Našim tímom cez víkend nešlo

Prekvapil Uhrovec, ten doma pripravil Cígľu prvú prehru.

Krušovce prehrali v Nevidzanoch 2:1.Krušovce prehrali v Nevidzanoch 2:1. (Zdroj: MILOŠ MATUŠÍK)

V. LIGA SEVER

Uhrovec – Cígeľ 3:0 (1:0)

Uhrovec sa pred fantastickou diváckou kulisou (500 divákov) postaral o prekvapenie kola. Cígeľ ešte v súťaži nestratil ani bod a neinkasoval ani gól. Domáci Uhrovec sa však na súpera výborne pripravil a v kvalitnom zápase zaslúžene vyhral. Všetko odštartoval rýchly gól Vavra už v 8. minúte. Aj vďaka hosťom sa hral rýchly futbal, šance sa striedali na oboch stranách. Po zmene strán po dvoch rýchlych akciách sa presadil dvakrát Turoň a zvýšil už na 3:0. Hostia sa aj napriek manku stále snažili niečo s výsledkom urobiť, ale domáci už vedenie nepustili.

Góly: 8. L. Vavro, 51. a 54. S. Turoň.

Kvašov – Bošany 1:0 (0:0)

Do 28. minúty sa hralo iba medzi šestnástkami, kedy Bretscheider neprestrelil brankára. Aj ďalšie strely Mikušku a Beňa skončili v Paničových rukavicach, ktorý počas celého zápasu držal Bošany nad vodou. Domáci mali veľkú prevahu, ale dočkali sa až v 65. minúte, kedy po Beňovej kolmej prihrávke rozhodol Bretschneider. Beňo hlavičkoval vedľa a Panič v 75. minúte vychytal F. Kováča. Góly nedali ani Mikuška, Bretschneider a Kresánek. V 88. minúte ojedinelý útok hostí zakončil Aršić, ale Kopčan jeho šancu zmaril.

Gól: 65. Bretschneider.

V. Hradná – V. Uherce 0:3 (0:2)

Hostia otvorili skóre v 11. minúte, keď sa po peknej prihrávke za obranu sám voči domácemu brankárovi nemýlil R. Kováč. V 14. minúte domáci obranca odkopom trafil iba atakujúceho Petráša, ktorý zvýšil na 0:2. Domáci pohrozili v prvom polčase iba z priamych kopov, keď najskôr strela Kyjaca tesne minula bránu a pokus R. Straku skončil na brvne hosťujúcej brány. V druhom polčase najskôr domáci M. Kováč a o pár minút neskôr aj A. Kováč z tesnej blízkosti vo vyložených šanciach netrafili bránu. A tak hostia opäť trestali v 70. minúte z pokutového kopu. V 75. minúte pekný pokus M. Petríka skončil zasa iba na konštrukcii brány.

Góly: 11. R. Kováč, 14. M. Cíger, 69. P. Petráš (11 m).

Ostatné výsledky: Z. Kostoľany – Podolie 1:0, D. Vestenice – Plevník-Drienové 6:0, Ladce – Tr. Turná 3:1, Podmanín – Kanianka 3:1, Brvnište – Chocholná-Velčice 2:0.

Oponice – Alekšince 1:4 (0:2)

Alekšince prišli do Oponíc ako favorit, a to aj potvrdzovali počas celého priebehu zápasu, kde od úvodu začali útočne a hrozili hlavne po krídelných akciách, z ktorých v prvom polčase dali aj dva góly. Prvý gól si Oponice strelili nešťastne vlastný a to hosťom prinieslo pokoj na kopačky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Oponice bojovali, ale proti kvalitnému súperovi sa im ťažko presadzovalo. Za stavu 0:3 sa domácim podarila pekná akcia, na ktorej konci sa gólovo presadil Bartošek – 1:3. Hostia ešte v 81. minúte výsledok prikrášlili gólom na 1:4. V samom závere zápasu ešte domáci Mondekom zahodili veľkú šancu z rohového kopu. Víťazstvo hostí je plne zaslúžené.

Góly: 73. D. Bartošek – 22. vlastný (M. Mondek), 39. M. Fuska, 50. P. Kemlage, 81. P. Daniš. R Patka, 150. TJ: Hudok (84. A. Belohorec) – T. Krošlák (46. D. Belohorec), Mondek, Aneštík, D. Gerši, Adamkovič, Maňuch, Pagáč, Ďuriš (33. A. Gerši), R. Gerši, D. Bartošek.

