V siedmej lige až štyri mužstvá ešte nestratili ani bod.

Trio z Ludaníc: Bisák, Matejčík a Čerňan ml. – odchovanci OFK, ktorí od žiakov hrávajú stále spolu.Trio z Ludaníc: Bisák, Matejčík a Čerňan ml. – odchovanci OFK, ktorí od žiakov hrávajú stále spolu. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

VI. LIGA ObFZ TOPOĽČANY

Rajčany – N. Streda 1:1 (1:1)

V Rajčanoch sa hral zaujímavý a útočný futbal v podaní oboch mužstiev. Domáci sa ujali vedenia, ale hostia ešte do polčasu stihli vyrovnať. Aj po zmene strán sa šance striedali na oboch stranách, no diváci už gól nevideli. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.

Góly: 12. J. Dovalovský – 43. D. Marko. Rozhodoval Lieskovec, ČK: 61. R. Košút (N. Streda), 50. TJ: Jankech – Brňo, J. Rodina, V. Legéň (77. Gális), J. Jankovič, Hostačný, T. Jankovič, Polúch, Bitarovský (81. T. Blaho), J. Dovalovský, P. Rodina. OFK: Košút – Marko, L. Ryban, Kováč, J. Košík, Petrík (29. P. Krošlák), Junás, Chuťka, Válek, R. Krošlák, P. Jurík (59. F. Králik).

Chrabrany – V. Bedzany 2:0 (1:0)

Domáci boli odhodlaní v tomto zápase zvíťaziť a v úvode mali aj prevahu, ale vyložené šance nedokázali premeniť. Nakoniec sa domácim v 40. minúte podarilo otvoriť skóre Herdom – 1:0. Po zmene strán sa domáci snažili zvýšiť náskok, stále však trpeli na premieňaní tutoviek. Až v 89. minúte striedajúci Šupa upravil na konečných 2:0. Víťazstvo Chrabrian je plne zaslúžené.

Góly: 40. P. Herda, 89. I. Šupa. Rozhodoval Petruš, 100. OFK: Priečko – M. Holek, Avram, Balajka (71. Polúch), Mikát, Pastva, Hano (46. Jakub Lacika), Kišš, P. Malinka, S. Vaňo (54. Labuda), P. Herda (87. I. Šupa). TJ SLOVAN: Barienčík – Miro Lacika, P. Ondruška, Tlstý, Bocman, Hollý, Hustý, Koprda (62. M. Šupa), Matuškovič (14. Minárik), Gerbel, Ladický (46. Milata).

Preseľany – Bojná 3:0 (1:0)

Bojná pricestovala do Preselian s omladeným kádrom, ktorý zanechal sympatický dojem. V prvom polčase mohli hostia aj viesť, ale nevyužili tutovku, keď z päťky prestrelili prázdnu bránku. Domácim sa v 21. minúte vydarila rýchla akcia, P. Kasana otvára skóre – 1:0. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáce Preseľany a dostávali sa aj do šancí. Po faule na Domanického sa mohla pískať aj penalta, ale rozhodcovská píšťalka zostala nemá. Na druhej strane sa vyznamenal brankár Fúska skvelým zákrokom. V 57. minúte sa do šestnástky vrútil Piterka, a keďže bol faulovaný, kopala sa penalta. Tú aj faulovaný bezpečne premenil. Od tohto momentu sa zápas v podstate už iba dohrával, hostia otvorili hru a M. Piterka upravil svojim druhým gólom na konečných 3:0.

Góly: 21. P. Kasana, 57. (11 m) a 83. M. Piterka. Rozhodoval Pastor, 80. TJ SLOVAN: Fúska – Mocný, J. Guniš, Svocák (83. Miro Candrák), M. Kasana, Kuna, Bubla (78. Molnár), Marek Šiška, Domanický (67. A. Lacena), P. Kasana (86. Zubčák), Piterka. TJ SLOVAN: Rosa – Javornícky, M. Jančovič (68. Pavlík), Smatana, Michal Konštiak, Bajzík (65. Ľ. Lukačovič), P. Štefkovič, Mosný, Remeň, Markovič (88. A. Krajčík), Ducký (84. Šobáň).

