Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VII. ligu

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VII. futbalovú ligu v ObFZ Topoľčany.

Krtovce vyhrali v sobotu v Nitr. Blatnici 3:0.Krtovce vyhrali v sobotu v Nitr. Blatnici 3:0. (Zdroj: JARO ŠUPA)

III. LIGA ZÁPAD

Topoľčany – Led. Rovne 0:6 (0:3)

Na posledný domáci zápas Topoľčian v III. lige bol vstup zdarma. Aj napriek tomu však na štadión zavítalo minimum divákov. Už od úvodných minút omladený káder Topoľčian zaostával za favoritom stretnutia. Hralo sa v podstate iba na jednu bránku. Už v 15. minúte Živčic otvoril skóre a v druhej polovici prvého polčasu pridali hostia po pekných akciách ďalšie dva góly. Po zmene strán hostia poľavili, hoci držali loptu na svojich kopačkách. V závere v priebehu siedmich minút pridali hostia ďalšie tri góly a zaslúžene v Topoľčanoch i vyhrali. Pre Topoľčany je to ďalšia šestka v kolónke inkasovaných gólov.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 15. a 70. M. Živčic, 36. S. Detko, 43. M. Krištof, 71. P. Poláček, 78. T. Púček. R Papuča, 40. MFK: Droppa (82. Hostačný) – Rusnák, Švajlen, Mikula, Korman, Levák, Matejov, Húdok, Papranec (46. Kopkáš), Marko, Fabrici.

Dubnica – Bánovce 6:0 (2:0)

Zápas mal slávnostný úvod, lebo po symbolickom prestrihnutí pásky na vynovenej tribúne odovzdal predseda ZsFZ Ladislav Gádoši domácim futbalistom pohár za víťazstvo v 3. lige. Hostia mali v úvode smolu, keď v 5. minúte trafili brvno. Jakúbek pálil tesne nad, no v 18. minúte povedľa brankára otvoril skóre. Vaško po nevyužitej šanci zvládol v 20. minúte reparát – 2:0. Dubničania kontrolovali hru a súperovi takmer nič nedovolili. Jakúbek rozvlnil bočnú sieť a Čurikovu šancu zneškodnil brankár. Po prestávke sa hralo takmer iba na jednu bránu. Čurik v 63. minúte trafil odkrytý kút brány a o štyri minúty sa tešil aj Horecký – 4:0. Gólové hody pokračovali a o ďalšie tri minúty trafil presne Cisár. Gólovú bodku dal desať minút pred koncom Vaško. Po zápase nasledovali postupové oslavy spolu s fanúšikmi.

Góly: 20. a 80. Vaško, 18. Jakúbek, 63. Čurik, 67. Horecký, 70. Cisár. SPARTAK: Korček – Tabak, Gajdošík, Halás, Hrabal, Minárik, Zajac, Turoň, Zita, Kráľ, Chrenko.

Ostatné výsledky: Borčice/P. Bystrica – Púchov 1:1, Nemšová – Beluša 3:1, Prievidza – Veľké Ludince 0:1, Galanta – ViOn B Vráble 5:0, FC Nitra jun. – Trnava B 2:1, Šaľa – Gabčíkovo 2:1, DAC B/Vrakúň – Nové Zámky 1:1.

7. Trnava B 33 16 1 16 58:45 49 (+1)

8. ViOn B Vráble 33 13 10 10 57:52 49 (+1)

Hrušovany – Imeľ 4:3 (1:3)

V prvom polčase domáci zahodili príliš veľa vyložených šancí, gólovo sa dokázal presadiť iba Pavlovič. Hostia, hrajúci na rýchle brejkové situácie, otočili nepriaznivý vývoj tromi gólmi, a tak do polčasu odchádzali za stavu 1:3, keď v závere polčasu zaváhal v tutovke Béger a ešte pred ním pálil Slíž do brvna. Počas prestávky nastalo v domácej kabíne umývanie hláv a do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Hrušovanom pomohol aj rýchly gól Jankoviča v 47. minúte – 2:3. Domáci následne dobrou hrou, nasadením a vysokým napádaním zatlačili dovtedy dobre hrajúceho súpera na vlastnú polovičku. V 67. minúte striedajúci Soboňa vyrovnal na 3:3. Tlak domácich neutíchal, vykúpenie pre domácich v poslednej minúte priniesol svojim druhým gólom Soboňa – 4:3.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5DD7 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5DD7 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.