Inzultácia v Práznovciach

Nováčik z Nemčíc si pripísal tri body.

VI. LIGA ObFZ TOPOĽČANY

N. Streda – Krtovce 3:0 (0:0)

Hostia v tomto zápase zaplatili nováčikovskú daň. Výsledok je pre nich veľmi krutý, pretože boli viac ako vyrovnaným súperom. V prvom polčase sa hral vlažný futbal v úmornej horúčave. Šance sa striedali na oboch stranách, gól nedal M. Kováč ani L. Ryban a na druhej strane Murčo trafil hlavou brvno a Chochulovu strelu domáci brankár kryl. V druhom polčase mali oveľa viac šancí hostia, ale medzi 50. až 70. minútou ich privádzal do zúfalstva domáci brankár Košút, ktorý zlikvidoval päť vyložených šancí. Trest prišiel v 73. minúte, keď striedajúci Junás po samostatnom úniku obstrelil brankára – 1:0. Potom mali hostia ďalšie dve šance, ale neskórovali. V 86. minúte sa presadil striedajúci Petrík, keď po samostatnom úniku zvýšil na 2:0. Dielo skazy dokončil nechytateľnou strelou do vinkľa aj do tretice striedajúci hráč – P. Jurík. Domáci získali tri body, no treba povedať, že hostia budú s istotou oživením šiestej ligy.

Góly:73. T. Junás, 86. R. Petrík, 88. P. Jurík. R Petruš, 80. OFK: Košút – Nikodem, Marko, Hlavačka (59. T. Junás), J. Košík, J. Ryban, L. Ryban, M. Kováč, M. Hupka (46. R. Petrík), F. Králik (67. Jurík), P. Krošlák (62. Blaštiak). OFK: Sámela – M. Kopún, Želiska, Vaňo, Chochula (46. Sopka), Jánoš, Candrák (69. T. Kopún), Šimovič, Lisák (46. T. Herda), Horváth, M. Murčo.

Prečítajte si tiež: Kto kam prestúpil v našom okrese? Čítajte

V. Ripňany – Čermany 2:1 (1:1)

Domáci začali dobre a už v 5. minúte sa ujali vedenia. M. Štetka miesto strely volil ešte prihrávku a Kopčan do prázdnej bránky otvoril skóre – 1:0. Súper po góle na dlhé minúty ovládol hru, bol lepší a zaslúžene i vyrovnal v 14. minúte. Aj za nerozhodného stavu boli Čermany lepším mužstvom, domácich spasil v 77. minúte Gocala, ktorý vysoko napádal brankára hostí, ktorý urobil fatálnu chybu a bolo 2:1. Domáci si pripísali na konto šťastné víťazstvo, pretože hostia boli dve tretiny zápasu lepším mužstvom. Čermany si nezaslúžili prehrať, ale aj taký je futbal. K dobrému zápasu prispela aj rozhodcovská trojica.

Góly: 5. Š. Kopčan, 77. M. Gocala – 14. M. Kolmokov, R Pastor, 50. OFK: Szkuban – Goga (5. Š. Pánik), Bosý (30. Krasňanský), Hertel, I. Vlasák, M. Štetka (74. Gocala), Chovanec, Mako, S. Svorad (86. M. Mikula), Kopčan (89. Judák), A. Štetka. OFK: Š. Kuchtiak – Chňapko, Gubáň, I. Prostredný, Vrabec, Bisák, D. Hruboň, M. Martonka (68. Sedmák), M. Gerši (57. Chudý), Kolmokov, P. Hruboň.

Krnča – Rajčany 2:3 (0:1)

V dusnom počasí sa zápas začal v slušnom tempe. Iniciatívu prevzali domáci, svoje dve šance však nepremenili. Do vedenia išli hostia strelou zvnútra šestnástky po chybe domáceho obrancu. V druhom polčase bola snaha domácich odmenená vyrovnávajúcim gólom z penalty. Takticky a rozumne hrajúcich hostí to však nezlomilo a po brejku išli opäť do vedenia a po nasledujúcom góle J. Dovalovského už do dvojgólového – 1:3. Domáci v závere hostí zavreli na ich polovičku, premenili však iba jednu šancu, keď pri ostatných hostí podržal výborný brankár. Tri body si po taktickom výkone odnášajú hostia.

Góly: 50. J. Krošlák (11 m), 86. J. Fráter – 9. T. Blaho, 55. P. Rodina, 82. J. Dovalovský. R P. Rybanský, 80. OFK: V. Herda – Š. Remeň, Hatala (46. J. Krošlák), Chrkavý, Zubaj, Škvarenina, Mišovič, Fráter, M. Meluš, D. Košík, Kačina. TJ: Jankech – Brňo, J. Rodina, J. Jankovič, Jaško, V. Legéň, T. Jankovič, Polúch, Blaho, J. Dovalovský, P. Rodina.

Ludanice – Chrabrany 1:2 (0:2)

V prvom polčase domáci hráči akoby zostali mysľou ešte na dovolenkách, hostia sa ujali vedenia v 6. minúte po hrubej chybe v defenzíve. Opätovne po chybe domácich hráčov sa hostia o pár chvíľ strelecky presadili i po druhýkrát. Hostia v prvom polčase dominovali, boli behavejší a zaslúžili si polčas vyhrať. Pred odchodom do šatní si pološance vypracovali i domáci, ale nedokázali ich využiť. V druhom polčase začali domáci náporom a Uhlárom znížili na 1:2. Keby domáci v druhom polčase strelili štyri až päť gólov, tak nikto nemôže protestovať. Rovnako tak však i v prvom polčase dobré tri-štyri príležitosti nevyužili ani hostia. Hoci sa v niektorých momentoch na ihrisku trochu iskrilo, rozhodcovia zápas zvládli.

