Štvrtoligistom sa vonku nedarilo

Šimonovany doma rozstrieľali omladené Bánovce.

Z pohárového zápasu Šimonovany - Hrušovany 3:2.Z pohárového zápasu Šimonovany - Hrušovany 3:2. (Zdroj: PETER PARGÁČ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Šurany – H. Obdokovce 5:0 (1:0)

Domáci pôsobili unaveným dojmom, napriek tomu si vypracovali kopu šancí. Jedinú v prvom polčase zúžitkoval Tvrdoň. V 53. minúte Balážik nevyrovnal, penaltu kopol nad bránu a dal domácim impulz na prebratie. Po centri Mojka zdupľoval náskok Šurian Švajda. Tretí gól po individuálnej akcii pridal Brath, štvrtý hlavičkou Halás a skóre uzatváral Tvrdoň.

Góly: 45. a 83. J. Tvrdoň, 60. M. Švajda, 71. P. Brath, 79. M. Halás. R Szalai, 100. OTJ: Bránsky – Košlab, Karl, Kupec (30. Svoboda), P. Martiška, Sova, Balážik, Michalec, Zsebi, Vaňo, M. Martiška.

Svätý Peter – Hrušovany 2:1 (1:0)

Úvod patril hosťom, po občerstvovacej pauze začal stíhať i Svätý Peter. Veterán Július Lakatoš si vypýtal dve penalty a obe s istotou premenil, dráma začala hneď po druhej, keď v 73. minúte znížil po chybe v obrane Zelenka. Záver bol dramatický, Hrušovany sa tlačili vpred, ale v bráne súpera stál výborný Bilkó chránený poctivou obranou.

Góly: 44. a 70. (oba z 11 m) J. Lakatoš – 73. A. Zelenka. R Obeda, 300. OFK: Holička – Sipos, Kochan, Slíž, Mesároš, Pavlovič (54. R. Oravec), Rusinko (73. Ryban), Hrnčár, Jankovič, Barta (65. Zelenka), Béger.

Imeľ – Tovarníky 4:0 (1:0)

Pohľadnú cestu domácich za troma bodmi naštartoval Gamkrelidze, keď obstrelil Mikuláša. Imeľ servíroval peknej návšteve pekné akcie ako na bežiacom páse, po dvoch zlepených kusoch Oršolíka ušiel obrane Gál, kolmicu zužitkoval na pečať na 4:0. Tovarníky boli pri Baloghových žŕdkach iba sporadicky.

Góly: 14. G. Gamkrelidze, 50. a 54. T. Oršolík, 81. R. Gál. R Barcík, 200. OFK: Mikuláš – Sák, Kapusta, Milič (77. Goga), Fiala (62. Húdok), Královič, V. Candrák, R. Rusňák, M. Rusňák st., M. Rusňák ml. (69. Sečanský), A. Candrák.

Topoľčany – V. Lovce odložené na 29. 8.

Ostatné výsledky: Marcelová – Štúrovo 1:0, Kolárovo – Kozárovce 2:0, FC Saliby – Neded 0:0, Nový Život – Vydrany 0:3.

16. H. Obdokovce 2 0 0 2 0:10 0 (0)

Zostava kola: V. Bilkó (Svätý Peter) – N. Szigeti (Kolárovo), P. Ďurica (Vydrany), S. Ďuriš (Neded) – E. Bartal (Vydrany), P. Varga (Imeľ), P. Németh (Marcelová), L. Turan (Šurany), D. Bende (Kolárovo), P. Bódis (Saliby) – G. Gamkrelidze (Imeľ).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Partizánske – Tr. Stankovce 0:0

