Všetky body zostali doma

Šimonovany sa gólovo presadili až deväťkrát.

Tovarníky doma porazili Kolárovo 4:2.Tovarníky doma porazili Kolárovo 4:2. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Hrušovany – Imeľ 4:3 (1:3)

V prvom polčase domáci zahodili príliš veľa vyložených šancí, gólovo sa dokázal presadiť iba Pavlovič. Hostia, hrajúci na rýchle brejkové situácie, otočili nepriaznivý vývoj tromi gólmi, a tak do polčasu odchádzali za stavu 1:3, keď v závere polčasu zaváhal v tutovke Béger a ešte pred ním pálil Slíž do brvna. Počas prestávky nastalo v domácej kabíne umývanie hláv a do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Hrušovanom pomohol aj rýchly gól Jankoviča v 47. minúte – 2:3. Domáci následne dobrou hrou, nasadením a vysokým napádaním zatlačili dovtedy dobre hrajúceho súpera na vlastnú polovičku. V 67. minúte striedajúci Soboňa vyrovnal na 3:3. Tlak domácich neutíchal, vykúpenie pre domácich v poslednej minúte priniesol svojim druhým gólom Soboňa – 4:3.

Góly: 19. M. Pavlovič, 47. D. Jankovič, 67. a 90. D. Soboňa – 20. R. Gál, 36. M. Gajdoš, 45. D. Straňák, R Bartko, 100. OFK: Frišo – Kochan, Slíž, Sipos, Grman (62. Soboňa), Jankovič (74. Boldiš), Hrnčár, Pavlovič, Ryban, Barta, Béger.

Tovarníky – Kolárovo 4:2 (3:0)

Domáci hneď od úvodu zatlačili súpera na jeho polovičku, kombinačnou hrou a prienikmi po krídlach sa snažili prelomiť hosťujúcu obranu. Hostia to skúšali najmä nakopávanými loptami a aj sa dostali do niekoľkých sľubných situácií, ale zlyhali v koncovke. Skóre sa prvýkrát menilo v 32. minúte, keď sa hlavou presadil domáci Schwarz. V priebehu šiestich minút ho napodobnili Fiala s M. Rusňákom ml., a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 3:0 pre domácich. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu ako prvý, z viacerých dobrých príležitostí Tovarník sa gólom skončila iba hlavička M. Rusňáka st. v 56. minúte. V úplnom závere, kedy sa domáci už videli v kabíne, sa Kolárovu dvomi gólmi podarilo konečný výsledok skorigovať.

Góly: 32. P. Schwarz, 35. L. Fiala, 38. M. Rusňák ml., 56. M. Rusňák st. – 86. D. Sobonya, 90. G. Renczes. R Haring, 200. OFK: Mikuláš – Sák, Kopún, Schwarz (75. Omelka), M. Rusňák ml., Milić, Kapusta, V. Candrák, Fiala (73. Božik), A. Candrák, M. Rusňák st.

H. Obdokovce – Kalná n/Hr. 2:0 (0:0)

V mimoriadne dôležitom zápase, v ktorom museli domáci pre záchranu najlepšie bodovať naplno, sa napokon z víťazstva tešili Horné Obdokovce. Tie na domácom ihrisku porazili už istého víťaza IV. ligy. H. Obdokovce podali dobrý výkon, šance sa striedali na oboch stranách. V 30. minúte sa vyznamenal domáci brankár, ktorý zneškodnil čistú tutovku hostí. Po zmene strán sa k slovu dostali i domáci, v 60. minúte Balážik poslal domácich do vedenia. V 75. minúte pridal do otvorenej obrany i druhý gól. V závere sa snažili hostia niečo s výsledkom urobiť, ale domáca pozorná obrana na čele s brankárom už dôležité tri body ubránila.

Góly: 60. M. Balážik, 75. D. Vaňo. R Škadra, 150. OTJ: Bránsky – Dobrotka, Košlab, Uhrík (46. Michalec), Kupec, Bisák, Krajčír, J. Martonka, Grznár, Balážik (90. M. Mondek), Vaňo.

Ostatné výsledky: Veľký Meder – Neded 1:1, Šurany – Kozárovce 1:2, Čeľadice – Štúrovo 0:2, Vydrany – Veľké Lovce 2:1, Svätý Peter – D. Saliby 2:0.

