Kovarce o výhre rozhodli až v samom závere.

Kovarce - Prašice 2:0.Kovarce - Prašice 2:0. (Zdroj: KATKA GRÁCOVÁ)

VI. LIGA ObFZ TOPOĽČANY

Bojná – V. Dvorany 1:1 (0:0)

V derby zápase pred peknou diváckou kulisou sa hral zaujímavý futbal. Šance sa striedali na oboch stranách, hostia sa v 64. minúte ujali vedenia. Domáci v závere pritlačili a podarilo sa im aj vyrovnať. Derby stretnutie sa tak víťaza nedočkalo.

Góly: 80. M. Ďurák – 64. P. Zachar, R Pastor, 180. TJ SLOVAN: Stopa – Pavlík (77. Vestenický), M. Jančovič (46. R. Šobáň), Remeň, Vyletelka, Ľ. Lukačovič, Markovič, Mosný, Herda (72. P. Jančovič), Štefkovič (61. M. Ďurák), M. Ducký. TJ: R. Rybanský – Blaško (80. E. Rybanský), Bisták (46. T. Rybanský), J. Trávnik, T. Jančovič, P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič.

Preseľany – Rajčany 2:4 (0:2)

Stretnutie začalo s miernym meškaním kvôli silnej búrke. Domáci však akoby zostali v kabíne o niečo dlhšie, pretože Rajčany už v 11. minúte viedli trojgólovým rozdielom. Zápas sa od tohto momentu podstatne už iba dohrával, i keď Preseľany po zmene strán znížili na 1:3. Hostia však už o dve minúty opäť navýšili na trojgólový rozdiel a zároveň tak znemožnili domácim pomýšľať na nejaký bodový zisk.

Góly: 49. L. Guniš, 65. M. Kasana – 2. a 4. P. Rodina, 11. a 51. M. Polúch. R Žitňanský, 50. TJ SLOVAN: Fúska – Mocný, J. Guniš, Molnár, Vaverka (80. Domanický), M. Kasana (76. Svocák), L. Guniš, Žák (65. J. Krajčík), M. Candrák, P. Kasana, F. Jančovič. TJ: Jankech – Jaško, J. Rodina, O. Hostačný (57. P. Legéň), P. Bujna, Gális, Lalinský, Polúch, Bitarovský, J. Dovalovský (46. Blaho), P. Rodina.

Práznovce – N. Streda 6:2 (1:0)

Vo výbornom počasí na dobre pripravenom ihrisku nastúpili domáci s cieľom vyhrať a konečne neinkasovať ďalšie štyri góly. V prvom polčase sa hostia umne stiahli a nedovolili domácim rozvíjať kombinačné akcie. V 11. minúte mali prvú šancu hostia, ale nedáš – dostaneš platilo na druhej strane, kedy D. Mikuláš zakončil brejk do prázdnej bránky – 1:0. V druhom polčase začali domáci náporom, ale hostia na chvíľu zápas zdramatizovali peknou strelou z priameho kopu. Následne však domáci prepli na vyšší stupeň a hostia už nestačili na ďalšie protiútoky domácich, keď Práznovce strieľali jeden pekný gól za druhým. V zápase dobrej okresnej úrovne sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Dobrý výkon podala i rozhodcovská trojica.

Góly: 12., 54. a 68. (11 m) D. Mikuláš, 59. L. Kolbik, 82. M. Janček, 88. D. Jančovič – 52. L. Ryban, 76. R. Petrík. R Petruš, 110. OFK: L. Lukačovič – M. Uhrovský (89. B. Karvay), Dálik, Holeščák, Buček, Jančovič, Šelestiak, Kolbík, Janček (88. Cibulka), D. Mikuláš (75. P. Karl st.), Sojka. OFK: Košút – M. Kováč, Marko, Hlavačka, Chuťka, Junás, L. Ryban, Síleš, Blaštiak, R. Petrík, R. Ryban.