Krtovce – Prašice 3:2 (1:0)

V prvom polčase sa hralo iba na jednu bránku, ale domáci z tlaku vyťažili iba jeden gól. Hostia za celý prvý polčas iba raz vystrelili na bránku Krtoviec. Po zmene strán urobili domáci obrovskú chybu, keď sa lopta po aute dostala až k brankárovi, ktorý fauloval hosťujúceho útočníka a z penalty Grznár vyrovnal. Ubehlo len šesť minút a hostia dokonca otočili zápas vo svoj prospech. Domáci sa však našťastie rýchlo zobudili a výborné hrajúci Murčo ďalšími dvomi gólmi vrátil domácim vedenie – 3:2.

Góly: 34., 78. a 90. M. Murčo – 62. J. Grznár (11 m), 68. Juraj Lacika. Rozhodoval Lieskovec, ČK: 62. Sámela (Krtovce), 50. OFK: Sámela – M. Kopún, Želiska, Vaňo, Chochula, Jánoš (63. J. Candrák), Horváth, Šimovič, T. Kopún, Murčo, Kluka. OFK: Pagáč – Š. Bruchatý, Pátrovič, Streďanský, Priecel, Bajzík (36. B. Urminský), Juraj Lacika, Síleš (78. Vaňovič), Grznár (87. Janech), Pikna, Šimune.

Závada – Čermany 2:1 (1:0)

V prvom polčase začali domáci aktívnejšie, dve šance ale nepremenili. V závere polčasu sa Závada dočkala, po peknej akcii otvoril skóre Mário Herda. V druhom polčase domáci zaspali a hostia po rohovom kope vyrovnali na 1:1. V ďalších minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Domáci mali v závere viac šťastia, keď sa po centrovanej lopte presadil Hazda.

Góly: 32. Mário Herda, 84. M. Hazda – 47. M. Kolmokov. Rozhodoval Tomka, 50. OŠK: Božik – D. Herda, Frank, Buc, Grznár, Marek Lacika (71. Nováčik), Suriak, Hazda, Bizoň (71. Detko), Okša (90. Janček), M. Herda (90. T. Hazda). OFK: Š. Kuchtiak – Gubáň, M. Bisák (66. Sedmák), D. Hruboň, Kolmokov, M. Martonka, Vrabec, P. Hruboň (46. Maček), Chňapko, I. Prostredný, M. Gerši (79. Chudý).

V. Dvorany – Nemčice 1:1 (0:0)

V derby zápase začali lepšie hostia, mali aj prvú strelu na bránku. Potom prebrali iniciatívu domáci a v 23. minúte z priameho kopu pohrozil M. Jančovič. V 24. a v 25. minúte išiel dvakrát M. Jančovič sám na bránku, no najskôr netrafil bránku a potom sa vyznamenal hosťujúci brankár. V 40. minúte vykopáva hosťujúci hráč loptu z bránkovej čiary. V druhom polčase začali náporom domáci a v 50. minúte už svoj tretí nájazd s prehľadom premieňa M. Jančovič – 1:0. V 65. minúte z ničoho nič udreli hostia a po tečovanej strele, ktorá oklamala domáceho brankára, vyrovnávajú. V 71. minúte triafa T. Jančovič st. do tyčky. Domáci ešte v závere zatlačili hostí, ale na víťazstvo to nestačilo, a tak si hostia odvážajú veľmi cenný bod.

Výbor TJ V. Dvorany by sa rád ešte vrátil k minulotýždňovému komentáru zo zápasu V. Bedzany – V. Dvorany. Myslíme si, že čitateľov novín zaujíma priebeh zápasu a nie subjektívne hodnotenie výkonu rozhodcu domácim funkcionárom. Toto by sa malo ponechať na delegáta zápasu, ktorý sa tam nachádzal a je na to oprávnený a určený.