8. Štúrovo 29 11 6 12 38:41 39 (-3)

9. H. Obdokovce 29 9 10 10 31:43 37 (-8)

10. Neded 29 10 5 14 40:46 35 (-7)

11. Kozárovce 29 10 5 14 43:53 35 (-7)

12. Svätý Peter 29 10 5 14 45:57 35 (-10)

13. Kolárovo 29 9 5 15 37:46 32 (-10)

14. Veľký Meder 29 8 8 13 29:42 32 (-13)

15. D. Saliby 29 8 4 17 37:60 28 (-14)

16. Čeľadice 29 5 5 19 31:69 20 (-25)

Zostava kola: I. Bránsky (H. Obdokovce) - P. Schwarz (Tovarníky), B. Adiaba, P. Ďurica (Vydrany) - M. Barta (Hrušovany), K. Guemache (Neded), Á. Valent (Štúrovo), D. Kianek, Ró. Kürthy (Svätý Peter) - T. Londák (Kozárovce), D. Soboňa (Hrušovany).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Šimonovany – Holíč 9:1 (4:1)

Šimonovany, ktoré bojujú o 2. miesto v celkovej tabuľke, privítali v poslednom domácom zápase Holíč, ktorý pre zmenu bojuje o záchranu. Už od začiatku však bol vidieť kvalitatívny rozdiel, keď domáci boli agresívnejší, rýchlejší a presnejší počas celého zápasu a hostí ani nepustili do hry. Už v 4. minúte išli do vedenia, keď sa husársky kúsok podaril Rybanskému, ktorý priamo z rohu otvoril skóre stretnutia – 1:0. Potom domáci zahodili dve superšance, keď najskôr Rybanský zobral loptu obrancovi a sám zoči-voči Ravasovi chcel efektne skórovať do pravého horného rohu, no prestrelil. O pár minút dokonca domáci predviedli málo vídaný útok, keď sa až štyria rútili na brankára, z čoho boli asi aj sami prekvapení, keďže ani z tejto situácie nepadol gól. A tak v 26. minúte prišiel trest, keď po rohu hostia Konečným vyrovnali – 1:1. Nič to však nezmenilo na obraze hry a ukázalo sa, že to bol len chvíľkový výpadok na domácej strane. V 32. minúte išli opäť do vedenia, keď Rybanský našiel presnou prihrávkou v šestnástke voľného Gálisa, ktorý si ešte loptu podhodil a chladnokrvne po zemi poslal domácich opäť do vedenia – 2:1. V 41. minúte to bolo už o dva góly, keď sa rútila opäť na osamoteného Ravasa dvojica Rybanský – Rolinec. Tentokrát však Rybanský prihral do strany Rolincovi, pre ktorého už nebol problém poslať loptu do prázdnej brány – 3:1. Bodku za prvým polčasom dali domáci v 44. minúte, keď Konečný podrazil v šestnástke prenikajúceho Sobotu a Rybanský z nariadeného pokutového kopu zvýšil už na 4:1. Aj druhý polčas sa niesol v úplne rovnakom duchu a skóre zápasu na domácej strane len utešene narastalo. V 54. minúte po svojom príchode na ihrisko, prvým dotykom s loptou, zvýšil Hlatký už na 5:1, po presnej Gálisovej prihrávke. V 59. minúte zavŕšil hetrik Rybanský a bolo 6:1. A keď v závere ešte pridali góly dvakrát Bartošek a jeden aj navrátilec po zranení Karol Pavelka, skóre sa zastavilo na nevídaných 9:1. Šimonovany tak priam ideálne zakončili posledný domáci zápas v sezóne a tým najlepším spôsobom sa odvďačili svojím fanúšikom za podporu.

Góly: 4., 45. (11 m) a 59. P. Rybanský, 32. D. Gális, 41. D. Rolinec, 54. R. Hlatký, 75. a 87. M. Bartošek, 78. K. Pavelka – 26. R. Konečný. R Kiš, 120. ŠK SLOVAN: Jantoška – Vida, Hözl (53. Hlatký), Sobota, Miro Oršula (70. Čákovský), Rybanský (63. Žiak), Laurinec (56. Pavelka), Chrenko, Žembera, Gális (60. Bartošek), Rolinec.

PETER LETAVAY

Partizánske malo voľno.

Ostatné výslekdy: Myjava – V. Kostoľany 6:1, Vrbové – Domaniža 4:2, Hlohovec – Tr. Stankovce 3:1, Prečín – Boleráz 2:2, Častkovce – Malženice 2:6.

1. Malženice 26 21 4 1 76:15 67

2. Šimonovany 25 15 6 4 61:24 51

3. Myjava 25 14 6 5 51:22 48

4. Častkovce 25 14 5 6 59:28 47

5. Vrbové 26 11 7 8 39:39 40

6. Partizánske 25 11 5 9 35:29 38

7. Boleráz 25 8 8 9 33:34 32

8. Hlohovec 25 9 5 11 34:43 32