Báb – Kovarce 3:2 (1:1)

Domáci rýchlo viedli, gól však viac pomohol hosťom. Kovarce vyrovnali pred odchodom do šatní. Báb pôsobil po obrátke nesúrodo, nepresne. Hostia šli do vedenia po samostatnej akcii M. Šveca, ktorý krásne ľavačkou trafil. Záverečný nápor sa však Bábu vydaril. Kurej vybojoval penaltu a premenil ju. O vydretých bodoch rozhodol J. Švihorík po peknej akcii.

Načítavam video...

Góly: 4. P. Majerčík, 80. M. Kurej (11 m), 83. J. Švihorík – 43. M. Gregor, 78. M. Švec. R Kusý, 150. OFK: Vrbjar – Hula (86. Belan), Zachara, M. Gregor (72. E. Gregor), J. Švec, Vrábel, M. Švec, Maruna, Vorčák, Kutňanský (70. Jančovič), Kšinant.

H. Kráľová – Solčany 2:1 (1:0)

Po nezavinenej zrážke útočníka s brankárom hostí musel byť Michalec vystriedaný. V 28. minúte Lalák získal loptu, vysunul Bleha, ten prihral Rábekovi – 1:0. Solčany prišli po dvoch kartách o Hupku. KFC nevyužil niekoľko šancí, tvrdú strelu hostí vyrazil Masár. Domáci sa usadili na polovici súpera a prevahu korunovali krásnou strelou Tótha do šibenice. Hostia po rohu znížili Doležajom. Na hody však body zostali doma.

Góly: 28. D. Rábek, 77. D. Tóth – 88. P. Doležaj. R Bircsák, 300. ČK: 41. Hupka (Solčany). OFK: Michalec (19. Hanuš) – Ondruš, Doležaj, Kuna, Ducký, Mančík, Krošlák, Hupka, Mrázik, Urminský, Soboňa.

Nevidzany – Krušovce 2:1 (1:1)

Nevidzany zatlačili hostí na ich polovicu, ale práve Krušovce otvorili skóre, Sporina dorazil loptu do brány po rohu. Do konca prvej polovice sa hral vyrovnaný futbal. Keszeg nahral Vojtekovi a ten pekne prihral Frunimu – 1:1. Po obrátke išli do vedenia Nevidzany, Fruni po vhadzovaní predĺžil loptu Vojtekovi. Krušovce potom zatlačili domácich pred ich svätyňu, chceli streliť vyrovnávajúci gól, ale strelu Meda zblokoval Pauko. Krušovce zo záverečného tlaku nevyťažili nič, tri body zostali doma. Za hostí odchytal celý zápas tréner Miloš Krško.

Góly: 42. J. Fruni, 51. P. Vojtek – 25. I. Sporina. R Srnec, 150. TJ SLOVAN: Krško – J. Čuhák (68. Novotný), Trudman, M. Čuhák, Murko, Golis, Šutovský, Goga (60. Omelka), Vrajko (57. Lacena), Sporina (81. Urbanec), Masaryk (79. Medo).

Lapáš – Jacovce 4:1 (0:0)

Hral sa kvalitný zápas, oba celky sa tlačili do útoku, domáci poistili víťazstvo až v druhom polčase. V prvom dejstve sa lopta striedala na oboch stranách, boli šance, ale neujali sa. Po obrátke lepšie vstúpili do zápasu Jacovčania, po chybe skóre otvoril Zigo. Toto domácich nakoplo, ovládli ihrisko a začali atakovať. Vyrovnal Farkaš a do vedenia ich poslal Dudáš. Do konca zápasu pridal favorit ešte dva kusy. Lapáš kvalitným výkonom prekonal jacovskú obranu.

Góly: 57. M. Farkaš, 77. a 89. M. Dudáš, 78. A. Galbička – 51. L. Zigo. R Majcher, 200. TJ DRUŽSTEVNÍK: Jamrich – Zigo (84. Majba), Bajzík (81. Švec), Ondrka, Švec, Paulovič, Kaman (67. D. Chrenko), Piterka, Bujna (26. Beňo), Bukvay, M. Chrenko.

Ostatné výsledky: Pata – V. Zálužie 2:1, Čeľadice – Rumanová 0:1, Ivanka – Zbehy 1:2.

16. Kovarce 6 0 2 4 6:22 2 (-7)

Zostava kola: A. Bartoň (Pata) – M. Gunda (Alekšince), M. Štofík (Zbehy), D. Tóth (H. Kráľová), P. Krivošík (Alekšince), J. Švihorík (Báb), J. Záhon (Zbehy), M. Dudáš (Lapáš), J. Fruni (Nevidzany), T. Jánošov (Čeľadice), R. Konopásek (Rumanová).