Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Šesť gólov v sieti Jacoviec

Bošany svoj prvý jesenný zápas nedohrali.

Jacovce po domácej výhre nad Krušovcami inkasovali u nováčika z Rumanovej až šesť gólov. Krušovce získali prvý bod v sezóne za remízu v Bábe.Jacovce po domácej výhre nad Krušovcami inkasovali u nováčika z Rumanovej až šesť gólov. Krušovce získali prvý bod v sezóne za remízu v Bábe. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

V. LIGA STRED

Kovarce – V. Zálužie 1:3 (1:2)

Do Kovariec prišlo vyspelé, kvalitné mužstvo. Od začiatku zápasu diktovali hostia tempo hry. Zákonite sa presadili aj strelecky, keď po góloch Andrášika a Pograna viedli po 24. minútach hry už 0:2. Potom sa osmelili aj domáci a po rýchlom protiútoku koriguje Vorčák – 1:2. Do polčasu sa ale posledne menovaný spoločne s hosťujúcim Š. Megom porúčali predčasne pod sprchy. Druhý polčas patril opäť Ulaku, ktorý držal opraty zápasu pevne vo svojich rukách. Domáci sa nevedeli vôbec presadiť a hostia po viacerých príležitostiach využili tú Pogranovu a stanovili konečné skóre na 1:3. Domáci funkcionári a hráči ďakujú svojmu fan-klubu za mohutné povzbudzovanie.

Góly: 29. M. Vorčák – 14. M. Andrášik, 24. a 78. M. Pogran. R Záhumenský, ČK: 41. M. Vorčák – 41. Š. Mego, 150. OFK: Vrbjar – Belan (46. Vrábel), Zachara (83. F. Jančovič), J. Švec, Kerek, M. Švec, Mekýš (60. E. Gregor), Maruna, M. Gregor, Kšinant (89. Karcol), Vorčák.

Rumanová – Jacovce 6:2 (3:1)

V Rumanovej videli diváci pohľadné ofenzívne divadlo s bohatou gólovou úrodou. Po dvoch štandardkách bol stav 1:1, ale dva zlepené góly ŠK určili polčasový stav. Jacovce sa nevzdávali, vrátili sa do zápasu, ale útočný uragán konopásekovcov bol nad ich sily.

Góly: 7. a 54. (11 m). L. Sudovský, 13. T. Baláž, 18. M. Gardian, 59. L. Trnka, 74. M. Petrík – 10. M. Bazala, 51. M. Kaman. R Mráz, 150. TJ DRUŽSTEVNÍK: Jamrich (19. Glos) – D. Chrenko (67. Cikatricis), Bajzík (76. Beňo), Ondrka, P. Švec, Kaman (88. J. Švec), Piterka, Bujna (52. Paulovič), Bukvay, M. Chrenko, Bazala.

Báb – Krušovce 1:1 (0:0)

Prvý polčas bol v réžii domácich, ktorí si vypracovali aj šance. Vindiš kopol priamy kop nad bránu, Švihorík mieril zboku do konštrukcie, Kurejovu strelu vyrazil brankár. V 40. minúte trafil Vindiš zvnútra 16-tky žrď. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Vyhrávali však hostia z krídelnej akcie, bola to ich jediná vyložená príležitosť v zápase. Domácim chýbalo lepšie premieňanie šancí, nakoniec sa tešili z vyrovnania po hlavičke Horáka.

Góly: 90. T. Horák – 74. D. Vrajko. R Floriš, 150. TJ SLOVAN: Križma – Novotný (69. Fabrici), Trudman, J. Čuhák, I. Sporina, Murko, Lacena (85. M. Masaryk), Omelka, Goga Vrajko (76. Gális), V. Masaryk (90. Hubinský)

Pata – Oponice 3:0 (0:0)

Favorit mal prevahu, hostia pohrozili len z ojedinelého brejku. Veľké šance Čuláka, Dvorského a Pilovcov zostali nevyužité. Brankár Oponíc Hudok chytal výborne. Trápenie Patanov ukončil až V. Pilo po peknej akcii. Dvorský pridal šťastný druhý gól a skóre uzavrel Virág do prázdnej brány.

Góly: 57. V. Pilo, 73. T. Dvorský, 85. M. Virág. R Bazsó, 250. TJ: Hudok – Krošlák, Mondrek, Aneštík, Adamkovič, Gaži (56. D. Gerši), A. Gerši, F. Gerši (69. Svorad), Ďuriš (19. Tóth), R. Gerši (69. Januška), Bartošek.

