Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Jacovce, Krušovce i Solčany vonku s bodom

Tri body za výhru si pripísal Uhrovec.

V predošlom kole porazili Jacovce na domácom ihrisku Kovarce.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

V. LIGA SEVER

Uhrovec – Kanianka 2:0 (1:0)

Pred peknou diváckou kulisou sa hral dobrý futbal v podaní oboch celkov. Šance sa striedali na oboch stranách, domácich poslal do vedenia Vavro. Aj po zmene strán sa hral rýchly futbal, Bežo pridal druhý gól domácich, a tak si Uhrovec víťazstvo už postrážil.

Góly: 29. L. Vavro, 56. J. Bežo.

Veľká Hradná – Bošany 5:2 (4:1)

V 8. minúte po faule na Straku v pokutovom území otvoril skóre M. Kováč. Už o minútu neskôr potrestal chybu hosťujúceho brankára pri zlom vybehnutí M. Hilčík. V 12. minúte na 3:0 po peknom centri zvýšil M. Baláž. Domáci poľavili a do hry sa viac dostali hostia. V 26. minúte znížil na 3:1 S. Petrovič, keď jeho strelu brankár Guňovský vytlačil na tyč, ale proti dorážke bol bezmocný. V 38. minúte vystihol rozohrávku Kyjac a po rýchlej kombinačnej akcii stanovil polčasový výsledok na 4:1 Baláž. V 67. minúte strelou ponad múr zo štandardnej situácie znížil na 4:2 Aršič. V ďalšom priebehu vynikli obaja gólmani. Skóre na 5:2 uzavrel po faule v šestnástke na Baláža M. Kováč.

Góly: 9. a 89. Michal Kováč (2 z 11m), 11. M. Hilčík, 14. a 39. M. Baláž – 26. S. Petrović, 52. M. Aršić.

Chocholná-Vel. – V. Uherce 1:0 (0:0)

Chocholná-Velčice v domácom prostredí potvrdila úlohu mierneho favorita. Rozhodnutie priniesol až záver zápasu, keď tri minúty pred koncom rozhodol o tom, že body zostanú doma Cingel.

Gól: 87. Cingel.

Ostatné výsledky: Z. Kostoľany – Cigeľ 0:2, D. Vestenice – Ladce 5:0, Kvašov – Plevník 6:2, Podmanín – Tr. Turná 5:1, Brvnište – Podolie 2:2.

Kovarce – Krušovce 1:1 (0:0)

V okresnom derby sa hral kvalitný futbal. Hostia prišli v oklieštenej zostave, ale zo začiatku boli aktívnejší. Domáci po prvej pätnásťminútovke preradili na vyšší prevodový stupeň a vypracovali si aj šance. Kutňanského strela či Kšinantová štandartka neskončili v sieti alternatívneho brankára V. Masaryka.

Druhých 45 minút začali lepšie domáci, keď Gregor otvára skóre zápasu. Potom mohli Kovarce v priebehu niekoľkých minút rozhodnúť, ale nedokázali využiť ani tie najvyloženejšie šance. Zákonite hostia trestali a dokázali už do konca zápasu ubrániť nerozhodný stav.

Góly: 48. M. Gregor – 70. D. Vrajko. R Opatovský, 200. OFK: Vrbjar – Belan, Zachara, J. Švec, Vrábel, E. Gregor (88. Juritka), M. Švec, Maruna, M. Gregor, Kšinant, Kutňanský (65. F. Jančovič). TJ SLOVAN: V. Masaryk – Šutovský, Krško, J. Čuhák, Murko, Lacena, Golis, Omelka (81. Urbanec), Sporina, Goga, Vrajko (90. Novotný).

Pata – Solčany 0:0

Už prvý polčas príliš fanúšikov nenadchol. Úvodnú šancu mali hostia, potom T. Pilo zblízka mieril do brankára. Po hlavičkovom súboji musel v 40. minúte odstúpiť Raček. Domáci sa nevedeli dostať do tempa, hostia hrozili z ojedinelých brejkov. Rozhodnutie na nohe mal T. Pilo, ale trafil žrď, a Virág z dorážky len bočnú sieť. Hostia zaslúžene vybojovali bod.

R Ľ. Janček, 150. OFK: Michalec – Ondruš, Doležaj, Kuna, Mančík, Ladický, Hupka, Mrázik, Ducký (19. Španko), Urminský (85. Michalík), Soboňa.

H. Kráľová – Oponice 2:1 (1:0)

Domáci sa usadili na polovici súpera, vytvorili si strelecké príležitosti, mali aj štandardky, ale do brány sa dostala do prestávky len jedna lopta. Priamy kop Frkalu vyrazil Hudok do brvna a D. Kotlár dorážal – 1:0. Z ojedinelého protiútoku hostia po centri vyrovnali. H. Kráľová strhla vedenie na svoju stranu po rohu a hostia ešte dvakrát zachraňovali na čiare. Domáci si zápas zdramatizovali zlou koncovkou, ale víťazstvo je zaslúžené.

Góly: 34. D. Kotlár, 87. D. Rábek – 78. J. Gaži. ČK: 90. R. Gerši (O). R Janík, 200. TJ: Hudok – Krošlák (68. Belohorec), Mondek, Aneštík, D. Gerši, Adamkovič, Gaži, F. Gerši, Pagáč, Ďuriš (56. Maňuch), R. Gerši.

Čeľadice – Jacovce 1:1 (1:0)

Čeľadice opäť nastúpili v nie ideálnej zostave, veľa hráčov je zranených, príležitosť dostali dorastenci. V prvom polčase mali domáci viac z hry, po akcii zľava skóroval Kminiak. Následne Čalád nastrelil brvno, sľubné šance sa neujali. Po obrátke prebrali iniciatívu hostia, vytvárali si mnoho šancí. Bujna vyrovnal po chybe domácich, a tak sa zrodila remíza.

Góly: 15. Ľ. Kminiak – 70. R. Bujna. R Gočala, 100. TJ: Jamrich – Zigo, Švec (22. Bujna), Bajzík, Ondrka, Paulovič (84. D. Chrenko), Kaman, Piterka, Bukvay, M. Chrenko, Bazala.

Ostatné výsledky: Báb – Rumanová 3:1, Ivanka – Alekšince 1:5. Nevidzany – V. Zálužie 2:1, Lapáš – Zbehy 4:0.

16. Oponice 4 0 1 3 2:10 1 (-5)

Zostava kola: M. Horvát (Nevidzany) – P. Doležaj (Solčany), M. Krško (Krušovce), D. Tóth (H. Kráľová) – J. Vindiš (Báb), P. Daniš (Alekšince), R. Bujna (Jacovce), L. Valachy (Čeľadice) – A. Galbička, M. Farkaš (Lapáš), D. Vrajko (Krušovce).

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Hľadajú nezvestnú 39-ročnú Marcelu

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po niekoľko mesiacov nezvestnej 39-ročnej Marcele Žikavskej z Topoľčian. Z domu odišla ešte vo februári a odvtedy sa príbuzným neozvala.

Po prekonaní meningitídy zostal paralyzovaný. Z následkov sa dostal vďaka rehabilitácii

Po siedmich rokoch trápenia sa Rudolf Matejovič dostal zo zajatia obmedzenej motoriky. Na vyhovujúcu formu rehabilitácie si na Slovensku netrúfol nikto. Na pozoruhodný výsledok rehabilitácie sa prišli pozrieť aj Nóri.

Topoľčany potrebovali predĺženie

Topoľčianskym hokejistom súper z Trnavy nepasuje. Aj na domácom ľade sa opäť s tradičným účastníkom I. ligy vytrápili.