Vysoko vonku prehrali i Šimonovany.

Tovarníky doma vyhrali.Tovarníky doma vyhrali. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Tovarníky – Kolárovo 3:1 (1:0)

V úvodnom kole novej sezóny mali Tovarníky od úvodu územnú prevahu. V 12. minúte po rohovom kope sa z hranice päťky presadil M. Rusňák st. – 1:0. Hostia sa predstavili ako kombinačné mužstvo, ale obrana domácich ich do žiadnej šance nepustila. V 30. minúte mohol zvýšiť vedenie Královič, ale jeho nedôrazné zakončenie brankár hostí chytil. V 35. minúte mohlo udrieť na druhej strane, keď sa do lopty z 20 m oprel Oláh, triafa však iba brvno domácej bránky. V 49. minúte prenikajúceho V. Candráka zastavila obrana hostí iba faulom a jedenástku s prehľadom premenil Kapusta. V 66. minúte prepadla centrovaná lopta z pravej strany za domácu obranu a nekrytý Kókai znížil na 2:1. O šesť minút neskôr upokojil domácich opäť M. Rusňák st., keď premenil samostatný nájazd. Na druhej strane Mikuláš vychytal zoči-voči útočníka hostí, a tak skončil zápas víťazstvom domácich.

Góly: 12. a 72. M. Rusňák st., 49. B. Kapusta (11 m) – 66. M. Kókai. R Pucher, 150. OFK: Mikuláš – Sák (72. Fiala), Kapusta, Schwarz, R. Rusňák, M. Rusňák st. (84. Sečanský), V. Candrák, Milić (69. Húdok), M. Rusňák ml., A. Candrák, Královič (90. S. Hájovský).

Hrušovany – H. Obdokovce 5:0 (3:0)

Prvých 15 minút sa hral vyrovnaný futbal, mužstvá sa oťukávali. V 21. minúte prišiel pretiahnutý center na Pavloviča, ktorý si krásne zasekol loptu a následne Barta nekompromisne otvára skóre – 1:0. Hostia v 25. minúte pohrozili strelou, ktorá letela vedľa. Hrušovany dostávali hru pod kontrolu a v 29. minúte Béger dáva cez celú bránku Pavlovičovi, ten sa však v rozhodujúcom momente pošmykol. Prišla 34. minúta, krásna samostatná akcia Bártu, ktorý sa preštrikoval cez obranu – 2:0. O dve minúty skúša brankára hostí Hrnčár, lopta mieri vedľa. Podobne mimo páli i Oravec. Hostia po brejku nechali vyznamenať domáceho brankára. V 40. minúte Béger vypracoval šancu Zelenkovi a ten s prehľadom zvyšuje už na 3:0. Domáci hneď po obrátke udreli, po krásnej spätnej prihrávke zvyšuje Oravec na 4:0. V 63. minúte priamy kop Kochana letí len tesne vedľa. Hosťom vyšla v 65. minúte pekná akcia, ale Holička čistú šancu hostí chytá do náručia. Oravec v 70. minúte krásne vysúva Polucha, ktorý zprvej zvyšuje na 5:0. Ešte prišla šanca hostí v 78. minúte, ale hlavičku H. Obdokoviec chytá Holička. V 88. minúte Bégerovú šancu likviduje brankár hostí. Hostia sa snažili, ale domáce víťazstvo je plne zaslúžené.

Góly: 21. a 34. M. Barta, 40. A. Zelenka, 49. R. Oravec, 70. M. Poluch. R Janus st., 120. OFK: Holička – Sipos (65. M. Poluch), Kochan, Slíž (62. Rusinko), Mesároš, Pavlovič, Oravec, Barta, Hrnčár, Béger, Zelenka (72. J. Ryban).