Nevidzany – Solčany 3:3 (0:1)

Zápas dvoch polčasov nadpriemernej kvality. Prvý polčas patril Solčanom, vyhrávali súboje, dominovali na ihrisku. Po obrátke obe mužstvá začali aktívne, Bracho dal na 0:2, ale potom prišla 12-minútovka Nevidzian, ktoré otočili na 3:2. V závere zápasu Solčany vrhli všetko do útoku a Soboňa vyrovnal.

Góly: 50. P. Drgoňa, 59. M. Fröhlich, 62. R. Žikavský (11 m) – 22. M. Hupka, 48. J. Bracho, 74. D. Soboňa. R Miksa, 100. OFK: Michalec – Gábriš (63. Ondruš), Doležaj, Kuna, Mančík, Ladický, Hupka, Bracho, Mrázik (52. Ducký), Urminský, Soboňa.

Ostatné výsledky: Lapáš – Alekšince 1:0, Ivanka – H. Kráľová 2:0, Čeľadice – Zbehy 0:1.

16. H. Kráľová 2 0 0 2 0:6 0 (-3)

Zostava kola: Ľ. Rusnák (Zbehy) – M. Keszeg (Nevidzany), R. Trudman (Krušovce), A. Novák (Pata), M. Hupka (Solčany), M. Kurej (Báb), L. Trnka (Rumanová), M. Pogran (V. Zálužie), T. Čičo (Ivanka), A. Galbička (Lapáš), T. Jánošov (Čeľadice)

V. LIGA SEVER

Uhrovec – Tr. Turná 5:1 (2:1)

Domáci mali celozápasovú prevahu a už v 14. minúte Masarovič otvoril skóre stretnutia – 1:0. Hosťom vyšla akcia v 24. minúte, Kováč vyrovnal na 1:1. Aj napriek tlaku sa domácim skórovať dlho nedarilo, pošťastilo sa im až v 42. minúte, kedy si hostia strelili vlastenca. Po zmene strán Uhrovec konečne začal svoje šance využívať, a tak sa zrodilo zaslúžené vysoké víťazstvo. Hostia smerom dopredu neboli príliš aktívni, tri body zostali zaslúžene doma.

Góly: 14. a 64. A. Masarovič, 42. vlastný (A. Sedláček), 49. L. Vavro, 60. M. Pavlovič – 24. J. Kováč. ČK: 69. P. Havier (Tr. Turná) po druhej ŽK.

Chocholná-V. – Bošany 9:0 (9:0) nedohrané

Hostia pricestovali do Chocholnej-Velčíc iba s deviatimi. Domáci položili základy víťazstva už v samom úvode, keď sa presadil Lukša. Strelecky sa darilo najmä Brlejovi, ktorý sa presadil štyrikrát. Brankár hostí do 45. minúty ťahal loptu zo siete až deväťkrát. Keďže v polčasovej prestávke klesol počet hráčov Bošian pod sedem, stretnutie musel hlavný rozhodca ukončiť predčasne.

Góly: 1. M. Lukša, 3. a 20. J. Tuharský, 13., 36., 39. a 43. P. Brlej, 41. J. Cingel, 44. L. Sabadka.

Brvnište – V. Uherce 2:1 (1:1)

Domáci po výhre v Podmaníne chceli pridať ďalšie body. Už v 5. minúte sa strelecky presadil Hrbek. Ďalšie góly sa Brvnišťanom nepodarilo pridať a v 33. minúte súper vyrovnal Cígerom. Aj nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, keď v 48. minúte Kolembus dal druhý, a ako sa ukázalo, aj víťazný gól.

Góly: 5. Hrbek, 48. Kolembus – 33. Cíger.

Ostatné výsledky: Podolie – Cigeľ 0:4, Z. Kostoľany – Kanianka 2:1, V. Hradná – Plevník-Drienové 2:1, Podmanín – D. Vestenice 5:0, Kvašov – Ladce 3:1.

8. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  9. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  1. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
  2. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  5. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  6. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  7. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 995

V Žiline zastavili mladého muža z okresu Topoľčany. Prekročil rýchlosť a nafúkal 1,31 promile.

2 h

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

7 h
Marek Kováčech (vpravo) po zápase v rakúskej lige. Vľavo je ďalší bývalý hráč Topoľčian - Ľubomír Jadroň.

V Rakúsku sa mu páči, zmluvu už predlžil o ďalší rok.