Cez víkend platilo môj dom – môj hrad.

Tovarníky - Veľký Meder 3:0.(Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Hrušovany – Neded 4:1 (3:1)

Domáci začali zostra a už v 2. minúte prišiel dlhý pás Bartu na Bégera, ktorý vysúva Pavloviča a domáci strieľajú prvý gól – 1:0. Hostia sa osmelili, v 16. minúte nakopli dlhú loptu a z brejku nekrytý Kunovský vyrovnáva na 1:1. V 21. minúte čistá šanca Pavloviča, ktorý pretiahnutý center zasúval do bránky, obrana hostí vykopáva loptu z bránkovej čiary. Domáci stále tlačili súpera, ale šance Siposa i Bégera zostali nevyužité. Prišla 35. minúta a trestný kop z 22 metrov. K nemu sa postavil kapitán Slíž a loptu zatočil do bránky – 2:1. V 41. minúte sa v šanci ocitá Béger, obrana hostí ho fauluje a Poluch premieňa pokutový kop – 3:1. Domáci v prvom polčase jasne dominovali. V druhom polčase prišiel v 59. minúte krásny pás Soboňu, nekrytý Béger zvyšuje už na 4:1. Domáci mali hru stále pod kontrolou, strela Jankoviča len tesne líže brvno hosťujúcej bránky. V 75. minúte parádna delovka Jankoviča, opäť sa líže len brvno hosťujúcej bránky. Hostia sa snažili hrať iba na brejky, ale domáca obrana stála na pevných nohách.

Góly: 2. M. Pavlovič, 35. P. Slíž, 42. M. Poluch (11 m), 59. M. Béger – 16. T. Kunovský, R Ahmed, 150. OFK: Zubčák – Kochan, Slíž, Sipos, Poluch (72. Ryban), Grman, Hrnčár (46. Soboňa), Jankovič, Barta, Pavlovič (80. Boldiš), Béger

Tovarníky – V. Meder 3:0 (1:0)

Tovarníky začali svižne a už v 5. minúte A. Candrák obišiel i brankára a do prázdnej bránky otvoril skóre. Domácim však gól uškodil a kombinačná hra Tovarník viazla na nepresných prihrávkach. K slovu sa tak dostali i hostia, ale svoje pološance nepremenili. Tovarníky sa dostávali do prečíslenia, ale finálna prihrávka stále viazla.

Začiatok druhého polčasu vyšiel domácim, keď V. Candrák spoza šestnástky zvýšil na 2:0. Hostia sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale bez gólového efektu. V 60. minúte po presnej dlhej lopte Mikuláša premenil A. Candrák samostatný nájazd – 3:0. Od tohto momentu bolo na ihrisku iba jedno mužstvo, ale výsledok sa už nemenil.

Góly: 5. a 60. A. Candrák, 47. V. Candrák. R Darnadi, 200. OFK: Mikuláš – Sák (67. Fiala), Schwarz, Lacika, M. Kopún (78. Omelka), Milić, Kapusta, V. Candrák, A. Candrák, Mrázik (76. Božik), M. Rusňák st.

H. Obdokovce – Kolárovo 2:0 (2:0)

Domáci v dôležitom zápase jednoznačne dominovali a súpera k ničomu nepustili. Z množstva šancí sa domáci dokázali presadiť iba dvakrát. Hostia mali jedinú šancu až v 90. minúte, ich strela skončila na brvne. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené.

Góly: 17. E. Zsebi (11 m), 40. J. Košlab. R Chlebo, 150. OTJ: Bránsky – Kupec, Uhrík, Košláb, Kuchtiak, Bisák, Michalec (78. Krajčír), Grznár, J. Martonka, Zsebi, Vaňo (90. Mondek).

Ostatné výsledky: Čeľadice – Imeľ 2:3, Vydrany – Kalná n/Hr. 0:2, D. Saliby – Veľké Lovce 1:0, Šurany – Štúrovo 3:0, Svätý Peter – Kozárovce 0:2.