Vydrany – Topoľčany 6:0 (4:0)

Topoľčany neboli v kompletnej zostave, chýbalo im veľa hráčov. V drese hostí sa predstavili traja Brazílčania a jeden Francúz. Zvyšok tvorili mladí hráči z MFK a do Vydrian cestovali iba jedenásti. Ťažili z toho Vydrany, ktoré hneď od začiatku napádali, mali loptu na svojich kopačkách a vytvárali si šance. Už v 4. minúte otvoril gólový účet Bartal a do šatní sa išlo za stavu 4:0. Po obrátke sa veľa nezmenilo, domáci trochu poľavili, pridali ešte dva góly. Topoľčany sa snažili, ale na zohrané mužstvo domácich to nestačilo. Topoľčany v podstate nemali žiadnu letnú prípravu, v takejto zostave odohrali vôbec svoj prvý zápas.

Góly: 4. a 85. E. Bartal, 15. F. Moďoroši, 28. a 38. L. Belkovics, 90. M. Hrazdílek. R Chlebo, 250. MFK: Arpáš – Silveira, Reis, Nascimento, Akbas, Matejov, Kopkáš, Korman, Grác, Pristáš, Michalík.

Ostatné výsledky: Neded – Svätý Peter 3:2, Kozárovce – Marcelová 2:3, Imeľ – Šurany 3:1, Štúrovo – Nový Život 1:3, V. Lovce – FC Saliby 2:2.

Zostava kola: L. Holička (Hrušovany) – Š. Chalány (Neded), Ntsogo (Svätý Peter), M. Minárik (N. Život), M. Barta (Hrušovany), M. Gubrica (V. Lovce), P. Bódis (Saliby), P. Varga (Imeľ), N. Zsidek (Marcelová), M. Rusňák st. (Tovarníky), E. Bartal (Vydrany).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Partizánske – Myjava 1:1 (0:0)

V úmornej horúčave pohrozili prví hostia. V 13. minúte si Horešov zavrtený roh Gašparík takmer vrazil do bránky, loptu však napokon skrotil. V tej istej minúte ušiel po ľavej strane Vávra a po jeho centri do šestnástky Jorík z dvanástich metrov zakončoval bez prípravy vysoko a nepresne. Technicky zdatní hostia boli aj naďalej nebezpečnejší, ale zo svojej územnej prvopolčasovej prevahy gólový moment nevyťažili. V 54. minúte založili peknú akciu domáci a po Jamborovom cetri Kučera z uhla rozvlnil bočnú sieť. Na druhej strane v 57. minúte Flamikova razantná prízemná strela z dvadsiatich metrov presvišťala vedľa pravej žrde domácej bránky. O štyri minúty sa už hostia tešili, keď sa lopta po rohu dostala až k osamotenému Horešovi a ten ju napálil do siete. V 67. minúte Petreje predĺžil dlhý pas šprintujúcemu Kučerovi, ktorý zvládol súboj medzi dvomi obrancami hostí a z ostrého uhla napálil loptu do brvna. O tri minúty Nový vyhral súboj pri vlastnej šestnástke, loptu posunul po ľavej strane Obžerovi, ktorý vnikol do pokutového územia a tentoraz z uhla ľavačkou prestrelil Solničku. V 87. minúte domáci navrátilec Tkáč milimetrovým lobom za obranu hostí našiel Beňušku, ktorého krížnu strelu po zemi z hranice šestnástky Solnička vytlačil od ľavej tyče. V poslednej minúte mohli strh-núť víťazstvo na svoju stranu aj hostia, ale Zentko s Tkáčom zablokovali Jastrábovi pokus z päťky.

