú prihláseným FK zaslané emailom do 25. 5. 2018. Jednotlivé FK ObFZ môžu svoje družstvá v kategórii U 10 prihlásiť na email: sekretar@obfztopolcany.sk