Góly: 63. M. Uhlár – 6. a 39. P. Herda. R Žitňanský, ČK: 78. J. Žovinec – 60. M. Mikát, 80. OFK: Žovic – Géci (58. Žovinec), Čerňan, Blaho, Šuchman, Bisák, Bačovský, Král, Uhlár, Candrák, Z. Holek. OFK: Priečko – M. Holek, Labuda, Lovás, Balajka (90. Vaňo), Mikát, Pastva (26. Vančo, 71. Šupa, 87. Kľačanský), Jakub Lacika, P. Herda, Kišš, Malinka.

Závada – V. Dvorany 0:3 (0:0)

V prvom polčase mali obe mužstvá po dve šance, ale gól nepadol. Po zmene strán boli hostia kombinačne lepší, strelili tri góly a zaslúžene vyhrali.

Góly: 65. T. Rybanský, 69. D. Blaško, 82. M. Jančovič, R Košecký, 100. OŠK: Božik – Buc, D. Herda, S. Frank, M. Hazda, Mário Herda (70. H. Herda), T. Hazda, M. Lacika (76. Janček), Lacena, Grznár, R. Milata. TJ: Uhlár – T. Rybanský, Blaško, T. Rybanský, E. Rybanský (88. D. Rybanský), V. Rybanský, J. Jančovič, P. Zachar, M. Jančovič, T. Jančovič, Ľ. Bisták.

V. Bedzany – Bojná 2:2 (0:0)

Domáci v prvom polčase zatlačili súpera peknou kombinačnou hrou, ale tri šance zostali nevyužité. Po zmene strán dali hostia z ojedinelej akcie gól na 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale prišiel nešťastný vlastný gól po hrubej chybe. Našťastie sa domácim ešte podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Za aktivitu si domáci zaslúžili vyhrať, ale doplatili na nepremieňanie vyložených šancí.

Góly: 81. M. Tlstý, 89. M. Hustý – 46. R. Medek, 88. vlastný (J. Hollý). R Tomka, 120. TJ SLOVAN: Barienčík – P. Ondruška, J. Ladický, Tlstý, Matuškovič, Hollý, M. Hustý, Koprda, Žák, Gerbel, Mucha. TJ SLOVAN: Stopa – Javornícky, M. Jančovič, M. Koštiak, Pavlik, M. Šobáň (10. M. Kúdela), M. Ďurák (83. M. Ďurák), P. Jančovič, R. Medek (60. R. Šobáň), Markovič, Ducký.

Nemčice – Prašice 3:1 (2:0)

Futbalisti Nemčíc sa po roku vrátili späť do šiestej ligy a chceli domácim fanúšikom predviesť dobrý výkon. Domáci ovládli hru hneď v úvode a rýchlo strelili i prvý gól, keď sa po presnej prihrávke Šmitalu presadil L. Višňovský – 1:0. Domáci pokračovali v tlaku, v 15. minúte po prihrávke Síleša zvýšil na 2:0 Geschnábel. Domáci v prvom polčase jasne dominovali. Po zmene strán hostia pridali, ovládli hru a Streďanským i skorigovali stav na 2:1. V závere zápasu domácim vyšla výborná akcia, kedy sa sám na bránku hostí rútil Slovák a upravil stav na konečných 3:1. V slušnej atmosfére zvládla zápas aj rozhodcovská trojica. Fanúšikovia zaslúžene domácich hráčov odmenili potleskom. Vstup do VI. ligy po roku Nemčiciam vyšiel.

Góly: 8. L. Višňovský, 15. A. Geschnábel, 84. M. Slovák – 64. M. Streďanský. R Wenderla, 80. TJ: Čuhák – Matušík, Slovák (88. M. Pavlík), J. Halo, Schuchman, Sileš, Ďaďan, Šmitala, M. Jančovič (77. J. Košecký), L. Višňovský (62. Martiška), Geschnábel. OFK: Pagáč – Streďanský, Urminský, Bajzík, Juraj Lacika, Síleš, Grznár, Pátrovič (46. Pikna), Priecel (79. Režo), Šimune, Belák (65. P. Grežďo).

Práznovce – Preseľany 3:2 (1:1) – nedohrané

V priemernom zápase videli diváci až päť gólov, keď domáci dokázali otočiť z 1:2 na 3:2. V nadstavenom čase sa na ihrisku začalo iskriť, na čo doplatili vylúčeniami dvaja hráči. Hneď na to však hosťujúci hráč inzultoval hlavného rozhodcu a ten zápas predčasne ukončil...

Góly: 3. (11 m) a 77. D. Mikuláš, 52. L. Lukačovič – 14. a 47. M. Piterka. R Kiss, ČK: 90. M. Macko – 90. F. Vaverka, 80. OFK: Macko – Zubák, Paulovič (56. Jamrich), Dálik, R. Bartoník, P. Krajčík, Holeščák, Markusík, Janček (68. Uhrovský), L. Lukačovič (89. Karl st.), D. Mikuláš. TJ SLOVAN: Fúska – Benca, J. Guniš, Daňovič, Svocák, Kuna, Marek Šiška, Kapusta, Križan (55. Vaverka), P. Kasana (75. M. Kasana), M. Piterka (64. Domanický).

Zostava kola: R. Košút (N. Streda) – M. Nikodém (N. Streda), J. Hollý (V. Bedzany), J. Hertel (V. Ripňany), P. Rodina (Rajčany) – M. Piterka (Preseľany), M. Horváth (Krtovce), Ľ. Šmitala (Nemčice), P. Herda (Chrabrany) – D. Blaško (V. Dvorany), D. Mikuláš (Práznovce).