Kovarce – Prašice 2:0 (0:0)

Domáci sa v zápase herne trápili, dlho nevedeli streliť gól, keď nevedeli premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Hostia hrali vzadu veľmi dobre, organizovane, čo domácim zakončovateľom robilo značné problémy. Až v samom závere sa presadil Mekýš a hneď po ňom pridal druhý gól i Královič. Pred peknou diváckou kulisou sa zrodila zaslúžená výhra domácich.

Načítavam video...

Góly: 86. M. Mekýš, 90. A. Královič, R Wenderla, 300. OFK: Vrbjar – Vrábel, Švec, Hula (76. M. Belan), E. Gregor, Královič, Maruna, Mekýš, M. Gregor, I. Kšinant (85. Klačanský), O. Kerek. OFK: Fico – Š. Bruchatý, E. Pátrovič, Streďanský, Urminský, Tatara, Juraj Lacika, Režo, Grznár, Pikna, P. Zigo (68. Janech).

Krnča – Chrabrany 5:2 (2:1)

Od úvodu sa hral otvorený futbal. Do vedenia išli domáci po krásnej individuálnej akcii J. Krošláka. Hostia následne prevzali iniciatívu a odmenou im bol vyrovnávajúci gól po štandardke. Do polčasu ale domáci stihli ešte raz skórovať. Po polčasovej prestávke a vystriedaní najlepšieho hráča hostí R. Pastvu prevzali domáci kontrolu nad zápasom a dvojica domácich útočníkov T. Streicher a J. Krošlák neustále zamestnávala obranu hostí. Výsledkom boli ďalšie tri góly v bráne Chrabrian, ktorým sa už podarilo len skorigovať konečný stav.

Góly: 4., 42., 60. a 63. J. Krošlák, 50. T. Streicher – 19. a 59. E. Vančo. R Lackovičová, 50. OFK: Matušík (85. M. Števčík) – Sporina (58. T. Meluš), Š. Remeň, Chrkavý, R. Remeň, J. Krošlák, Fráter, M. Meluš, Streicher, D. Košík, Hatala (80. Šípoš). OFK: Priečko – Šípoš, Lovás, Balajka, Mikát, Pastva (46. Botka), Jakub Lacika (60. Goga), Hano, Konderla, Vančo, Šarközy.

V. Ripňany – V. Bedzany 2:1 (1:0)

Hral sa zápas veľmi dobrej úrovne, zo šťastného víťazstva sa tešili domáci. Hra zodpovedala dvom špičkovým tímom v okrese, šance sa striedali na oboch stranách. Obaja brankári podali výborné výkony. Domáci mali lepší štart do zápasu, ujali sa vedenia. Hosťom sa v druhom polčase podarilo zatlačiť súpera a zaslúžene aj vyrovnali – 1:1. Domáci v samom závere založili peknú kombinačnú akciu, kedy krásnu kolmú prihrávku zakončil nekompromisne Aberštík – 2:1. Domáci boli šťastnejším tímom, viac by však stretnutiu pasovala remíza. Diváci museli byť s predvedenou hrou oboch tímov spokojní, výborne zápas zvládla aj rozhodcovská trojica.

Góly: 32. A. Balážik, 84. M. Aberštík – 63. J. Bracho. R Tomka, 70. OFK: Szkuban – J. Hertel, M. Štetka, Gocala, I. Vlasák, Ozimák (72. Aberštík), Chovanec, T. Mikula, A. Balážik, Goga (83. J. Bartošek), A. Štetka (68. Pagáč). TJ SLOVAN: Barienčík – P. Ondruška, Barborík, Tlstý, Bocman, Koprda, Bracho, Toman (68. Šupa), Miro Lacika, Gergel, Mucha.

Ludanice – Čermany 1:1 (0:1)

V Ludaniciach sa hral slabý futbal, v ktorom sa hostia ujali vedenia. Domáci nakoniec silou vôle predsa len vyrovnali. Zápas sa dohrával v nervóznej atmosfére.