V 8. minúte domáci založili kombinačnú akciu na pravej strane, avšak Tkáčov prienik do šestnástky zastavil Zemanovič. V 14. minúte po Zaťkovej štandardke Čibík vyhral súboj s Gašparíkom na hranici malého vápna, no lopta z jeho hlavy letela vysoko nad domácu bránku. O tri minúty Kučera unikol po ľavej strane, jeho strelu z uhla Zemanovič vyboxoval a následne pri pravej žrdi schoval v rukaviciach Obertovu hlavičku, ktorej predchádzal center Obžeru. V 26. minúte unikol od poliacej čiary Kučera, ale jeho spätnú prihrávku z uhla si Zemanovič postrážil. V 43. minúte sa po Škvarkovom rohu dostala lopta až k Zaťkovi, no jeho strelu zo štrnástich metrov Mano tečoval nad domácu bránku. V poslednej minúte prvého polčasu sa vrútil do domácej šestnástky Škvarka, ale Gašparík včasným vybehnutím vyrazil loptu na roh. V 57. minúte Antošíkovu strelu z dvadsiatich dvoch metrov zastavil pred päťkou Ďuráči, ktorého pohotové zakončenie Gašparík spacifikoval na bránkovej čiare. Na druhej strane v 64. minúte rozbehol rýchlu akciu Tkáč, lopta cez Obžeru putovala k Petrejemu, ktorého zakončenie z rohu päťky Zemanovič schoval v rukaviciach. V 72. minúte Kučera nabil nabiehajúcemu Novému, ktorého strela po zemi zo štrnástich metrov nemala správny smer. V 77. minúte ušiel po pravej strane Kučera a z jeho prihrávky pred malé vápno Tkáč poslal loptu vedľa ľavej tyče. V 84. minúte sa prekľučkoval do šestnástky hostí Tkáč a jeho tečovanú strelu Zemanovič s námahou vytlačil od ľavej žrde. V závere stretnutia si odbil debut medzi mužmi domáci odchovanec Marek Košík.

R Božík, 360. FK TEMPO: Gašparík – Křapka, Nový, Jambor, Beňuška, Januška, Obžera, Mano (46. Petreje, 85. Košík), Tkáč, Obert (81. Zentko), Kučera. ⋌(MP)

Šimonovany – Bánovce 5:0 (3:0)

Šimonovany sa potrebovali rehabilitovať po zlom výsledku v prvom kole a v nedeľnom zápase im k tomu plne dopomohol i súper z Bánoviec, ktorý prišiel oproti minulým sezónam v značne pozmenenej zostave. Hostia prišli do Šimonovian brániť, aby nedostali väčší gólový prídel. Počas celých 90 minút sa hra odvíjala pred bránkou hostí a bolo len otázkou času, kedy domáci po prvýkrát prelomia obranu hostí. Úvodná dvadsaťminútovka sa niesla v znamení veľkého zahadzovania šancí, keď sa hráči doslova ponúkali. Bránku hostí odomkol v 22. minúte Miroslav Oršula hlavou po rohu Rybanského – 1:0. O desať minút pridal druhý gól Gális, ktorý z troch metrov umiestnil do bránky ďalšiu presnú prihrávku Rybanského. Rybanský svoj prihrávkový hetrik zavŕšil v 39. minúte, keď z vlastnej polovice poslal do úniku Chrenka, a ten obišiel i brankára a z uhla zvýšil na 3:0. Aj po zmene strán sa obraz hry vôbec nezmenil. V 65. minúte pridal štvrtý gól domácich J. Jánošík po ďalšom výborne kopnutom rohu Rybanského a následnej skrumáži v šestnástke prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Na konečných 5:0 zavŕšil skóre aktívne hrajúci Sobota, keď najvyššie vyskočil na center Chrenka.

Góly: 22. Miro Oršula, 32. D. Gális, 39. P. Chrenko, 65. J. Jánošík, 81. M. Sobota. R Oselský, 250. ŠK SLOVAN: Kopecký (81. Beňuška) – Vida (78. Varga), Hözl (63. Bartošek), Halás, Sobota, Miro Oršula, Rybanský, Chrenko, Gális, Jánošík, Žiak. SPARTAK: Ondruška – Hrabal, Tabak, Pakanec (46. Okrucký), Gábriška, Igaz, Kyselica, Rusnák, Zajac, Kráľ (54. Láska), Kmeťo (65. D. Chrenko).

PETER LETAVAY

Ostatné výsledky: Myjava – Lehota p/Vt. 1:0, Prievidza – Častkovce 2:2, Hlohovec – Vrbové 2:1, Boleráz – Domaniža 1:1. Prečín – Trebatice 2:1, J. Bohunice mali voľno.

1. Hlohovec 2 2 0 0 4:1 6

2. Častkovce 2 1 1 0 9:3 4

3. Domaniža 2 1 1 0 6:2 4

4. Tr. Stankovce 2 1 1 0 4:0 4

5. Myjava 2 1 1 0 2:1 4

6. Šimonovany 2 1 0 1 5:4 3

7. J. Bohunice 1 1 0 0 2:1 3

8. Prečín 2 1 0 1 3:8 3