Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Topoľčany aj Tovarníky brali vonku

Šimonovany stratili dvojgólový náskok a prehrali.

Tovarníky v bránke s Ivanom Mikulášom vyhrali vo V. Lovciach 4:1.(Zdroj: ARCHÍV KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Hrušovany – Kolárovo 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali domáci územnú prevahu. Hrušovany si aj vypracovali tri šance, ale domáci zakončovatelia boli nepresní. Hostia mali dobrú defenzívu a snažili sa vyrážať do rýchlych brejkov. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci mali tlak, ale iba po šestnástku hostí. Do vyloženej šance sa domáci v druhom polčase v podstate ani nedostali. O osude zápasu rozhodla 65. minúta, kedy hostia strelili gól po štandardke. Úspešným strelcom bol Szigeti, ktorý preloboval domáceho brankára.

Gól: 65. N. Szigeti. R Berec, 150. OFK: Frišo – Kochan, Slíž, Sipos, Poluch, Mesároš (85. Grman), Jankovič, Rusinko, Pavlovič, Zelenka (77. Ryban), Béger.

H. Obdokovce – Marcelová 2:4 (2:2)

Domáci sa hneď v úvode ujali vedenia strelou zdiaľky. Hneď po rozohrávke hosťujúci brankár vytlačil Guldanovu strelu na tyč. Hostia postupne prebrali iniciatívu a v priebehu pár minút otočili na 1:2. Domáci neskladali zbrane a po dlhom centri Uhríka vyrovnával hlavou Guldan – 2:2. Do druhého polčasu vstúpili domáci s tlakom, tlačili sa pred bránku súpera, ale po nedorozumení v zadných radoch hostia trestali, v 53. minúte sa presadil Dikácz – 2:3. Hostia sa po góle stiahli, domáci sa snažili vyrovnať, ale cez prehustenú obranu hostí sa nedokázali presadiť. V posledných minútach, keď domáci hrali vabank, tak striedajúci Mukalenga stanovil na konečných 2:4.

Góly: 12. J. Košlab, 34. M. Guldan – 15. V. Kosťukevič, 22. A. Kuruc, 53. J. Dikácz, 88. L. Mukalenga, R Mokrý, 100. OTJ: M. Martonka – Bisák, Uhrík, Košláb, Kupec, Karl, Sova, Balážik, J. Martonka (75. Michalec), Guldan, Vaňo (63. Tomiš).

FC Saliby – Topoľčany 1:3 (1:2)

Domácich poslal do vedenia krásnym gólom Prístavok, ešte výstavnejším kúskom reagoval najlepší na ihrisku Silveira, ktorý viedol topoľčiansku lekciu z efektivity. Tlak Salíb bol iba platonický, hostia si vďaka rozumnej obrannej taktike odviezli tri body.

Góly: 27. O. Prístavok – 32. Silveira, 37. Mosquera, 50. Nascimento. R Jakubis, 200. MFK: Kochan – Silveira, Nascimento, Matejov, P. Korman, Michalík, Domiciano, Mosquera, Papranec, De Souza, Bednárik, tréner P. Zelenský.

V. Lovce – Tovarníky 1:4 (0:3)

Hostia z Tovarník mali raketový vstup do zápasu, už v 3. minúte vyhrávali zásluhou Martina Rusňáka st. 0:2. Ďalší gól pridal po peknej kombinácii pred prestávkou R. Rusňák. Po zmene strán po úniku znižoval na rozdiel dvoch gólov Bagala. Posledné slovo v zápase však mal hosťujúci D. Milić.

Góly: 83. M. Bagala – 2. a 3. M. Rusňák st., 36. R. Rusňák, 84. D. Milič. R Mogyorósi, 180. OFK: Mikuláš – Schwarz, R. Rusňák, Kapusta (46. Fiala), M. Rusňák ml, V. Candrák, Milić (88, Sák), Kyčerka (62. Stískal), Královič (74. Škreko), A. Candrák, M. Rusňák st. (85. Húdok).