Góly: 85. D. Král – 2. M. Kolmokov. R P. Rybanský, 60. OFK: Žovic – Šuchman, Balajka, L. Krajčík, Repík (51. V. Čerňan), Blaho, Bačovský, Král, Candrák, Uhlár, Morvaj (78. M. Matejov). DRUŽSTEVNÍK: M. Hruboň – Kolmokov, D. Hruboň, T. Chudý, Gubáň, Vermeš, A. Matejov, Lacena, J. Maček (89. Š. Kuchtiak), M. Maček (70. M. Gerši), P. Chrenko (46. M. Bisák).

Závada – Kuzmice 3:0 kont.

Hostia na zápas do Závady nepricestovali.

16. Kuzmice 28 1 3 24 22:113 6

Zostava kola: E. Barienčík (V. Bedzany) – M. Šelestiak (Práznovce), P. Sojka (Práznovce), J. Hertel (V. Ripňany) – P. Rodina (Rajčany), J. Bracho (V. Bedzany), S. Ozimák (V. Ripňany), M. Mekýš (Kovarce) – J. Krošlák (Krnča), M. Polúch (Rajčany), D. Mikuláš (Práznovce).

VII. LIGA ObFZ TOPOĽČANY

Čeľadince – N. Blatnica 0:3 (0:2)

Góly: 19. a 63. D. Klas, 45. D. Bartošek, R Petruš, 50. TJ: Adamkovič – F. Krošlák, R. Krošlák, M. Košík, Lülei (46. I. Mikuš), Košecký, Štádler, Herda, Bizoň, Mokran, Kusý. OFK: Pavlovič – Šimovič, I. Hubinský, Miho (57. M. Grznár), Ľ. Stanček, B. Hudeček, Vajdečka, D. Bartošek, Klas, F. Soblahovský, Hollán.

Šalgovce – Blesovce 3:3 (0:0)

Góly: 52. A. Jonek, 52. L. Rybanský, 81. A. Jonek – 62. M. Bartoník (11 m), 89. J. Matejovič, 90. R. Bartoník. R Lieskovec, 30. TJ SOKOL: Rojko – Košút (68. Mihalik), D. Manduch, Demovič, Adamus, A. Králik (46. Martin Jančovič), Chudiak, L. Rybanský (89. Čulaga), Jonek, Matejka (85. Kozák), B. Kusý. OFK: Božik – Lukáš Matejovič, T. Medek, Ľubo Matejovič (52. Cabaj), Gulik, Jozef Matejovič, R. Bartoník, M. Bartoník (85. Martin Turčan), P. Krajčík, Michal Turčan, Masaryk (46. D. Bečka).

Kamanová – Koniarovce 1:2 (1:1)

Góly: 9. M. Kráľ – 20. a 53. D. Valentíny. R Krajčík, ČK: 83. A. Kubala (Koniarovce), 30. TJ: Líška – Urbanec, L. Pecháč, M. Imríšek, R. Imríšek, Bošanský, Hutta, Novotný, Kráľ, T. Pecháč, Krchňavý (57. Rapčo). TJ: Kubala – Vlkovič, Majerčík, Valentíny, Marek Konštiak, Benca (71. J. Bačár), Hanus, Kuna, F. Kováč, Magáth, Hambálek.

Nemčice – Orešany 2:0 (1:0)

Góly: 40. a 52. L. Višňovský. R Pastor, 60. TJ: Čuhák – Bočkay (55. M. Višňovský, 70. Košecký), Slovák, J. Halo, Schuchman, Sileš, Ďaďan, M. Jančovič (80. J. Košecký), Kúdela, L. Višňovský, A. Geschnábel (82. Stančík). FK: M. Grežo – Matečný, Korchaň, Čambor, Lanfer (82. Németh), P. Babač, Peťovský (70. E. Kusý), Blanarovič, Jakubec (86. Gogola), N. Kusý (78. Nicolao), E. Grežo.

1. Krtovce 19 15 2 2 104:22 47

2. Urmince 18 13 1 4 69:25 40

3. N. Blatnica 19 13 0 6 63:30 39

4. Nemčice 18 12 2 4 54:34 38

5. Blesovce 18 11 4 3 53:27 37

6. Orešany 18 10 3 5 51:21 33

7. Koniarovce 18 8 1 9 38:32 25

8. Šalgovce 19 4 3 12 40:50 15