Góly: 50. M. Jančovič – 65. R. Sileš. Rozhodoval I. Šlosár, 150. TJ: Uhlár – T. Rybanský, Blaško, T. Rybanský, E. Rybanský (60. T. Jančovič), J. Jančovič, P. Zachar, M. Jančovič, F. Jančovič (86. T. Zachar), T. Jančovič, Bisták. TJ: Čuhák – Matušík, Slovák, Martiška, Košecký (74. Patrovič), Sileš (88. Kiko), Ďaďan, Šmitala, Jančovič, L. Višňovský, Geschnábel.

Práznovce – Ludanice 3:1 (1:1)

Hostia nastúpili na zápas bez piatich hráčov zo základnej zostavy. Na výborne pripravenom, avšak trocha podmočenom ihrisku nastúpili obe mužstvá so snahou vyhrať. Domáci boli aktívnejší a snažili sa prekonať obranu súpera. Po peknej akcii otvoril skóre P. Krajčík. Domáci však po strelenom góle začali kopiť chyby a po nevydarenej ofsajdovej pasci vyrovnáva Uhlár na 1:1. V druhom polčase Ludanice, ktoré mali iba jedného náhradníka, akoby kondične odpadli. Domáci hnaní aj vetrom mali niekoľko výborných šancí, ale nad všetkými vynikal vynikajúci brankár hostí Macko. Smolu prelomili Práznovce až v závere, kedy sa po rýchlom protiútoku presadil Markusík – 2:1. Domáci aj naďalej tlačili a po ďalšej krídelnej akcii zvýšil na 3:1 strelou do prázdnej bránky Lukačovič. Domáci si za výkon zaslúžene pripísali do tabuľky tri body a stretnutie zvládla aj rozhodcovská trojica.

Góly: 4. P. Krajčík, 48. J. Markusík, 74. L. Lukačovič – 20. M. Uhlár. Rozhodoval P. Rybanský, 80. OFK: Macko – Paulovič (46. D. Karvay), Zubák, Bartoník, Krajčík (76. Straský), Holeščák, Markusík, Janček, D. Mikuláš (88. Cibulka), L. Lukačovič, M. Uhrovský. OFK: Macko – Žovinec (72. Košecký), Števčík, Blaho, Šuchman, Bisák, Bačovský, Géci, Candrák, Uhlár, Z. Holek.

V. Ripňany – Krnča 5:1 (1:0)

Domáci podali výborný výkon, hoci v prvom polčase z množstva šancí strelili iba jeden gól, keď A. Štetka zužitkoval presný center – 1:0. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, Krasňanský poslal domácich do vedenia 2:0, na 3:0 upravoval Štetka. Hostia z ojedinelej akcie znížili, aby následne Svorad a A. Štetka pridali ďalšie góly. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené.

Góly: 42., 63. a 73. A. Štetka, 56. L. Krasňanský, 70. S. Svorad – 67. J. Krošlák, Rozhodoval Wenderla, 80. OFK: Szkuban – J. Hertel, Gocala (76. Š. Pánik), M. Štetka (84. M. Mikula), I. Vlasák (75. Judák), Chovanec (66. Szalay), Krasňanský, Svorad, Mako, Kopčan (65. Goga), A. Štetka. OFK: V. Herda – Š. Remeň, Kačina (84. Guliš), Chrkavý, Zubaj (80. Hadbábny), Toman, J. Krošlák, M. Meluš, Fráter, Knápek (73. T. Meluš), D. Košík.

