REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VII. ligu

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VII. futbalovú ligu v ObFZ Topoľčany.

Tovarníky v sobotu doma porazili Veľký Meder 3:0.(Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

III. LIGA ZÁPAD

Topoľčany – ViOn B Vráble 2:6 (2:3)

V štvrtkovej predohrávke sa zrodila zaslúžená výhra hostí. Tí už z prvej akcie Švecom takmer otvorili skóre, ale na bránkovej čiare zasiahol Droppa. Úvodný tlak hostia pretavili do vedúceho gólu, keď sa po chybe domácej obrany presadil Hamar – 0:1. Tlak hostí pokračoval, ďalší sľubný center hostí si do vlastnej siete zrazil Pakanec – 0:2. Hostia sa s vedením uspokojili a nechali hrať domácich. Tí v 31. minúte aj znížili na 1:2, keď loptu za brankárov chrbát pretlačil Levák. O tri minúty hostia po aute stratili loptu a Mikula vyrovnal na 2:2. Hostia sa z dvoch gólov rýchlo otriasli a ešte do polčasu vrátil Hlaváč hosťom vedenie – 2:3. Po zmene strán pridal Galamboš štvrtý gól hostí a od tohto momentu už ViOn B Vráble žiadnu drámu nepripustil. V ostatných minútach dokonca ešte strelili hostia ďalšie dva góly a v Topoľčanoch zaslúžene vysoko vyhrali.

Góly: 31. D. Levák, 34. J. Mikula – 8. D. Hamar, 16. vlastný (M. Pakanec), 43. P. Hlaváč, 48. P. Galamboš, 68. T. Šlachta, 76. P. Tomiš. R Valentová, 47 divákov. MFK: Droppa – Kopkáš (60. Húdok), Matejov, Pakanec (61. Maľa), Levák, Rusnák, Pérez, Mikula, Korman, Rama Salim, Švajlen.

(JAŠ)

Nemšová – Bánovce 6:0 (3:0)

Domáci boli v zápase lepším tímom a bolo iba otázkou času, kedy sa strelecky presadia. V 23. minúte strelil vedúci gól Stojkov, no hostia kontrovať nedokázali, lebo obrana Nem-šovej fungovala bezchybne. V závere polčasu sa presadili Šiko a Petrovič a už do prestávky bolo jasné, kto získa tri body. Aj druhý polčas patril domácim, ktorí si vytvorili viacero šancí, no štvrtý gól dal až v 62. minúte Šiko. V 78. minúte sa medzi strelcov zapísal aj Svorada – 5:0. Bánovčania z ojedinelej akcie mohli dať čestný gól, no trafili brvno. Tenisovú výhru Nemšovej spečatil päť minút pred koncom Stojkov.

Góly: 23. a 85. Stojkov, 36. a 62. Šiko, 41. Petrovič, 78. Svorada. SPARTAK: Korček – Minárik (64. Láska), Tabak, Mrocek, Zita, Gajdošík, Zajac, Halás, Kráľ (71. Chrenko), Bakši, Turoň.

Ostatné výsledky: Borčice/P. Bystrica – Beluša 2:1, Prievidza – Dubnica 0:1, FC Nitra jun. – Púchov 1:2, Galanta – Nové Zámky 1:0, Led. Rovne – Gabčíkovo 1:2, V. Ludince – DAC B/Vrakúň 2:1, Šaľa – Trnava B 2:1.

1. Dubnica 31 24 5 2 73:9 77 (+29)

2. Borčice/PB 31 22 4 5 75:30 70 (+22)

3. Nové Zámky 31 20 4 7 53:29 64 (+19)

4. Led. Rovne 31 18 3 10 49:32 57 (+9)

5. DAC B/Vrakúň 31 15 5 11 47:33 50 (+2)

6. Trnava B 31 16 1 14 57:39 49 (+4)

7. Galanta 31 13 8 10 49:38 47 (-1)

8. ViOn B Vráble 31 12 10 9 53:44 46 (+1)

Hrušovany – Neded 4:1 (3:1)

Domáci začali zostra a už v 2. minúte prišiel dlhý pás Bartu na Bégera, ktorý vysúva Pavloviča a domáci strieľajú prvý gól – 1:0. Hostia sa osmelili, v 16. minúte nakopli dlhú loptu a z brejku nekrytý Kunovský vyrovnáva na 1:1. V 21. minúte čistá šanca Pavloviča, ktorý pretiahnutý center zasúval do bránky, obrana hostí vykopáva loptu z bránkovej čiary. Domáci stále tlačili súpera, ale šance Siposa i Bégera zostali nevyužité. Prišla 35. minúta a trestný kop z 22 metrov. K nemu sa postavil kapitán Slíž a loptu zatočil do bránky – 2:1. V 41. minúte sa v šanci ocitá Béger, obrana hostí ho fauluje a Poluch premieňa pokutový kop – 3:1. Domáci v

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5CRN na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5CRN na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).