Piatok, 16. november, 2018 | Meniny má Agnesa

Jacovce, Krušovce i Solčany vonku s bodom

Tri body za výhru si pripísal Uhrovec.

V predošlom kole porazili Jacovce na domácom ihrisku Kovarce.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

V. LIGA SEVER

Uhrovec – Kanianka 2:0 (1:0)

Pred peknou diváckou kulisou sa hral dobrý futbal v podaní oboch celkov. Šance sa striedali na oboch stranách, domácich poslal do vedenia Vavro. Aj po zmene strán sa hral rýchly futbal, Bežo pridal druhý gól domácich, a tak si Uhrovec víťazstvo už postrážil.

Góly: 29. L. Vavro, 56. J. Bežo.

Veľká Hradná – Bošany 5:2 (4:1)

V 8. minúte po faule na Straku v pokutovom území otvoril skóre M. Kováč. Už o minútu neskôr potrestal chybu hosťujúceho brankára pri zlom vybehnutí M. Hilčík. V 12. minúte na 3:0 po peknom centri zvýšil M. Baláž. Domáci poľavili a do hry sa viac dostali hostia. V 26. minúte znížil na 3:1 S. Petrovič, keď jeho strelu brankár Guňovský vytlačil na tyč, ale proti dorážke bol bezmocný. V 38. minúte vystihol rozohrávku Kyjac a po rýchlej kombinačnej akcii stanovil polčasový výsledok na 4:1 Baláž. V 67. minúte strelou ponad múr zo štandardnej situácie znížil na 4:2 Aršič. V ďalšom priebehu vynikli obaja gólmani. Skóre na 5:2 uzavrel po faule v šestnástke na Baláža M. Kováč.

Góly: 9. a 89. Michal Kováč (2 z 11m), 11. M. Hilčík, 14. a 39. M. Baláž – 26. S. Petrović, 52. M. Aršić.

Chocholná-Vel. – V. Uherce 1:0 (0:0)

Chocholná-Velčice v domácom prostredí potvrdila úlohu mierneho favorita. Rozhodnutie priniesol až záver zápasu, keď tri minúty pred koncom rozhodol o tom, že body zostanú doma Cingel.

Gól: 87. Cingel.

Ostatné výsledky: Z. Kostoľany – Cigeľ 0:2, D. Vestenice – Ladce 5:0, Kvašov – Plevník 6:2, Podmanín – Tr. Turná 5:1, Brvnište – Podolie 2:2.

Kovarce – Krušovce 1:1 (0:0)

V okresnom derby sa hral kvalitný futbal. Hostia prišli v oklieštenej zostave, ale zo začiatku boli aktívnejší. Domáci po prvej pätnásťminútovke preradili na vyšší prevodový stupeň a vypracovali si aj šance. Kutňanského strela či Kšinantová štandartka neskončili v sieti alternatívneho brankára V. Masaryka.

Načítavám video...

Druhých 45 minút začali lepšie domáci, keď Gregor otvára skóre zápasu. Potom mohli Kovarce v priebehu niekoľkých minút rozhodnúť, ale nedokázali využiť ani tie najvyloženejšie šance. Zákonite hostia trestali a dokázali už do konca zápasu ubrániť nerozhodný stav.

Góly: 48. M. Gregor – 70. D. Vrajko. R Opatovský, 200. OFK: Vrbjar – Belan, Zachara, J. Švec, Vrábel, E. Gregor (88. Juritka), M. Švec, Maruna, M. Gregor, Kšinant, Kutňanský (65. F. Jančovič). TJ SLOVAN: V. Masaryk – Šutovský, Krško, J. Čuhák, Murko, Lacena, Golis, Omelka (81. Urbanec), Sporina, Goga, Vrajko (90. Novotný).

Pata – Solčany 0:0

Už prvý polčas príliš fanúšikov nenadchol. Úvodnú šancu mali hostia, potom T. Pilo zblízka mieril do brankára. Po hlavičkovom súboji musel v 40. minúte odstúpiť Raček. Domáci sa nevedeli dostať do tempa, hostia hrozili z ojedinelých brejkov. Rozhodnutie na nohe mal T. Pilo, ale trafil žrď, a Virág z dorážky len bočnú sieť. Hostia zaslúžene vybojovali bod.

R Ľ. Janček, 150. OFK: Michalec – Ondruš, Doležaj, Kuna, Mančík, Ladický, Hupka, Mrázik, Ducký (19. Španko), Urminský (85. Michalík), Soboňa.

H. Kráľová – Oponice 2:1 (1:0)

Domáci sa usadili na polovici súpera, vytvorili si strelecké príležitosti, mali aj štandardky, ale do brány sa dostala do prestávky len jedna lopta. Priamy kop Frkalu vyrazil Hudok do brvna a D. Kotlár dorážal – 1:0. Z ojedinelého protiútoku hostia po centri vyrovnali. H. Kráľová strhla vedenie na svoju stranu po rohu a hostia ešte dvakrát zachraňovali na čiare. Domáci si zápas zdramatizovali zlou koncovkou, ale víťazstvo je zaslúžené.

Góly: 34. D. Kotlár, 87. D. Rábek – 78. J. Gaži. ČK: 90. R. Gerši (O). R Janík, 200. TJ: Hudok – Krošlák (68. Belohorec), Mondek, Aneštík, D. Gerši, Adamkovič, Gaži, F. Gerši, Pagáč, Ďuriš (56. Maňuch), R. Gerši.

Čeľadice – Jacovce 1:1 (1:0)

Čeľadice opäť nastúpili v nie ideálnej zostave, veľa hráčov je zranených, príležitosť dostali dorastenci. V prvom polčase mali domáci viac z hry, po akcii zľava skóroval Kminiak. Následne Čalád nastrelil brvno, sľubné šance sa neujali. Po obrátke prebrali iniciatívu hostia, vytvárali si mnoho šancí. Bujna vyrovnal po chybe domácich, a tak sa zrodila remíza.

Góly: 15. Ľ. Kminiak – 70. R. Bujna. R Gočala, 100. TJ: Jamrich – Zigo, Švec (22. Bujna), Bajzík, Ondrka, Paulovič (84. D. Chrenko), Kaman, Piterka, Bukvay, M. Chrenko, Bazala.

Ostatné výsledky: Báb – Rumanová 3:1, Ivanka – Alekšince 1:5. Nevidzany – V. Zálužie 2:1, Lapáš – Zbehy 4:0.

16. Oponice 4 0 1 3 2:10 1 (-5)

Zostava kola: M. Horvát (Nevidzany) – P. Doležaj (Solčany), M. Krško (Krušovce), D. Tóth (H. Kráľová) – J. Vindiš (Báb), P. Daniš (Alekšince), R. Bujna (Jacovce), L. Valachy (Čeľadice) – A. Galbička, M. Farkaš (Lapáš), D. Vrajko (Krušovce).

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!