Ostatné výsledky: Štúrovo – Šurany 3:3, Vydrany – Kozárovce 2:0, Neded – Imeľ 2:1, Svätý Peter – Nový Život 2:2.

16. Štúrovo 7 0 1 6 7:16 1 (-11)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 8 – M. Rusňák st. (Tovarníky), 6 – D. Bednár (FC Saliby), J. Tvrdoň (Šurany), Mosquera (Topoľčany), 5 – M. Švajda (Šurany), F. Moďoroši (Vydrany).

Zostava kola: A. Izsmán (Vydrany) – M. Zuzula (Kolárovo), V. Kosťukevič (Marcelová), F. Moďoroši (Vydrany), T. Kovács (Neded), A. Márton (Štúrovo), A. Candrák (Tovarníky), P. Zvoncsár (Sv. Peter), F. Šporánek (N. Život), Silveira (Topoľčany), A. Kuruc (Marcelová).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Častkovce – Bánovce 3:0 (1:0)

V hodovom zápase otvoril skóre kapitán Madro v 13. minúte presnou strelou k tyči. V 18. minúte gólovú strelu Rusnáka zázračne vyrazil na rohový kop Kukučka. V 27. minúte sa opäť vyznamenal domáci gólman, keď kryl strelu Rusnáka. V úvode druhej časti po centri Adamca zvýšil hlavou na 2:0 Fako. V 57. minúte uzavrel skóre striedajúci Husár, keď ukážkovo pridal tretí gól Častkoviec.

Góly: 14. M. Madro, 50. M. Fako, 57. J. Husár, R: Marko Turba, 100 divákov. SPARTAK: A. Ondruška – E. Okrucký (60. M. Igaz), M. Pakanec (75. V. Láska), S. Tabak, J. Žatko, J. Hrabal, H. Kyselica, P. Zajac, J. Rusnák, A. Zita, Ľ. Kmeťo (56. M. Kráľ)

Vrbové – Partizánske 0:2 (0:0)

Hostia mali celozápasovú prevahu a po domácej prekvapujúcej prehre bralo Tempo u súpera všetky tri body. Hostí k víťazstvu naštartoval v 58. minúte Blaho, v 76. minúte poistil tesný náskok druhým gólom Petreje.

Góly: 58. E. Blaho, 76. M. Petreje. R Havran, 150. FK TEMPO: Gašparík – Zentko, Nový, Křapka, Kučera (89. Košík), Obžera (90. Mano), Tkáč, Obert (46. Petreje), Blaho, Januška (82. Šakový), Beňuška.

J. Bohunice – Šimonovany 3:2 (1:2)

Jaslovské Bohunice nezačali proti Šimonovanom vôbec dobre, keď už v 12. minúte prehrávali 0:1. Keď potom Hlatký dal po rýchlej akcii na 0:2, s domácimi to nevyzeralo dobre. Našťastie po centri ešte do polčasu znížil Jakubička – 1:2. Po zmene strán sa stal domácim hrdinom Machovič, keď najskôr z bieleho bodu vyrovnal a potom sa v 77. minúte krížnou strelou postaral o dokonalý zvrat – 3:2.

Góly: 41. Jakubička, 71. a 77. Machovič (prvý z 11m) – 12. Hozl, 39. Hlatký. ŠK SLOVAN: Kopecký – Vida (46. Gális), Hözl, Halás, Sobota, Miro Oršula, Rybanský, Chrenko, Hlatký (77. Žiak), Bartošek, Jánošík.

Ostatné výsledky: Lehota p/Vt. – Boleráz 1:2, Domaniža – Myjava 2:0, Hlohovec – Prečín 2:0, Trebatice – Tr. Stankovce 0:3, Prievidza má voľno.

1. Častkovce 7 5 1 1 20:9 16

2. Domaniža 7 4 3 0 12:4 15

3. Šimonovany 7 4 1 2 22:10 13

4. J. Bohunice 6 4 1 1 15:9 13

5. Myjava 6 3 2 1 14:3 11

6. Tr. Stankovce 7 3 2 2 12:3 11

7. Boleráz 7 2 4 1 10:8 10

8. Hlohovec 6 3 1 2 8:12 10