Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Karate klub Topoľčany získal ďalšie medaily

Karatisti Karate klubu Topoľčany bojujú stále na plné obrátky.

Topoľčianski karatisti.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

V prvú sobotu v máji bojovali v Kolárove a už v nedeľu opäť stáli na tatami, ale už v Malackách, kde sa konalo 3. kolo Bratislavského pohára v karate – Otvorené majstrovstvá Bratislavy detí a mládeže. Topoľčianski pretekári sa predstavili v kategóriách KARATE AGILITY, KATA a KUMITE.

V skúške obratnosti AGILITY si zlatú úroveň vybojovali Dominik Benedikovič (5-roční chlapci), Leo Cápay (7-roční chlapci), Miriam Wenderlová (8-ročné dievčatá), Filip Grman (9-roční chlapci), Ingrid Marková (aj 9-ročné a aj 10-ročné dievčatá) a Stella Patai (11-ročné dievčatá). Striebornú úroveň si vybehali Leo Cápay (8-roční chlapci), Filip Grman (10-roční chlapci), Matej Šproch (8-roční chlapci). A bronz získali Eliot Carlisle a Samuel Šproch (6-roční chlapci). Takže každý z našich sa postavil na stupienky pre najlepších v AGILITY a k vytúženej medaile pridal usporiadateľský klub aj vecné ceny a poháre pre najlepších v kategórii.

V súborných cvičeniach KATA to už bolo oveľa ťažšie. Ale aj tak Topoľčanci vyťažili veľa. Filip Grman suverénne získal zlato v kategórii mladších žiakov a rovnako získal zlato aj medzi staršími žiakmi začiatočníkmi. Jednoznačne vyhrali svoju kategóriu aj dievčatá Ingrid Marková (mladšie žiačky) a Miriam Wenderlová (mladšie žiačky začiatočníčky), ktoré nastúpili aj so staršími žiačkami a obe sa prebojovali až do finále a obe zhodne obsadili 2. miesto. Striebro ešte získali aj Dominik Benedikovič (5-roční chlapci), Leo Cápay (6-7 roční chlapci začiatočníci) a Stella Patai (mladšie dorastenky). Stellka si vybojovala aj bronz medzi staršími žiačkami. Tesne za stupňami pre medailistov zostal Eliot Carlisle, ktorý obsadil medzi 6-7 ročnými chlapcami začiatočníkmi 5. miesto.

Do športového zápasu KUMITE nastúpili Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Leo Cápay a Filip Grman. Najúspešnejším bol opäť Filipko so ziskom zlata (mladší žiaci – 26 kg začiatočníci), striebro si vybojovali Inka (staršie žiačky – 30 kg začiatočníčky) a Mirka (mladšie žiačky +37 kg) a Ingrid pridala aj bronz (mladšie žiačky – 32 kg začiatočníčky)

Karate klub Topoľčany celkovo obsadil v tejto súťaži tretie miesto, keď získal 13 zlatých, 10 strieborných a 4 bronzové medaily pri štarte 9 našich pretekárov. A v KATA a AGILITY sme obsadili celkovo 2. miesto spomedzi 13 zúčastnených klubov.