16. V. Bedzany 4 0 1 3 5:10 1

Zostava kola: D. Jankech (Rajčany) – Avram (Chrabrany), J. Jančovič (V. Dvorany), L. Buc (Závada), J. Guniš (Preseľany) – D. Marko (N. Streda), J. Markusík (Práznovce), M. Piterka (Preseľany), L. Krasňanský (V. Ripňany) – M. Murčo (Krtovce), A. Štetka (V. Ripňany)

VII. LIGA ObFZ TOPOĽČANY

H. Štitáre – Orešany 0:2 (0:1)

Góly: 36. a 69. P. Babač. Rozhodoval P. Rybanský, 40. OFK: Paška – Turčan, Balážik, Greguš, E. Záň, Vavreček (55. Macura), Macho, Hubinský, Paluš, Halás, Sedlár. FK: M. Grežo – Čambor (46. Nicolao), Buraj, Matečný, Jakubec, Lanfer (60. E. Kusý), Babač (82. Kiko), Peťovský, Blanarovič (75. Németh), N. Kusý, E. Grežo.

Čeľadince – Urmince 1:3 (0:2)

Góly: 70. F. Martinček (11 m) – 16. (11 m) a 38. A. Balážik, 77. D. Huba. Rozhodoval Wenderla, ČK: 80. M. Dobrovodský – 80. M. Martiška, 80 divákov. TJ: Adamkovič – F. Martinček, F. Krošlák (55. Dobrovodský), Kelemen, Valný (22. Galo), Miškovič, Greguš, Kovalinka (68. Mikuš), M. Kováčik (78. Paul), Kocian (46. Jakubík), Mokran. TJ ZK: Tomaškovič – M. Meluš, R. Mokoš, M. Huba, Pastírik (62. D. Adamkovič), P. Ronec, Fulka, M. Mokoš, A. Balážik, D. Huba (89. Ocet), Martiška.

Šalgovce – Žochári 1:4 (1:2)

Góly: 5. Miro Jančovič – 15. M. Šelestiak, 41. a 50. P. Andel, 70. D. Jančovič. Rozhodoval P. Rybanský, 50. TJ: A. Hubáček – Demovič, B. Kusý, Bisták (85. Čulaga), Valo, D. Manduch, Chudiak, Miro Jančovič, P. Daniš (62. Martin Jančovič), L. Rybanský (55. Králik), Matejka (80. Kozák). FC: Fico – Grznár, Galbavý (80. Haring), Hollan (73. Lonek), Buček, Andel, Kolbik, Kutiš, Novotný (74. Hodál), Jančovič, Šelestiak.

Blesovce – Koniarovce 3:2 (1:1)

Góly: 25. Michal Turčan, 47. J. Trávnik (11 m), 82. M. Gulik – 30. P. Žucha, 73. M. Kuna, Rozhodoval Fuksík, ČK: 88. M. Kuna (Koniarovce), 80. OFK: Masaryk – Kurucár (89. Cabaj), Chudý (73. Španko), J. Matejovič, Trávnik, Gögh (65. Podmajerský), Medek, M. Bartoník, Lukáš Matejovič, Michal Turčan (46. T. Turčan), Ľubomír Matejovič (58. Gulik). TJ: K. Fiksel – Štefčík (30. L. Hanus), Kubala, Varga, Kuna, Magáth, Kováč, Martonka, M. Konštiak, J. Bačár, Žucha.

Norovce – Radošina 0:3 (0:2)

Góly: 5. M. Turčan, 43. K. Minárik, 71. A. Jonek, Rozhodoval Pastor, ČK: 71. Bezák (Norovcer), 35. TJ DRUŽSTEVNÍK: D. Boháčik – Ďurči, Bezák, Mako (46. Nuredini), M. Boháčik, Šmitala (76. Detko), Gábriš, D. Báleš, Šubjak, Čaniga, J. Boháčik. TJ-ŠK: Schlosser – M. Piršel, Varga, T. Vičan, Juraj Piršel, Minárik, Bartošek (71. Košút), Martin Turčan (64. Stanček), Jozef Piršel, Jonek, Tomáš Turčan.

Kuzmice – N. Blatnica nehralo sa, hostia na zápas nepricestovali.

STARÍ PÁNI

Kovalovice (Česká republika) – Jacovce 1:5, M. Pavlovič 2, R. Žatko 2, D. Rusňák (za hostí).