10. Kozárovce 27 9 5 13 41:50 32 (-7)

11. Svätý Peter 27 9 5 13 40:52 32 (-10)

12. Neded 27 9 4 14 37:45 31 (-8)

13. Kolárovo 27 8 5 14 33:42 29 (-10)

14. Veľký Meder 27 7 7 13 25:41 28 (-11)

15. D. Saliby 27 8 4 15 37:56 28 (-14)

16. Čeľadice 27 5 5 17 31:65 20 (-22)

Veľkým Lovciam odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 20 – J. Pánik (Kalná n/Hr.), 17 – L. Mukalenga (Svätý Peter), D. Bednár (D. Saliby).

Zostava kola: M. Guťan (Kalná n/Hr.) – M. Nagy (D. Saliby), M. Melo (Čeľadice), P. Grman, M. Béger (Hrušovany), A. Vida (Kalná n/Hr.), M. Krkoš, V. Hoľka (Kozárovce), M. Fehervári (Šurany), J. Košlab (H. Obdokovce), A. Candrák (Tovarníky)

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Partizánske – Boleráz 3:0 (2:0)

Futbalisti Tempa sa v poslednom domácom stretnutí prebiehajúcej sezóny chceli rozlúčiť so svojimi priaznivcami víťazstvom. A už v 8. minúte svoje predstavy aj začali napĺňať, keď Januška načasovanou kolmicou vysunul do brejku Kučeru, ktorý pri svojej kľučke Vahalíkovi ustál aj pošmyknutie a loptu zasunul do prázdnej bránky. O tri minúty aj Obert vykúzlil brejkovú prihrávku za obranu hostí Kučerovi, ktorý tentoraz volil strelu k pravej žrdi povedľa vybiehajúceho Vahalíka – 2:0. V 17. minúte sa na pravej strane vrútil do domácej šestnástky Blaško, no pálil vysoko nad bránku. V 38. minúte Kučera odmietol ponuku na čistý hetrik, keď po Obžerovom strieľanom centri tiesnený bez prípravy zakončoval z päťky vysoko nad. Na druhej strane v 42. minúte Gašparík stiahol do rukavíc Bagiho lob a o minútu vyškriabol nad brvno Blaškovu jedovku z osemnástich metrov. V poslednej minúte pohrozili hostia znovu a po signále zo štandardky hlavičkoval z päťky nad domácu bránku Marek Daniš. V 49. minúte sa po ľavej strane prekľučkoval Lošonský a po jeho prihrávke do malého vápna hasil na bránkovej čiare Gašparík. V 57. minúte sa do brejku dostal znovu Kučera, a hoci vyhral súboj s Vahalíkom, opečiatkoval ľavú žrď. O šesť minút ušiel Kučera po ľavej strane a z jeho gólovej prihrávky Blaho z dvanástich metrov poslal loptu mimo ľavej tyče. V 69. minúte sa opäť predviedol Gašparík, ktorý vytlačil nad bránku Bagiho gólovú hlavičku. V 87. minúte vyšprintoval s loptou z vlastnej polovice Beňuška, ktorý pred Vahalíkom ponúkol zápis na hetrik Kučerovi, a ten už nezaváhal.

Góly: 8., 11. a 87. Kučera. R Černek, 150. TEMPO: Gašparík – Křapka, Zentko, Nový, Beňuška, Januška, Obžera (79. Mano), Obert (82. Pastírik), Blaho (70. Jambor), Petreje (65. Šakový), Kučera (88. Bohuš).

(MP)

Ostatné výsledky: Vrbové – Tr. Stankovce 2:0, Myjava – Domaniža 4:0, Častkovce – J. Bohunice 5:0, Prečín – Malženice 0:3, Holíč – V. Kostoľany 2:1, Hlohovec a Šimonovany mali voľno.

1. Malženice 24 19 4 1 67:12 61

2. Častkovce 24 14 5 5 57:22 47

3. Šimonovany 23 13 6 4 46:23 45

4. Myjava 23 13 5 5 45:21 44

5. Partizánske 24 11 4 9 34:28 37

6. Vrbové 24 9 7 8 33:37 34

7. Boleráz 23 8 7 8 31:30 31

8. Hlohovec 23 8 5 10 30:39 29