Góly: 70. Kučera – 61. Horeš. R Benko, 300. FK TEMPO: Gašparík – Křapka, Nový, Zentko, Jambor, Januška, Obžera, Mano (46. Blaho), Tkáč, Obert (54. Petreje), Kučera (82. Beňuška)

(MP)

T. Stankovce – Šimonovany 4:0 (3:0)

Do zápasu nastúpili mužstvá s vysokým nasadením a útoky sa striedali v rýchlom slede na oboch stranách. Už v 6. minúte vyšla domácemu mužstvu brilantná akcia, po pravej strane unikol Ďuráči, prihral úplne voľnému Vaškovi a ten nemal problém dopraviť loptu do siete – 1:0. Domáci hráči si vypracovali územnú prevahu a ich agresívna a nátlaková hra robila hosťom značné problémy. V 39. minúte skúšal Vaško z hranice šestnástky pozornosť brankára, ale netrafil bránu. O pár sekúnd si to však vynahradil, dostal loptu do samostatného úniku a sám pred brankárom sa nemýlil – 2:0. Skóre prvého polčasu uzavrel v 44. minúte Repa – 3:0. Domáci hráči hrali neustále v pohode a v 66. minúte pridali ďalší gól po nevinne vyzerajúcej akcii. Repa nevedel čo s loptou, poslal lob na súperovu bránu a preloboval aj brankára – 4:0. Hráči Trenč. Stankoviec podali v tomto zápase veľmi dobrý kolektívny výkon a zaslúžene zvíťazili vysokým rozdielom.

Góly: 6. a 39. Vaško, 44. a 66. Repa, R Kotrec, 250. ŠK SLOVAN: Kopecký – Halás, Sobota, Miro Oršula, Chrenko, Martin Oršula, Hlatký (64. Vida), Gális (46. Hözl), Rybanský, Jánošík (80. Laurinec), Rolinec.

Bánovce – Boleráz 2:2 (1:2)

Domáci na štvrtoligový zápas nastúpili pod vedením nového trénera, ktorým sa stal Viliam Ilko, naposledy pôsobiaci v Topoľčanoch. Pred zápasom sa v Bánovciach strhla búrka, ktorá snáď zakončila búrlivé obdobie v Bánovciach, pretože ešte v piatok sa nevedelo, či vôbec domáci na zápas nastúpia. Počas leta z Bánoviec odišlo až desať hráčov, funkcionári museli nanovo vyskladať nový tím z mladých hráčov. Aj na prvý zápas nastúpili viacerí dorastenci, s výnimkou jedného hráča mali zvyšní pod 20 rokov. Aj preto domáci začali zakríknuto, hostia sa už v 6. minúte ujali vedenia. Domáci sa rýchlo otriasli, po faule Zajaca v šestnástke však rozhodcovská píšťalka zostala nemá. Následne sa do šance dostával Kráľ, ten bol však faulovaný a nariadenú štandardku z 25 m pekne zakrútil Rusnák – 1:1. Hostia po góle prevzali iniciatívu a po nedorozumení domácej obrany s brankárom šli hostia opäť do vedenia – 1:2. V prvom polčase mali hostia i naďalej prevahu, ale bez šancí. Tesne pred odchodom do šatní mohol vyrovnať Kráľ, jeho strele chýbala razancia. Po zmene strán začali domáci náporom, po peknej individuálnej akcii Kyselicu triafa Igaz tyč, no lopta sa odrazila pred Kmeťa, ktorý pohotovo vyrovnal – 2:2. S pribúdajúcimi minútami domácich chytali kŕče, nevládali, ale hostia si vyloženú šancu nedokázali vypracovať, a tak sa body delili. Domáci si po bojovnom výkone na konto pripísali cennú remízu.

Góly: 16. J. Rusnák, 56. Ľ. Kmeťo – 6. T. Bagi, 22. M. Kollár. R Šeben, 200. SPARTAK: Ondruška – Láska, Tabak, Okrucký, Gábriška, Igaz (83. Chrenko), Kyselica, Zajac, Rusnák, Kráľ, Kmeťo.

(MK)

Ostatné výsledky: Častkovce – Prečín 7:1, Trebatice – Hlohovec 0:2, J. Bohunice – Lehota p/Vt. 2:1, Domaniža – Prievidza 5:1, Vrbové malo voľno.